Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Koja je cijena čuvanja djeteta i pomaganja pri učenju?

> hanami: > Ajoj vanna, sve je ok. Takvi su ti ljudi, idu na app. To što ima uspješnu firmu ne znači da je široke ruke, već naprotiv, svaku kunu okrene triput. > Malo mi žao da niste dogovorile neku cijenu s kojom bi bila zadovoljna, ali što je tu je. Jap. Upravo tako. Što više love, to škrtiji. Uz iznimke koje potvrđuju pravila. Ali s ovakvim stavom, Vanna, kompetencijama i razmišljanjima, nema brige za tebe! Bez obzira na situaciju u državi bla bla... Sretno!
2016 08 25
Hvala vam cure! Ja sam još malo u šoku, iskreno! Stvarno sam se pripremila na razne ishode, ali da će mi ponuditi 10 kuna - na to ne. Je li samo toliko vrijedno nečije 17-godišnje školovanje i iz istog proizašlo znanje? Namagarčila me sa svojom pričom (neistinitom), a budući da sam vrlo osjećajna osoba i previše suosjećajna, pristala sam na njenu igru i dopustila joj da me podcjeni i da podcjenim sebe sama. Treba mi posao, ali da radim za 10 kuna na sat (čuvam dijete, dajem instrukcije, kuham i čistim po potrebi), mislim da bih time previše ponizila sama sebe.
2016 08 25
Draga Vanna, ulogirala sam se samo kako bih napisala ovu poruku. Kad je čuo ishod cijele priče, moj muž kaže da ti skida kapu... veli, da je više ljudi kao ti, ova država bi bila bolja. Ne brini puno za posao, u branši si koja ne izumire. Sigurna sam da ćeš naći posao, ako ne odmah u školi, uvijek ima djece kojoj treba neka vrsta pomoći. Ja sam slične struke, krenula sam čuvati djecu za malo para (mlada, neiskusna...), al neka... sad imam puno iskustva, dajem instrukcije, pomažem pri učenju, imam posla čist dovoljno (a nisam našla posao u školi). Samo hrabro naprijed!
2016 08 25
Pegasus, hvala puno na ovim riječima! Žao mi je samo jer sam se nadala i vjerovala u pozitivan ishod razgovora, a na kraju se jako razočarala i rastužila. Ali, nije ni ovo najgore što se nekome može desiti, samo pozitivno naprijed. Hvala svima na lijepim riječima, uljepšale ste mi večer :")
2016 08 25
Da je ponudila 20 odmah to bi mi bilo ok za 4 sata, deset je stvarno maloooo.
2016 08 25
Trebala si joj ponudit instrukcije onda kao pomoć djeteu..za sat dnevno i opalit adekvatnu tarifu
2016 08 25
vanna21- sve ok, dobro da si odbila, jer ako je uopće išla ponuditi samo 10kn, tko zna što bi te još u budućnosti s njom čekalo :o bolje sad , nego kasnije. posao ćeš naći, ako ga budeš tražila, i nema odustajanja. ja sam radila van struke godinama, ali nisam odustala, jednom su se zvijezdice samo poklopile ;) želim ti puno sreće, hrabrosti i pozitive, samo naprijed!
2016 08 25
Nisam potpuno skuzila zašto si odbila na kraju ponuđenih 20 kn po satu? :/
2016 08 25
Uljeshura, jel bi ti prihvatila 20 kuna po satu? Evo da ti nabrojim majčine uvjete: - budući da je kod nas nastava dvosmjenska, jedan tjedan bih je čuvala 4 sata, a drugi tjedan 2 i pol. - tim "poslom" bih se obvezala da neću tražiti druge poslove do kraja školske godine, odnosno, ako nađem stalniji posao ne bih mogla otići - pod praznicima me ne bi trebale (zimski praznici ove godine traju skoro mjesec dana, a proljetni 2 tjedna) - tad bi bila bez prihoda jer moje usluge ne bi trebale u tom razdoblju - dotična je još izjavila da bi mi možda, ako bude pri novcima, dala kakav bonus na kraju školske godine ako bi bilo kakvih rezultata, odnosno ako bi curica prošla s 5.0. (ja očito moram biti neki čudotvorac koji bi trebao od male napraviti genijalku) E sad, Uljeshura, bi li ti pristala na te uvjete za 20 kuna na sat? Odnosno 10 kuna koliko je prvotno ponudila.
2016 08 26
5.0 :o to je sve sto cu reci
2016 08 26
Jedno je barem sigurno. Mama je genijalka.
2016 08 26
> vanna21: > Uljeshura, jel bi ti prihvatila 20 kuna po satu? > Evo da ti nabrojim majčine uvjete: > - budući da je kod nas nastava dvosmjenska, jedan tjedan bih je čuvala 4 sata, a drugi tjedan 2 i pol. > - tim "poslom" bih se obvezala da neću tražiti druge poslove do kraja školske godine, odnosno, ako nađem stalniji posao ne bih mogla otići > - pod praznicima me ne bi trebale (zimski praznici ove godine traju skoro mjesec dana, a proljetni 2 tjedna) - tad bi bila bez prihoda jer moje usluge ne bi trebale u tom razdoblju > - dotična je još izjavila da bi mi možda, ako bude pri novcima, dala kakav bonus na kraju školske godine ako bi bilo kakvih rezultata, odnosno ako bi curica prošla s 5.0. (ja očito moram biti neki čudotvorac koji bi trebao od male napraviti genijalku) > E sad, Uljeshura, bi li ti pristala na te uvjete za 20 kuna na sat? Odnosno 10 kuna koliko je prvotno ponudila. ajme meni. žena nije normalna. bjež što dalje.
2016 08 26
> Majalike: > Da je ponudila 20 odmah to bi mi bilo ok za 4 sata, deset je stvarno maloooo. Ne bi bilo ok jer uz instrukcije mora i kuhati i čistiti (povremeno, navodno, ali bilo bi to svakodnevno..) Pa i robovi bi više novaca dobili. Drago mi je da si odbila .. žao mi je osobe koja će takvo što morati prihvatiti.. Najbolji dio je ovaj "ako bude pri novcima" .. sirotica. Može neki IBAN da humanitarnu pomoć pokrenemo? :s
2016 08 26
Danas sam u školi prepričala taj događaj mentorici i kolegicama. Ispalo je da je ta žena na lošem glasu u gradu. Navodno, kad imaju inventuru u firmi, poskriva pola stvari iz dućana, i onda njeni zaposlenici moraju platiti to što nedostaje. Mislim, što reći. -_- Kud ovaj svijet ide -_-
2016 08 26
odmah mi je tu bilo nešto sumnjivo. poštena osoba bi odmah, ali odmah, rekla što točno od tebe očekuje, koliko ti dnevno, i koliko je spremna to platiti, kada i kako. ovo je stvarno prestrašno. ovaj dio da ne smiješ tražiti drugi posao, da mala ima bit genijalka i da bi ona to plaćala 10 kuna.... ne mogu doći k sebi. jbt.
2016 08 26