Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Rosaceja ili crvenilo lica

Molim vas ako netko ima iskustva,kako prepoznatu,čime ublažiti i slično....Hvala
2015 07 05
Imam rozaceu I borim se vec tri godine s njom,obavezno posjeti dermatologa meni je preporucio rozamet kremu od koje mi se smanjilo crvenilo I pecenje lica,koristim ulje nocurka od nikela ima ga za kupiti u dm-u I pijem od solgara tablete za kozu ,nemoj se izlagati suncu ,evo ja konacno nemam gotovo nikakvo crvenilo
2015 07 05
Pozz I ja sam upravo neki dan otvorila ovu temu. Ja sam je dobila prije otprilike 5-6 mj. Dermatolog mi je dao takoder rozamet (navecer) + dermalibour (poslije rozameta, pred spavanje). Buduci da nije bilo velikog pomaka, posjetila sam drugog dermatologa koji mi je dao antibiotik Hiramicin(pije se 4 tjedna) + Metrosa gel (navecer). Prvih 15-ak dana je bilo ok, da bi mi poslije toga lice bilo jos gore nego prije, upala, crvenilo, svrab...presuha koza. Mislim da mi je taj gel bio prejak, doslovno kao da mi je przio kozu. Nakon svega sam se opet vratila Rozametu i Dermalibouru s pocetka i sad je ok. Takoder se pazim sunca i ne izlazim bez zastitnog faktora na licu. Ne znam sto bih rekla, ja sam procitala cini mi se sve sto je ikad objavljeno na internetu [:kesi] i vidim da svima djeluju razlicite kreme.Najbolje je isprobavati pa vidjeti koja ti pase. Znam da je to zamorno i da mogu proci mjeseci prije nego nades nesto sto ti odgovara, ali nema nam druge. Meni je lice trenutno ok, ali nije kako je bilo prije rozacee. Inace sam tamnoputa i uvijek sam imala besprijekoran ten, tako da bih sad bila zadovoljna da mi bar ovako ostane,samo da se ne pogorsava. Sorry na dugom postu [:kesi]
2015 07 06
Borim se s njom već godinama, dermatologica mi dala minocycline antibiotik od kojege mi je lice bilo super, navečer se umivam i skidam šminku sa la roche posay lipikar syndet gelom i stavljam kremu za lice la roche posay rosaliac uv legere, za sada mi je koža super kako je bila, izbacila sam mliječne proizvode po preporuci dermatologice i orašaste. povremeno pojedem nešto mliječno ili orašasto, okidač ti je i ljuta hrana, prevruća il prehladna, alkohol, sunce i tak...
2015 07 06
Hvala cure na svemu.Nisam sigurna dal je dijagnoza točna jer sam ju postavila sama,ali sve po svemu bi rekla da je.Jer akne ne mogu biti,toliko osjetljivo ne može biti,crveno je i onako kao da imam sitne crvene prištiće po licu slično osipu.Povremeno me svrbi i nekad je super a nekad užasno. Izgleda da ću morati dermatologu da potvrdi moje sumnje.Zasad se mažem samo navečer nakon umivanja vodom avene antirougers kremom i čini se ok.
2015 07 06
ufff...godinama traje borba...onak već prek 10...nema toga što nisam probala...zadnjih par godina sam na prirodnoj kozmetici i lice mi nikad nije bilo u boljem stanju...daleko je to od savršenog, ali s obzirom na to na što sam ličila ovo je super! kako kaže ninuli izbjegavaj okidače...omega 3 iznutra...i drž se [:smijesi]
2015 07 07
a šta koristiš od prirodne kozmetike?
2015 07 08
ja sam se prije 2-3 dana izlagala suncu,nenamjerno,dok sam obavljala neke stvari po gradu,cisto onako hodajuci od parkinga do ducana i sl...i opet mi je podivljalo.faktor stavljam svaki dan obavezno,ali sesir ne nosim osim kad idem na plazu.mozda bih trebala okolo setati sa sesirom [:place] kojeg by the way ionako ne volim nositi.i opet mazem rozametom i dermalibourom.ne mogu vjerovati da mi od 10min hodanja po suncu vec izbaci kao da sam se suncala satima.uzas! i mene zanima sto od prirodne kozmetike koristis?
2015 07 08
probala sam dosta toga...nešto si i sama radim, ali sad se držim hidrolata od hammamelisa (inače predobar za nas crvene...protuupalno djeluje...) u koji i dodam sastojaka da bude baš dobar ovlaživač i da hidratizira kožu....a izradu kremica prepuštam stručnjacima, znači individualna krema baš za moju zahtjevnu kožu koja reagira na sve...čak i na klor...moje umivanje se sastoji od vatice našpricane s destiliranom vodom i udri trlj trlj...uglavnom nakon 3 godine prirodne kozmetike lice mi sve manje reagira crvenilom, kažem stvarno nikad nije bilo bolje (9 god sam se mučila s dermatolozima i svakakvim kremama, nema što nisam probala, i nisu ništa postigli)...kremice mi izrađuje green girl...ona radi baš individualno napravljene i daje savjete...dobri su i loko kozmetika...isto imaju jako kvalitetne sastojke, ali ne rade individualizirane pomade, ali su cjenovno pristupačniji...pa si malo guglajte...vidite...probajte...poanta je naći što vam odgovara...
2015 07 08