Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

CALZEDONIA, vaša iskustva, drage moje! (:

Pozz svima, naime, sutra trebam na razgovor za Calzedoniu u Zadru. Pa me zanima kakva su iskustva onih koje su radile jer cujem neke loše stvari, ali naravno nisam odmah u sve povjerovala. Pa ako vas ima, molim vas napišite koju riječ (:
2016 05 24
ja sam bila na razgovoru pred 3 godine i to sto sam vidjela nije me odusevilo ... Nije nitko bio bezobrazan prema meni niti ista slicno ali ful su fokusirani na ''prodaj, prodaj, prodaj...'' I imala je voditeljica jako glupa pitanja kao ''koja je tvoja misija poslovanja'' ili ''koja je teza dobrog biznisa'' itd. Ja sam rekla svaka roba ima svog kupca xD i bila je odusevljena hahaha Cula sam da full tllace i maltretiraju sa tim prodaj cim vise obavezno nudi i tako to. I pitat ce te koliku placu ocekujes (naravno cim manju) I traze pretezito mladje ljude, do 30. Usla sam u drugi krug ali sam odbila jer sam se drugdje zaposlila. Pa eto pripremi se, mozda i nije tako lose, probaj mj dana pa vidi. Bar zbog popusta na zaposlenike :P
2016 05 24
Nije moje iskustvo, ali je poznanice koja je radila. Brojači posjeta stoje na ulazima. Ako se trgovina negdje nalazi na ćošku, ljudi prolaze kroz taj dio da si skrate put. A tebe onda voditeljica tare tim brojkama - odnos broja osoba koje su ušle i računa. Cijelu si smjenu na nogama, sjedenja nema čak ako i nemaš kupaca. I na slobodan dan te može pozvati usred dana da ipak dođeš raditi. Ne znam jel se politika promijenila, no manjkove na inventurama same podmirujete (pokradeno). Jedina "svijetla" točka što sam i sama viđala je ta da kad stiže nova kolekcija svaka od vas po nekoliko odjevnih artikala izabere (tunike, haljine, tajice..). :)
2016 05 24
Da, i popust kako Vekica navela; od 30%.
2016 05 24
> KreativnoSelo: > Ne znam jel se politika promijenila, no manjkove na inventurama same podmirujete (pokradeno). A koliko to bude, otpriilike? :/
2016 05 24
u većini trgovina je takva spika za manjkove. Obično postoji neki limit koji kompanija tolerira, a ostatak pada na prodavačima da podmire. U jednom dućanu gdje sam ja radila, smo poslovođa, kolegica i ja cijelu godinu odvajale u kutijicu bilokakav višak u blagajni što smo imale ili kada bi nam kupci ostavili napojnicu, pa smo s tim novcima uvijek barem dio manjka nakon inventure podmirile :) Ali za tako nešto moraš imati normalnu radnu sredinu...
2016 05 24
To s pokrivanjem manjka iz svog džepa mi je dno dna. Ne znam za calzedoniu, ali znam za druge dućane gdje imaju te brojače (Parfois, Europa 92 itd) da je uvijek tlaka da prodaš i moraš bit ljudima dosadan :/
2016 05 25
Znatizeljna sam za konkretne cifre tih manjkova. ,:)
2016 05 25
> Uljeshura: > > KreativnoSelo: > > Ne znam jel se politika promijenila, no manjkove na inventurama same podmirujete (pokradeno). > A koliko to bude, otpriilike? :/ To ne znam, ova je dobila drugi posao i nije više radila tu. A podijeli se cifra na sve zaposlene (prodavačice) i svatko taj iznos da.
2016 05 25
> Uljeshura: > Znatizeljna sam za konkretne cifre tih manjkova. ,:) Ja nisam radila u Calzedoniji ali sam radila u ducanu sa cipelama 4 mj i nismo imali ikakve zuje i jedna ludjakinja kolegica je znala setati se do drugih ducana kada joj je bilo dosadno i tako i nikada nije nista falilo.. Doduse tko bi ukrao samo izlozenu ljevu cipelu hahaha Ali imale smo i torbice i svasta.. I u ta moja 4 mj nije nista falilo, pa ono pretpostavljam da bas nije lako ni ukrasti
2016 05 25
Evo ako ista pomaze, da napisem svoja iskustva. Bila na razgovoru kod njih, zene su bile skroz ok, pitanja tipa sto bi napravila da kolegica zabusava, sto te motivira, koje su ti ambicije, mislis li da su svi jednaki, zadnji posao i zasto vise ne radis tamo, sto mislis koje su zadace prodavaca , mislis li da imas moc uvjeravanja drugih ljudi da nesto kupe/naprave. To su pitanja koja sam zapamtila :) sretno :)
2016 05 26
Hvala svima, ipak se nisam odlucila za Calzedoniu :P
2016 06 01