Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Koja je cijena čuvanja djeteta i pomaganja pri učenju?

sviđa mi se taj tvoj pozitivan stav, ako mi ikad otkaže teta čuvalica, nazovem te ;) šalu na stranu, dogovori se točno sa ženom šta radiš i za koliko novaca, čist račun-duga ljubav :)
2016 08 23
več sam u svom ranijem postu navela da je neka primjerena i po meni realna cijena 2000kn. ne želim nipošto dati povoda opširnim raspravama, no žalosti me što se tako lako barata pojmom podcjenjivanja struke! ne mogu a ne prisjetiti se svih visokoobrazovanih ljudi koji su godinu dana radili u mom okruženju za svega 1600kn (program stručnog osposobljavanja) i bili presretni što im je uopće pružena prilika da budu na tom mjestu. nikada nisu dovodili u pitanje vrijednost svoje struke.... također, svakodnevno u svojoj blizini imam studente koji su pri kraju studija, apsolventi, sa dosta kojekakvog radnog iskustva, rade svaki dan min. 8 sati vrlo specifičan i stručan i nadasve odgovoran posao za svega 18kn po satu.... ne žale se, sretni su da rade.... ima i onih puno strašnijih primjera gdje ljudi za svoje odrađeno radno vrijeme mjesecima ne dobiju plaću.... pa što bi tek oni rekli ???? ponavljam, ne želim uopće otvarati raspravu, ali smatram da odnekud treba početi.... sigurna sam da će ti poslodavka, ukoliko pokažeš sve svoje kvalitete, s vremenom i sama povisiti plaću, kao što sam i ja ženama koje su čuvale moju djecu!
2016 08 23
blanka2 :') <3
2016 08 23
> sanja31: > Žene koje čuvaju vrtićku djecu 8h dnevno i uz to kuhaju traže cca 3000-3500 kn mjesečno tako da još uvijek mislim da je 2000 kn skroz primjereno. > Ali najbolje ti je pitati mamu koliko bi ona bila spremna platiti, pa kroz razgovor dođite do neke cifre. > U svakom slučaju sretno. Tete nisu kuharice, u vrticima postoje spremacice/kuharice. tete imaju placu daleko vecu od 3500 kuna (sto je i normalno, naravno)
2016 08 23
> FlyGirl5: > več sam u svom ranijem postu navela da je neka primjerena i po meni realna cijena 2000kn. > ne želim nipošto dati povoda opširnim raspravama, no žalosti me što se tako lako barata pojmom podcjenjivanja struke! ne mogu a ne prisjetiti se svih visokoobrazovanih ljudi koji su godinu dana radili u mom okruženju za svega 1600kn (program stručnog osposobljavanja) i bili presretni što im je uopće pružena prilika da budu na tom mjestu. nikada nisu dovodili u pitanje vrijednost svoje struke.... također, svakodnevno u svojoj blizini imam studente koji su pri kraju studija, apsolventi, sa dosta kojekakvog radnog iskustva, rade svaki dan min. 8 sati vrlo specifičan i stručan i nadasve odgovoran posao za svega 18kn po satu.... ne žale se, sretni su da rade.... Slazemo se oko realne/minimalne cijene, ok :) Ali sto se tice podjenjivanja struke... Dode mi majstor za klimu i za poal sata posla uzme 200 kuna. Teta u vrticu se za 200 kuna 8 sati BRINE u svakom pogledu o X male djece. Recimo. Mladi rade za sicu jer su..mladi. I to su im prva iskustva i prvi novci. Puni su entuzijazma itd.To je odlicno. Ja sam bila na strucnom osposobljavanju za 1600 kn takoder. Zadovoljna sto radim, ali da nisam imala drugih prihoda, bila bih GLADNA. Gladna sa zavrsenim fakultetom. Kod nas je takva klima da "trebas bit sretan jer radis, da uopce imas posao". I zbog toga je i moguce radike izrabljivati jbg. ETO... ja sam prosirila pitanje podcjenjivanja struke.. postavila ga opcenito, malo zapravo pobjegla od teme, jer u principu me to mori. Ne za ovu struku samo, za mnogo njih. Pokretacici teme zelim dobar kompromis! i da nam javi sto je bilo :)
2016 08 23
FlyGirl5, ja sam jedna jako realna osoba. Što mi znači fakultet kad posla nema? Pogotovo otkad se provodi ova mjera stručnog osposobljavanja. Tko će zaposliti osobu za stalno ako konstantno može imati besplatnu radnu snagu? Pripravnici se mijenjaju ko na traci, iz godine u godinu. Natječaja nema. Ako i ima, oni su tu reda radi. Svatko ima nekog svog kojeg će staviti na slobodno mjesto u firmi, školi, svejedno. I to je okej, tko će kome ako ne svoj svome. Ja stvarno ne biram, nisam od onih koji ne žele pristati na ništa drugo od onog što su završili i školovali se. Posao je posao, bitno da je plaćen. Bez obzira što sam završila 5-godišnji fakultet, radila bih bilo što. Za prvu silu, što bi se reklo. Ne pada mi na pamet sjediti doma i kukati da posla nema. Sretna bih bila s bilo kojim poslom, makar i slabo plaćen, ali bolje i to nego ništa. Nema mi goreg nego da sa svojih 25 godina moram žicati starce za kavu. Ne podcjenjujem time svoje sposobnosti ni struku, ali kakvo nas je vrijeme stiglo, treba biti zadovoljan i s malim stvarima, za početak. Jer gore ne može, samo bolje.
2016 08 23
upravo to sam i htjela svojim postom potaknuti.... pozitivna si osoba, to je jasno, sada samo hrabro naprijed i sve će sjesti na svoje mjesto! sretno i ako se sjetiš, javi što si dogovorila sa budućom poslodavkom! :")
2016 08 23
> FlyGirl5: > več sam u svom ranijem postu navela da je neka primjerena i po meni realna cijena 2000kn. > ne želim nipošto dati povoda opširnim raspravama, no žalosti me što se tako lako barata pojmom podcjenjivanja struke! ne mogu a ne prisjetiti se svih visokoobrazovanih ljudi koji su godinu dana radili u mom okruženju za svega 1600kn (program stručnog osposobljavanja) i bili presretni što im je uopće pružena prilika da budu na tom mjestu. nikada nisu dovodili u pitanje vrijednost svoje struke.... također, svakodnevno u svojoj blizini imam studente koji su pri kraju studija, apsolventi, sa dosta kojekakvog radnog iskustva, rade svaki dan min. 8 sati vrlo specifičan i stručan i nadasve odgovoran posao za svega 18kn po satu.... ne žale se, sretni su da rade.... ima i onih puno strašnijih primjera gdje ljudi za svoje odrađeno radno vrijeme mjesecima ne dobiju plaću.... pa što bi tek oni rekli ???? ponavljam, ne želim uopće otvarati raspravu, ali smatram da odnekud treba početi.... sigurna sam da će ti poslodavka, ukoliko pokažeš sve svoje kvalitete, s vremenom i sama povisiti plaću, kao što sam i ja ženama koje su čuvale moju djecu! potpisujem od riječi do riječi. ja sam svoj pripravnički staž odradila besplatno godinu dana. sad sam već godinama zaposlena na istom tom mjestu, zadovoljna i sretna od prvog dana, sa stručnim timom, kolegicama, plaćom, uvjetima i da ne nabrajam.
2016 08 23
a što se tiče tete čuvalice, moj dogovor s njom je bio isključivo i samo isključivo čuvanje/igranje sa djetetom,na moj zahtjev, eventualno da odu do parkića. ja svoje kućanske poslove obavljam sama i ne treba mi kućna pomoćnica, bitno mi je da je dijete nasmijano kad dođem doma. žena povremeno nešto napravi, ja svaki put naglasim da nije obavezna, jer zaista nije, a sad je već toliko obožavam da iako ove godine nemamo potrebu za njom i dalje smo je odlučili zadržati, satnica će biti manja, a cijena je ostala ista, jer mi je žena jednostavno divna i baš je volim. preporučam samo i samo iskren odnos. sretno!
2016 08 23
Sandrlje, u potpunosti si u pravu. i nadam se da će se tržište rada bolje regulirati, možda sam suludo optimistična, ali vidim pozitivne pomake, primjerice kod sezonskih radnika, kojih je jako puno falilo ove godine, jer su odlučili potražiti bolje uvjete rada, koje apsolutno zaslužuju. isto tako, mislim da se kvaliteta i vrijednost rada ne određuje količinom utrošenog vremena, i dala si jako dobar primjer.
2016 08 23
samo da spomenem, teta čuvalica mojeg sina na kraju je postala krsna kuma mojoj kćeri.... toliko smo se zbližili, a bila je djevojka, tek završila srednju školu.... bila je hrabrost povjeriti joj čuvanje klinca, no, ima ono nešto što čovjek osjeti, na prvu.... i to je bilo to... nisam nikada požalila.... :") <3
2016 08 23
Pozitiva je najbitnija :) Mora bit bolje, onaj tko se trudi, tko ima volju i želju, sve mu se to prije ili kasnije vrati :) U četvrtak ću javiti kakav je dogovor pao :")
2016 08 23
Javljaju se cure iz Zg i Splita, cijene tamo i u gradovima poput KC/ČK nisu iste. O ovome su se već lomila koplja na krpicama. Radila sam točno to za što pitaš, cure su čuvale od 15-20 kn po satu. Skuplje se računaju samo animacije na rođendanima, koja je oko 40-50 kn po satu. Cijeli mjesec se čuva za oko 1800-2000, premda neke čuvaju i za 700. Čuvala sam curicu 1 i 2 razred osnovne, 3 sata dnevno, 20kn po satu. Kuhala nisam, ali sam joj ugrijala ručak ili namazala pecivo za doručak. Ponekad složila puding, palačinke i to je bila stvar moje dobre volje. Ona je znala gledati crtiće, a ja bih onda oprala suđe (nisu to tražili). Nastojala sam da je djetetu i meni ugodno, svi ljudi čiju sam djecu čuvala su bili ok prema meni. Nije mi palo na pamet odbiti nekom skuhati čaj i oprat šalicu jer me tvoja mama za to nije platila. Radila sam to kao apsolvent soc.rada. Ako misliš da ti je 1200kn mjesečno ok, ako dijete nije uber problematično uzmi posao. Uvijek možeš otkazati :) Vjeruj mi da polugodište prođe dok trepneš. Meni je bilo ok pisanje zadaća, to su niži razredi i nije SF. :D S tim da je meni to bilo na drugom kraju grada... Bez uvrede curama koje misle drugačije, ali znate li koje su dnevnice za fizički posao kod nas? 150kn... ( nebitno što mi mislimo o tome) toliko od mene ;)
2016 08 23
vanna, tebi dobro kaže Blanka. definiraj točno koje poslove bi trebala raditi i za koliko novaca. s dotičnom gospođom ulaziš u poslovni odnos, ne privatni. i inače mislim da je dobro u poslu imati taj profesionalni odmak, koliko god si bio super s kolegama. zlatna je ona "služba je služba, družba je družba". sasvim je ok da to i stavite na papir, šta točno radiš i za koliko novaca, te kada će biti isplate. možda ja pušem i na hladno, ali u zadnje vrijeme nosim takav papir i kad dajem instrukcije. desilo mi se naime da održim instrukcije, gospođa "baš sada nema, dat će drugi put" i onda se više nikada ne javi, nema je nikada kod kuće, ne javlja se na telefon. čak su cure počele sastavljati crnu listu takvih, znači nisam jedina,
2016 08 23
mirnaz nisam baš za tako strogi odnos, treba biti topline, tu se ipak radi o jednom suživotu sada, čuva im dijete, boravit će u njihovoj kući, odgovornost i povjerenje ovdje imaju vrlo važnu ulogu, a nekako mi to ne može funkcionirati bez one ljudske topline....point je u tome i da li će si jednostavno kliknuti ili ne......
2016 08 23