Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Društvena događanja /

jeste cule-Želim živjeti.

mirnaz, odličan komentar! :* I ne sumnjam da će biti uspješno na kraju, želim svu sreću na svijetu :")
2016 02 06
> mirnaz: > nikada u životu nisam bila trudna. nisam bila niti osobito promiskuitetna, iako sam, naravno imala više seksualnih partnera. ateist sam, nikada nisam išla na vjeronauk. fakultetski obrazovana s dva magisterija. > i nekoliko stvari ovdje moram reći: > -dvije godne sam u braku, tri godine traje naša borba s neplodnošću > -upravo sam prošla treći postupak MPO (u privatnoj klinici, jer i sada je on vlo teško dostupan u sustavu HZZO-a) > -dajem sve od sebe da rodim dijele. > ali! > -gorljivo i do zadnje kapi krvi branim ženino pravo na pobačaj i pravo na izbor! > -osuđujem licemjerja društva, a posebno crkve > .do bola me iritiraju estradne likuše koje su nglo postale svatice > dakle, da zaključim: činjenica da se ja borim s neplodnošću, na niti jedan jedini način (moralan, vjerski, sociološki ili ini) ne umanjuje pravo druge žene da se odluči na pobačaj. > -jedini pravi način smanjivanja pobačaja je eduacija, dostupna medicinska skrb i kontracepcija. > -reproduktivna prava su ljudska prava. > drage moralizatorice, ne pozivajte se na žene poput mene. mi nismo argument u tim vašim bespredmetnim raspravama za koje argumenata, zapravo, nemate. > hvala na pažnji cure, i držite nam fige da treća beta bude pozitivna. Hvala puno na komentaru. Kao da si mi uzela rijeci iz usta. Potpisujem.
2016 02 06
Meni najvise smeta to vec spomenuto mijesanje crkve u sve.. pa nisu svi ljudi u HR katolici! Crkva i biblija se nebi smije koristiti kao argument u dovodenju ikakvih zakona jer ako malo pomnije proucimo bibliju ona je jako strucno napisana. Svaki tekst je napisan da se moze protumaciti na 100 nacina, svako po svome. Najvise me razljutilo ono "U ime obitelji" sranje. (Znam da malo izlazim iz teme, sry) Ali realno, ljudi moji, zar je bitno sto netko misli da to nije uredu. Uopce nije bitno sto ja mislim da se pederi i lezbijke smiju vjencati. Niti da bi abortus trebao ostati legalan. Svatko bi trebao imati pravo da odluci za sebe sto je i tko je.
2016 02 06
> Vekica: > Meni najvise smeta to vec spomenuto mijesanje crkve u sve.. pa nisu svi ljudi u HR katolici! Crkva i biblija se nebi smije koristiti kao argument u dovodenju ikakvih zakona jer ako malo pomnije proucimo bibliju ona je jako strucno napisana. Svaki tekst je napisan da se moze protumaciti na 100 nacina, svako po svome. > Najvise me razljutilo ono "U ime obitelji" sranje. (Znam da malo izlazim iz teme, sry) Ali realno, ljudi moji, zar je bitno sto netko misli da to nije uredu. Uopce nije bitno sto ja mislim da se pederi i lezbijke smiju vjencati. Niti da bi abortus trebao ostati legalan. > Svatko bi trebao imati pravo da odluci za sebe sto je i tko je. slažem se, katolik sam i vjerujem,no apsolutno se ne slažem sa mješanjem crkve u politiku.vjeri je mjesto u crkvi i točka.u crkvu ne idem jer me ne zanimaju politički stavovi crkve i sa 99% stvari se ne slažem. svatko ima pravo na izbor,svatko ima pravo vjerovati u kaj želi,hoće li netko vjerovati u zara majcu ili semafor njegova stvar.isto tako j kod pobačaja i ostalih stvari,izbor pojedinca i točka,država i crkva ne odgajaju i ne brinu o ljudima.
2016 02 06
5 abrtusa? I tak! Ajde dobro. Kontracepcija?? Nepoznat pojam????
2016 02 06
Inače, martina98, kako tvoj muž i prijateljica koja je bila u gostima onda sa svojim mužem?
2016 02 06
cure, puno hvala <3
2016 02 06
mirna, držim palčeve i šaljem zagrljaj podrške :) Kada je vjera u pitanju, to je po meni preintimna tema da bih se javno očitovala. Moji razgovori s Bogom su moje iskustvo koje ne želim dijeliti. Nipošto nisam institucionalni vjernik i zahvalna sam roditeljima što su mi dali slobodu da biram sama. Najviše općenito sto nekome možemo dati je sloboda sama. Povjerenje u vlastitu procjenu i sud. Neprocjenjivo. Zato i jesmo toliko osjetljivi jer nam i institucionalno / zakonski pokušavaju oduzeti te slobode. U tome neće uspjeti jer nitko nam ne može oduzeti naša učenja i znanja, iskustva i sjećanja. Ne mogu nam naš identitet oduzeti. I jednako žestoko bih branila svačije pravo na razmisljanje i drugačiji stav toliko dugo dok svoje mišljenje valjano, civilizirano, argumentirano i na legitiman način artikulira. Šatore preferiram u prirodi, ne na asfaltu. No, ako institucije budu radile svoj posao na način da uvode lustraciju i listu izdajnika, negiraju antifašizam, mijenjaju zakon o pobačaju, uskraćuju slobodu medijima i općenito ako nam salju Košića da nam "diše za ovratnik" i zalijeva nas svetom vodicom, razapet ćemo ga. Šator, mislim jelte... :)
2016 02 06
Svi se petljaju u politiku, pa i Crkva i ateisti, mali i veliki, glasniji, ali i tiši i neka. Svatko želi da ga se čuje :D Pjesma je jako lijepa i podržavam Život! :D Samo, molim Vas, nemojte Ljubav gledati kroz zakone, jer takvom daru od Boga ništa nije doraslo! <3 :")
2016 02 07
da, volimkupovati, svi se petljaju, samo šta ateisti neće nikome pokušavati ograničiti ili smanjiti ljudske slobode i prava, dok crkva jedva čeka da to napravi. Koji su to zakoni o ljubavi, molim te? :D
2016 02 08
Da ateisti imaju šta ograničiti, ne bojim se, da to ne bi napravili. Ne postoji zakoni o ljubavi, zakon isključuje ljubav, zakon poznaje razum, a isključuje osjećaje.
2016 02 09
istina, ograničili bi...religiju na crkve, a ne sve moguće ustanove, homofobiju, rasizam, fašizam, nacionalizam...i taaaaak, sve one grozne stvari :D Naravno da ima i zlih ateista, ovo sve govorim po subjektivnom, vlastitom nahođenju što bih ja i ljudi oko mene napravili da možemo. Pa kako onda gledamo ljubav kroz zakone? Ne gledamo, nego raspravljamo o pobačaju. Nemojmo imanje djece automatski interpretirati kao samo i isključivo ljubav.
2016 02 09
Sve je to stvar tolerancije pojedinca, osobno ne želim tolerirati pobačaj (nemojte me zbog toga svrstavati u Katolike). Imati dijete, ne znači se samo smijati i biti sretan roditelj, već ono traži predanje, odgovornost i žrtvu, a kad to roditelj radi onda je to iz ljubavi. Radi se i o životu, pa daj zamisli da sama nisi rođena, koliko bi svijet bio drugačiji, pa sama ova rasprava ne bi imala smisla :") Svako dijete zaslužuje priliku. Možda bi trebali više staviti naglasak na stanje trudnice (psihičko i fizičko stanje, financijsko, socijalno, bračno), jer možda se osjećaju ugroženo u današnjem društvu, a ne odmah ići na pobačaj. Ima x-razloga na koje se može ukazati pomoć.
2016 02 09
Vidi, ti ga osobno ne želiš "tolerirati", vjerujem da si se malo nespretno izrazila, onda nećeš ići na njega, vrlo jednostavno. Sama kažeš da dijete nije samo smijanje i igranje, neke žene iz ovih ili onih razloga ne mogu ili ne žele preuzeti tu odgovornost i žrtvu, nekima je nametnuto protiv njihove volje( slučaj silovanja), neke znaju da će ta buduća djeca biti strašno bolesna...Tko smo mi da drugima govorimo koji je dovoljno dobar razlog za pobačaj? Naravno, ovdje ne pričamo o pobačaju kao o kontracepcijskom sredstvu, da me se ne bi krivo shvatilo. Naravno da se trudnice osjećaju ugroženo- posao, financijska sigurnost, to sve vuče jedno za drugime. Ali i dalje je na ženi da odluči hoće li to iznijeti trudnoću ili pobaciti. Evo primjer...znam ženu koja ima troje djece i podvezala je jajnike, ali u bolnici su joj nešto sprčkali i žena ostala trudna. Za još jedno dijete em šta nema financija, nema mjesta, a ni ona ni muž nisu više mladi da se mogu nositi s malom bebom. Išla je na pobačaj. I meni je to odgovornije nego donijeti na svijet dijete za koje znaš da se ne možeš brinuti.
2016 02 09
Ja pak ne razumijem sto znači rečenica: "Ja ne želim tolerirati"...?!? Što se mi to igramo bogova / Bogova / Boga? Odakle nam pravo da sudimo? I ne zaboravimo da nemamo mrtvog pojma što svakoga od nas može dočekati već iza prvog ugla? stoga, ne oduzimajmo drugima ono što ne bismo TOLERIRALI da nama itko oduzima - slobodu. ona je najveći dar koji nam netko može dati, imanentna je ljudskom biću samim činom rođenja. i mi bismo sada nekome tu slobodu arbitraarno davali, a nekome oduzimali...?! Zar zaista? Ja se inače na dnevnoj bazi čudim koliki ljudi su blagoslovljeni darom roditeljstva, a taj dar zlorabe - zanemaruju i zlostavljaju vlastitu djecu. Ali da im ja sudim radi toga...ičega..ikada? Pa barem bi proklamirani vjernici trebali znati da ima netko veći od nas tko će ih "kazniti za grijehe" (to se ponavlja s oltara) pa ono, trebamo li im i mi zabiti vritnjak...? Najlakše je iznijeti trudnoću i roditi dijete, no roditeljstvo je najodgovornija zadaća koja postoji. Traje cijeli život. Nisu svi spremni za to i dajmo im slobodu da žive mirno s tom odlukom. Nemojmo biti licemjerni, radi nas samih.
2016 02 09