Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Koja je cijena čuvanja djeteta i pomaganja pri učenju?

> Sandrlje: > > sanja31: > > Žene koje čuvaju vrtićku djecu 8h dnevno i uz to kuhaju traže cca 3000-3500 kn mjesečno tako da još uvijek mislim da je 2000 kn skroz primjereno. > > Ali najbolje ti je pitati mamu koliko bi ona bila spremna platiti, pa kroz razgovor dođite do neke cifre. > > U svakom slučaju sretno. > Tete nisu kuharice, u vrticima postoje spremacice/kuharice. tete imaju placu daleko vecu od 3500 kuna (sto je i normalno, naravno) Naravno da tete u vrtićima nisu i kuharice, ali žene koje čuvaju djecu privatno često i kuhaju (kad dijete npr.spava) To sam htjela reći gornjim postom.
2016 08 23
> blanka2: > mirnaz nisam baš za tako strogi odnos, treba biti topline, tu se ipak radi o jednom suživotu sada, čuva im dijete, boravit će u njihovoj kući, odgovornost i povjerenje ovdje imaju vrlo važnu ulogu, a nekako mi to ne može funkcionirati bez one ljudske topline....point je u tome i da li će si jednostavno kliknuti ili ne...... Točno to! Rad s klincima je nešto ipak malo drugačije od drugih poslova. Ne kažem vrednije, već specifičnije... Mi ne idemo svaki dan "na posao". Mi idemo "u školu". I to ćete čuti od većine prosvjetara.
2016 08 23
ja sam cuvala jednog djecaka za 1200kn mjesecno, s tim da su mi roditelji u startu rekli tu cifru da bi dali. a cuvala sam ga svaki drugi dan nekad 4 sata nekad 6 sati. nisam nikakve kucanske poslove morala raditi ( imala je jednu zenu koja joj sprema i pegla jednom tjedno), znaci sam sam s njim se igrala,pisala zadace,ispitivala ga prije nekih ispita i sl. Kod nas tu u Osijeku je obicno oko 1500kn za privatno cuvanje djece svaki dan 8 sati dnevno :) Po struci sam odgojitelj s polozenim strucnim ispitom i kad sam godinu dana radila kao pripravnik u vrticu radila sam besplatno cijelu godinu jedino su prijevoz placali >:( ...... Mislim da to dosta ovisi o mjestu od kuda si, tu kod nas se manje placa cuvanje djece nego u drugim gradovima koliko sam primjetila... Ja sam cuvala kratko i jos dvije curice isto svaki drugi dan po cetiri sata za 600kn mjesecno :) et sta rec a ima i takvih slucajeva....
2016 08 23
Slažem se s curama koje navode da ponajviše ovisi o mjestu. U Zagrebu su cijene veće jer je teže s vrtićima i čuvanjima. Ja sam imala ponudu prošlo ljeto da čuvam dvije male curice radnim danima po 6 sati za 2600 kn. Nudili su mi i smještaj da ne plaćam stan, ali ja sam odbila jer sam našla drugi posao. I da napomenem da moj faks nema veze s djecom. Ali želim reći da u malim mjestima su cijene niže jer je tamo više nezaposlenih ljudi. Tržište određuje cijenu pa zato mislim da je ok da tražiš oko 20-25 kn po satu jer blizu ti je, a ako će ti zavod tražiti posao bojim se da ćeš raditi i za manje :s
2016 08 23
Ja ti ne bih dala više od 1500 kn mjesečno. Ali javi kako je prošlo. ;)
2016 08 23
Ja sam mislila da pričaš o dvevnoj ne satnoj cifri..po satu je to preeeeevviišeee. Pa trebaš vidjet kako se kreću cijene i po tom se ravnat. Instrukcije su nešto sasvim drugo i plaćaju se po satu, al tad ideš na školski sat i konkretno radiš. Čuvanje djeteta je sasvim drugo. Ja sam plaćala 3000 kn za čuvanje 10 sati dnevno plus što je u toj cijeni bio i doručak i kuhani ručak.
2016 08 24
Evo update koga zanima. Nakon trosatnog razgovora, žena mi je povjerila puno toga, razgovarale smo kao stare prijateljice, stvarno je komunikacija tekla odlično. Oduševila se mnome kao osobom i par puta mi to napomenula (nismo se prije poznavale). Sve dok nije tema plaćanja stigla na red. Ponudila mi je 10 kuna na sat. Što je najgore, pristala sam. Bilo mi ju je žao odbiti nakon cijelog razgovora. :( Stigla sam kući maloprije i najradije bih sama sebi šamar opalila. 10 kuna?! Ne znam je li ona više podcjenila mene ponudivši mi takvu cifru, ali sam ja sama sebe prihvativši je.
2016 08 25
to ispadne oko 800 kuna mjesec.. :/ buduci da si rekla da imaju novaca, ne znam zasto si osjetila potrebu da im financijski olaksas do te mjere da sebe ostetis :( i vrijeme je novac, a u 4 sata dnevno bi mogla vise zaraditi i na nekim jednostavnijim poslovima. Ne znam tko radi za 10 kn sat Na tvome mjestu bih je kontaktirala i rekla da odustajem... bolje sada nego kad se dijete navikne na tebe "(
2016 08 25
> Sandrlje: > to ispadne oko 800 kuna mjesec.. :/ > buduci da si rekla da imaju novaca, ne znam zasto si osjetila potrebu da im financijski olaksas do te mjere da sebe ostetis :( i vrijeme je novac, a u 4 sata dnevno bi mogla vise zaraditi i na nekim jednostavnijim poslovima. Ne znam tko radi za 10 kn sat > Na tvome mjestu bih je kontaktirala i rekla da odustajem... bolje sada nego kad se dijete navikne na tebe "( Napravila bih isto. Đizssss... U McD-u, u vrijeme njihovih početaka, a mojih studentskih dana, smo više zarađivali uz ipak, budimo realni, znatno manju odgovornost. Bože!!!???
2016 08 25
Imaš se šansu izboriti za sebe. Nazovi i reci da ti je premalo. Ovo je čisto izrabljivanje. Ponudi svoju cijenu, ili ćete naći kompromis ili nećete.
2016 08 25
> vanna21: > Evo update koga zanima. Nakon trosatnog razgovora, žena mi je povjerila puno toga, razgovarale smo kao stare prijateljice, stvarno je komunikacija tekla odlično. Oduševila se mnome kao osobom i par puta mi to napomenula (nismo se prije poznavale). > Sve dok nije tema plaćanja stigla na red. Ponudila mi je 10 kuna na sat. Što je najgore, pristala sam. Bilo mi ju je žao odbiti nakon cijelog razgovora. :( Stigla sam kući maloprije i najradije bih sama sebi šamar opalila. 10 kuna?! Ne znam je li ona više podcjenila mene ponudivši mi takvu cifru, ali sam ja sama sebe prihvativši je. točno sam mislila da će tako biti. žena fino iskorištava tvoje neiskustvo, mladost i naivnost. pokušaj racionalno s njom razgovarati, sastavite nekakav ugovor, probaj doći do neke prihvatljive cifre (iako debeo sumnjam), ako neće ići, jednostavno reci ne. ne podcjenjuj sebe i ne dozvoljavaj si ponižavanje. kad položiš stručni, uvijek ćeš moći naći koju zamjenu, ili neke instrukcije, bilo šta. ne mogu vjerovati da ženu nije sram. užasno.
2016 08 25
nazvala sam je i otkazala. digla je cijenu na 20 kuna. iz principa sam odbila. ne znam što mi je bilo što sam uopće pristala na 10 kuna :(
2016 08 25
> vanna21: > nazvala sam je i otkazala. digla je cijenu na 20 kuna. iz principa sam odbila. ne znam što mi je bilo što sam uopće pristala na 10 kuna :( Kaj si joj rekla? Bože ne kužim kak joj odjednom to sad vrijedi 20kn. Baš je išla na app kako je već netko napisao.
2016 08 25
rekla sam joj da ne mogu tolko podcjenjivati svoje znanje i školovanje . i da je to jednostavno premalo. i da sam se konzultirala i da je to prepremalo. i onda je digla na 20 kuna. rekla je da više od toga ne može. A vlasnica je jedne od najpoznatijih firmi.
2016 08 25
Ajoj vanna, sve je ok. Takvi su ti ljudi, idu na app. To što ima uspješnu firmu ne znači da je široke ruke, već naprotiv, svaku kunu okrene triput. Malo mi žao da niste dogovorile neku cijenu s kojom bi bila zadovoljna, ali što je tu je.
2016 08 25