Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Babinje,kumstva,vjenčanja..upucat cu se!

Poz cure da vas pitam koliko se daje za babinje,krštenja..? Planiram dati novce,svima trebaju novci.. onda za krštenje isto,što darovati dečkiću? Ili samo daj pare i rješeno? Onda vjenčanje,kumstvo.Koliko se tu daje? Upucat cu se,svi se žene,rađaju,zovu! Samo cu da radim za ovakve izlete [:smije] savjeti.
2015 11 28
Nama su se nedavno zenili prijatelji i nas dvoje smo dali 1500kn,a za krstenje obicno damo 500kn:)
2015 11 28
Ovisno koliko nas ide Za vjencanja cca 100E po osobi Za krstenja cca 50 E Za babinje kupim neku odjecu.. i potrepstine, posteljinu za krevetic, rucnik sa nekim preparatima za kupanje..
2015 11 28
pa oko 100 € za pir, po glavi... a za krštenje, ako hoćeš ideju-ima onih konjića za njihanje po centrima, ja sam nedavno (prije mj dana) ubola akciju i kupila ga za 200 kn u kauflandu :) roditelji bili oduševljeni poklonom, a malena pogotovo (može proći i za dečkića) :)
2015 11 28
ako je kumstvo za vjenčanje u pitanju, mislim da je ok dati oko 1500-2000 kn,,,,ovisno o mogućnostima...
2015 11 28
Ako je kumstvo, pretpostavka je da ste si bliski...pitaj ih što im treba, pogotovo ako se sele, pa možeš kupiti i na rate. Kumovi svašta poklanjaju, tipa vešmašine.
2015 11 28
ako je kumstvo, ovisi koliko ste si bliski, jel, a valjda ste si bliski ako vas je zvala za kumu, obicno kod nas ide od 2000-3000 kn, ovisi koliko mozes izdvojiti, ili nesto u toj vrijednosti, naravno trebas razgovarati o tome s mladom, sto treba, kumovi inace donose tv, vesmasinu, stednjak... .. to je lakse ako trebaju nesto, jer mozes na rate. za vjencanje po osobi 100 e ili 500 kn i nesto, isto zavisi koliko ste si dobri.. za babinje nisam davala novac, kupim nesto sto mama svakako koristi, a sad sto, ovisi isto koliko smo si bliski. pelene, robica, bodici, kozmetika, ak ste si bolji, krevetac, kolica, autosjedalica i tako, ovisi sto treba za krstenje i krizme dala bih novac i nesto sto ce ostat, neki komad nakita. deckicu nezz sta bi, samo novac..
2015 11 28
Što se tiče babinja, kad sam išla, davala sam najviše 500kn i kupila bih robice, dekice i sličnih stvarčica i potrepština za bebu. A što se tiče krštenja, ne bih izvajala više od 1000kn plus kupila bih nešto slično kao i za babinje. Što s tiče vjenčanja, nisam nikad bila kuma, ali mislim da bi trebala izdvojiti veći iznos, nekih 2000kn i ako si kuma, kumovi kupuju stvari tipa bijela tehnika i sl...
2015 11 28
uff hvala puno cure na komentarima,sve je to isto,slicno vise manje... joj joj! :D krenulo svaki mjesec nesto! :)
2015 11 28
ja za babinje i krdtenje ako nisam kuma napravim neku tortu od pelena, oslikam male cipelice (tenisice) napravim kapicu, vezicu za dudu, uzmem mozda jos nesto od robe ili higijenskih stvari i kuverticu, vjencanje samo kuvertu.... a koliko u njoj ovisi koliko smo bliski i koliko se ima....
2015 11 28
evo moje iskustvo..... meni je moja kuma za vjenčanje dala 6000kn ali ona ima pa je eto dala malo više nego obično daju.... ja sam drugoj frendici bila kuma dala sam 4000kn... nama je vjenčani kum dao 400e... kako tko ima i može i misli da treba dat tako napravi... za krštenje sam od kume prvog djeteta dobila 2000kn, i torta od pelena i nakit i neke sitnice još za uspomenu a recimo od drugog djeteta 100 eura, nakit i još brdoo stvari za bebu, tortu.... tako da ti daj od sebe koliko možeš, nećeš dizati kredite da bi dala nekome previše :)
2015 11 29
Da,imaš pravo @pepaprase. Dobro si ti to rekla. Kako tko može i po mogućnostima.
2015 11 29
ovisi šta ti je osoba kojoj se nešto daje.. nije isto darivati rod i prijateljicu.. al više ide koliko ti meni toliko ja tebi.. ne treba se razbacivati
2015 11 29