Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Au pair iskustva

znam to za ryan air,cula sam da su najjeftiniji za ic gore [:smijesi] znači za taj dio se sami brinemo, a smjestaj i hrana budu besplatni [:sramezljiv]
2015 03 05
Evo javila mi je,isla je preko Sunflower au pair,a kad je isla na ovaj drugi posao isla je preko Ecosse au pair. Probajte izguglati te agencije. Uglavnom evo ja vam za te dvije mogu reci da su provjerene i sigurne. [:zaljubljen]
2015 03 05
hvala cure,izguglat cu sve to [:hihot]
2015 03 05
dijanche molin te nemoj brisati temu
2015 03 06
oke nemas frke.:)
2015 03 07
Dobro da si ostavila temu...ja sam se jučer registrirala. Odmah da napomenem da sam ja starija osoba, i stavila sam se u sve tri kategorije au pair, dadilja, nejga starijih osoba. Odmah sam dobila par ponuda i nijedna mi se ne sviđa, odn. ne stvaraju mi dobar predosjećaj, pa želim tu pitati kakva su tuđa iskustva sa slijedećim, jer možda ja previše očekujem: 1. koja je očekivana "plaća"? Vidim koliko je minimum valjda prema zakonu, ali koliko je uobičajeno? 2. da li plaća ovisi o starosti djeteta? da li ovisi o državi? 3. da li obitelj nikad ne plaća prijevoz? Jer vidim da ste pisale da ne. 4. da li ste možda primijetile da vam se javljaju parovi koji su oba ili jedan iz bivše Juge? 5. kako bolje govorim njemački nego engleski, stavila sam Njemačku, Austriju, Švicarsku, USA i Irsku. Dvoumila sam se Irska ili Engleska, a budući Engleska ima moratorij na zapošljavanje Hrvata, a ja bi tamo, narafski, tražila "normalan" posao, stavila sam irska. Jer samo 5 opcija se može izabrati. Sam pogriješila? Iz kojih zemalja vam se javljaju? Jer koji god su se meni javili - ne financiraju prijevoz. Jel i inače tako, ili? Inače, mene je zasmetalo recimo što su pušači, ali ok, to nije "karakterna" osobina, no kad ne financiraju prijevoz, pa piše recimo da trebaš znati jezik - minimalno - pa traže baš nas "balkanke" (jesmo najjeftinije ili?). I recimo, kao trebaju pomoć oko jednog djeteta, a ono četvero djece imaju. Itd. Ima nekih "caka" na koje treba paziti?
2015 03 07
e da, vrlo dobro pitanje...treba opratiti paznju na mnogo toga koliko sam skuzila...vecina ne placaju prijevoz,ali kako sam citala po forumima znaju placati javni prijevoz za kartu za bus ili sl. također znaju placati tecaj jezika (onog koji prevladava u toj drzavi) što je isto dodatni plus.. meni su se javljali svakakvi, neki dan mi se javio samohrani otac u njemačkoj, onda neki iz kine, iako sam stavila da nebi tako daleko ni isla, znači ni to im nije mjerilo ponekad, zatim mi se javljaju pretezno iz britanije i irske, što mi npr pase...trenutno sam dobila posao ovdje u Hr,pa cu ostati jos neko vrijeme, cim mi istekne ugovor planiram ili ovako nešto probati ili se odseliti negdje dalje pa traziti bilo kakav posao..mlada sam, sad cu 23god..a kao cake u ovom poslu bih navela da mozda ocekuju i nekog ko ce im kuhati,cistiti,voziti ih okolo i sl. to su jedine cake koje mislim da bi prevladale tu...sve ovisi na koga naletite i kako se u startu dogovorite..sretno! [:smije]
2015 03 09
Ja sam stara koka i nemam problema raditi sve ovo što si navela, ali naravno, ne za onu minimalnu naknadu od 200 i nešto eura. Napisala sam i da bi radila ovo sve u onom "pismu" na aupair.com, sem toga sam se javila samo za zemlje engleskog i njemačkog govornom područja, dakle tečaj mi ne treba. Zato mi se valjda dosta i javljaju, misle "glej, ova je doovljno stara da sve zna raditi, još je iz Hrvatske dakle jeftina je, pristati će na sve", a neću. Očekujem da plate kartu do tamo i očekujem da plaćaju tako kako neki navode (neki imaju taj minimalac, ali bogme, bilo je tamo i prosječnih hrv.plaća. Dakle, ja bi prije išla kao "domaćica", očekujući da ću istovremeno tamo tražiti pravi posao jer imam i diploma i staža. Nije mi cilj ići, raditi nešto malo tek toliko, nadati se da neće ništa tražiti i dobivati džeparac koji mi neće biti ni za što. Drugim riječima, ne treba mi da se vratim doma za par mjeseci, bez kinte i još od svojih novaca plaćam kartu za doma. Ne treba mi to "iskustvo". Ustvari, jel postoji koja stranica za "domaćice"? Inače, odlučila sam da mi ovo i nije neko rješenje. Profil sam ostavila, pa ako se pojavi nešto što mi se čini ok, dobro, ako ne, ne idem za tih famoznih 200, 300 eura i u kuću punu djece, a kao treba čuvati samo jednog i to par sati dnevno. Mo'š mislit. Ne treba mi to. Na forum.hr sam čitala neka užasna iskustva...i uglavnom su napisale žene da je najbolje ići prkeo agencije, ali da se to često plaća više nego kaj se zaraditi može. Opet nije opcija. Da, nikad ne znaš, kao i sa pravim poslom - najbolje mi je bilo u firmi za koju nitko skoro ne zna, a najgore u onoj koja je poznata kao "raj".
2015 03 09
Na stranici gumtree pogledajte ponudu poslova,ima stvarno svega [:smijesi]
2015 03 10
Cure da li znate nekoga tko je au pair u austriji? zanimaju me iskustva tamo [:zaljubljen]
2015 10 19
Cure da li znate nekoga tko je au pair u austriji? zanimaju me iskustva tamo [:zaljubljen]
2015 10 19
Cure, pozdrav! Nedavno smo doselili u Irsku, tražim au pair pa ako ima koja cura zainteresirana, nek mi se javi u inbox!
2017 02 23
1 2