Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Društvena događanja /

jeste cule-Želim živjeti.

Zrinka26 kako mislite vrijeme im je? tko smo mi da odredimo kad je nekome vrijeme za roditi ili što će raditi sa svojim životom? Metafora
2016 02 06
i ako poznajes prijateljicu da li je ona bila sretna nakon tih abortusa ili nije? neki nemaju namjerne pobacaje, a oni koji ih rade, ne rade ih svi strucno, ona se radi s kiretom, koji zgleda kao zlica mala sa ostricama, i struze se maternica, odvratno za vidit i osjetiti .. ne osteti se uvijek isto i to je cinjenica citala sam i ja mnoge price, od covjeka koji je napravio tisuce abortusa do zena koje su ih same radile. i tu dolazi do onod dgijela STRUCNA POMOC, ako nije omogucena zeni njena integracija u drustvo je automatski poremecena jer su ljudi osudivacka govna i minimalna podrska u svemu.
2016 02 06
Meni jedan dio u ovakvim razgovorima nikad nije bio jasan. Uvijek, ali uuuviiiijeeeek se nađe jedna žena koja kaže da ne treba ići na ab jer neke žene se mogu ostati trudne. I sad ja recimo ne bi trebala na ab ako se dogodi takva situacija jer neka žena ne može ostat trudna? Mislim, žao mi je te žene, ali me u drugu ruku boli klinac kad se moram tak izraziti. Šta, neki ljudi su gladni, pa ni ja ne bih trebala jesti?
2016 02 06
Nisam ja nju nikada ni pitala, ni prozivala uvjek je bila ista i vedra....Zavisi kako čovjek primi srcu,nisu sve žene iste....
2016 02 06
saro nek te boli niko nije rekao da tte treba zanimati druga žena, , ne shvaćaj doslovno sve ne shvaćam ni ja. pa ti je onda i situacija besmislena. i zašto bi sad svako trebao podržat abortus ako je tema napravljena za mišljenje. tvoja volja je oćeš pobaciti, tvoje znanje je oćeš li ostati trudna, i tvoja ljudskost je ako te boli briga za druge. imaš pravo treba bit sebičan u tom trenutku i mislit na sebe i budućnost, al misli na tu budućnost u smjeru svojih osjećaja i traženja sebe nakon što to napraviš. i ako je čovjek kraj tebe gladan daj mu da pojede ako ti imaš, nemoj prestat jest ;)
2016 02 06
KOJA BI SREĆA BILA DA SVE ŽENE TO DOBRO PODNOSE I DA NE IDU SVAKI DAN U KREVET U SUZAMA I BEZ PODRŠKE JER IH JE NEKI KRETEN POTAKNIO DA TO NAPRAVE DA JE TO ISPRAVNO, NEK JE SVAKOJ DJEVOJCI MIR U DUŠI I MIRNA DUŠA NAKON TOG. nek pobace ako će nakon toga biti zadovoljne, al sve dok nisu ne smijemo dozvolit da se neko psihičnki uništava zato što imamo svoja uvjerenja, a velika većina nije bila u toj nezavidnoj situaciji. Martina nek ti je prijateljica i dalje vedra, a ako ima još djece, očito ima dobru podršku obitelji ! i svaka čast njima i njoj na snazi.
2016 02 06
ne shvaćam te doslovno, nego se uvijek neplodnost jedne žene koristi kao argument protiv ab-a, a nikad mi nije bilo jasno zašto. I svakako da neće svatko podržati, zato i jesmo tu da dijelimo mišljenja i diskutiramo :D No uvijek dođe do prijepora kad se spomene ubojstvo. Neki smatraju da je ubojstvo, neki da nije. Eh sad, mislim da od zabrane nikakvo dobro neće proizaći. Osobe koje su protiv abortusa, jednostavno neće ići na njega, neovisno u uvjetima i situacijama u kojima se nađu. Ali isto tako smatram da nemaju pravo "braniti" to drugima, kroz politiku, one molitve oko bolnica, povlačenja za rukav i sl.
2016 02 06
i ja sam gore navela da ako se žene odluče za to da trebaju dobit potrebnu psihlošku pomoć, što znači da nisam rekla da se slažem ili ne slažem svakako. to je izbor. a posljedice su tu za svakog od nas i naš odos prema ženama koje su abortirale. a o tome da li je to život ili nije govore organi i srce, posebno kad je taj liječnik koji je to kiretirao i usisao nogice, sam kaze vidi noga? hmm . al i činjenice ćemo ostaviti po stranu zbog onih koji žive u svojim uvjerenjima.
2016 02 06
Da neka struka tvdi da je ubojstvo, a neka da nije...tko ce ga znati
2016 02 06
Gle, struka isto nije 100% sigurna počinje li život začećem ili ne, tako da ti ove "činjenice" koje spominješ ne drže vodu čak ni da si vodeći svjetski stručnjak. Dakle opet se vraćamo na ono da opcija treba biti otvorena, tko ne želi, neće. Vrlo jednostavno, nitko neće nikoga prisiljavati da pobaci ako to ne želi. Ali ako žena to želi ili mora, treba joj to i omogućiti. Pa čak i taj aftercare, tj. psihološku pomoć treba pružiti ako je potrebno- nekima je, nekima nije.
2016 02 06
svima je potrebna, nećemo više o tom nema smisla. svi imamo svoje zašto zato. nek se ne nađemo u situacijama o kojima nam život ovisi i da nam to ostavlja ili je već ostavilo posljedice na život..
2016 02 06
noema113 Jel smijem? smije.... Jel demokracija ? je Jel te smeta? pa što onda čitaš
2016 02 06
Tebe smeta moja nepismenost, a mene boli briga za tvoje tikove....ko ti je kriv ne čitaj,ili potraži stučnu pomoč. Meni se čini da tebe nešto drugo smeta, ali ne sekiraj se....upala si u krivu temu Imaš administratora pa se njemu žali
2016 02 06
Tema je odlična, ovo je forum i šutjeti o svjetonazorskim pitanjima u 21. stoljeću kada je vlast nelegitimno preuzela klerofašistička ultradesničarska vlada koja je odmah počela s gušenjem naših sloboda i sve nas pokusava defokusirati s gospodarskih pitanja koja su prioritet prizemnom podjelom na domoljube i sotone koji to nisu - šutjeti - e to je zadnje što trebamo činiti. Zavadi pa vladaj je strategija koju koriste, bace nam uvijek spremnu neku koru banane poput ove i uživaju dok se kližemo po njoj i gubimo ravnotežu. Pa ostanimo uspravni zaboga. Ako im je pobačaj neprihvatljiva opcija, zašto se toliko protive informiranju mladih o kontracepciji i uvođenju spolnog odgoja u škole? Zašto? Zato jer nas onda ne bi mogli loviti na plitke i niske emocije i zvati djeoubojicama u molitvama i pjesmuljcima poput ovog. Licemjerje je prava riječ za ovo.
2016 02 06
mislim na nju
2016 02 06