Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Moda /

Pranje kozne jakne

Pozdrav cure zanima me kako prete kozne jakne tj.ja imam zarinu koznu jaknu ali sam otkinula etiketu i bacila a zaboravila pogledat upute://
2015 11 15
Ako je prava koža, ne pereš jaknu već ju nosiš na čišćenje. A ako je skaj, pojma nemam [:hihot]
2015 11 15
Ako je jakna negdje prljava, nakvasis krpicu pamucnu( od neke stare majice i sl.) i obrises, nikako ne smije cijela u vodu! A ako ju zelis malo osvjeziti, na istu takvu krpicu stavis obicnu kremu za ruke/ lice i istrljas po jakni!
2015 11 15
vlaznim maramicama a ako je negdje jace prljava i neda se skinuti onda obicnom kremom
2015 11 15
Ja sam svoju oprala na 30 u perilici,bez omekšivača,radi se o crnoj kožnoj jakni. Ne smije se susiti na radijatoru ili na suncu,nego ju objesis negdje u stanu na vjesalici i nek se polako susi. Kad se osušila bila je jako kruta, namazala sam ju 2 puta nakon toga sa nivea kremom i sve je super. Meni je to rekla poznanica koja radi u kemijskoj čistionici,isla sam isprobati šta bude i stvarno je ok
2015 11 15
Ako je brušena koža - samo kemijsko čišćenje dolazi u obzir ( u Zagrebu su cijene za to 120 - 160 kn [:ljut] ). Ako je glatka koža i ima podstavu, može se oprati u mašini, na programu za osjetljivo rublje. Ja sam svoju tako oprala... Ima podstavu i čvrste šavove, kvalitetna je. Preživjela je mašinu bez problema. Ako je glatki skaj, navodno se šprica sredstvima za pranje prozora i istrlja. Nisam probala. [:hihot]
2015 11 15
ja ih perem u masini na 30, sa dva ispiranja i nikad im nista nije bilo [:smijesi]
2015 11 15
ja sam svoju oprala rucno cijelu bez problema i bilo je sve ok s njom a nije prava koza [:smijesi]
2015 11 15
zasto ne smije nikako u vodu? pa meni je sto puta pokisla i nista se nije dogodilo..ja mislim da ako se bojis da je najbolje da ju na ruke operes, iznutra ako je od znoja ili su se uvukli mirisi da se podstava opere i lagano ju provuces kroz vodu, bez jakog guzvanja i pretjeranog trljanja.. mislim da se ne bi trebalo nista dogoditi.
2015 11 15
blueberrybell jesi li baš kožnu jaknu prala u mašini?
2015 11 15
Eto,a ja sam baš jedne svoje cipele od brušene kože i jednu jaknu oprala u vešmašini,osušila na zraku ,na tavanu i sve super ispalo.
2015 11 15
E pa baš ću probati pa kako ispadne ovu krem kožnu jaknu pa to je nemoguće stalno nositi u čistionicu
2015 11 15
prala sam jednu od umjetne kože i jednu za koju mislim da je prava koža (dobila sam je na poklon od prijateljica jer mi se jako svidjela a odrezala je etikete pa nisam 100% sigurna), ta je dosta debela jakna i lijepo se oprala (iako se dugo sušila)
2015 11 15
Ja sam svoju od brušene kože oprala na 30 u mašini i sve je ok bilo [:smijesi]
2015 11 15
Znači ne smije se stavljat omekšivač kad se pere u mašini?
2017 03 15
1 2