Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Računala, elektični uređaji, internet /

sušilica rublja

nešto razmišljam o kupovini...dosta mi je više sušenja veša po štenderima a vjerojatno bi uštedila i vrijeme koje provedem peglajući jer navodno se puno manje mora peglati.... zanimaju me vaša iskustva...koju imate?kako ste zadovoljne?kondenzacijska ili ventilirajuća?na šta treba paziti prilikom kupovine? i naravno...ne neka ultra skupa...
2016 08 29
Pratim! I ja razmišljam o kupnji. :")
2016 08 29
što više čitam,manje znam... :-)...evo čitam o kondenzacijskim i kažu da im i one dosta vlaže prostoriju i da se skuplja vlaga i stvaraju se gljivice...sad mi više niš jasno...pa razumijem da za ventilirajuće treba imati odvod pare kroz prozor van ili slično ali zar to treba imati i za kondenzacijsku?
2016 08 29
gea1508,hvala ti na iscrpnom odgovoru...da li možda znaš oznaku onih pametnih sušilica?vidim spominju se ali ne znam koje su to...navodno same odrede program sušenja prema težini i vrsti materijala...koje su to?
2016 08 29
e,da...zaboravila još nešto važno...ne smije mi vući više od 2kw jer mi je toliko ograničenje po fazi...sve preko toga izbacuje limitator
2016 08 29
Nažalost ne znam odgovor na ova dva pitanja. Mi smo bili ograničeni stranom na koju se vrata otvaraju pa sam mogla birat između Candy i Miele tako da nisam proučavala neke dodatne mogućnosti. Al moja skrati vrijeme rada ako ima manja količina veša, ne znam jel prepoznaje vrstu materijala pa i zbog toga skrati vrijeme.
2016 08 29
evo malo i mojih iskustava.... godinama sam imala sušilicu rublja, osobito mi je puno značila dok su klinci bili mali.... moja su iskustva podijeljena... s jedne strane doista si bezbrižna, staviš veš u sušilicu, ne zapinješ po štenderima i sve gotovo isti dan kada si veš i oprala. k tome, veš je kao ispeglan, gotovo da ništa ne moraš peglati, sve fino mekano i mirisno, kao što je Gea navela. Međutim, sve stvari koje sušiš na najvišoj temperaturi, a to je sav pamučni veš, poprilično se stisne i smanji, tako da je moj veš bio veličine dječjeg nakon vađenja iz sušilice, a nedaj bože da staviš sušiti kakvu majicu ili trenirku od pamuka.... takvo što možeš obući samo djetetu i lutkama....lijek za to je naravno sušenje na nižim temperaturama, no onda to sušenje potraje i po 4 sata dok se ne osuši skroz.... a i one mucice o kojima je Gea pričala, doista se pri svakom sušenju na filteru nakupi 1cm taloga od vlakana i naravno, uočit ćeš nakon 15-20 sušenja jednog te istog odjevnog predmeta da se bitno stanjio i izlizao.... eto, možda sam pomogla, a možda i odmogla, ali ja nakon što sam prodala svoju sušilicu, još uvijek nisam donijela odluku da nabavim novu. sretno i lp
2016 08 29
i svakako pazi na izbor sušilice, kondenzacijska bi ti mogla stvarati velike probleme sa stvaranjem vlage i plijesni, uvjerila sam se u to kod nekoliko poznanica i to je stvarno jako loša strana ove vrste sušilica.
2016 08 29
ufff,pa to mi puno onda rade mašina i sušilica...mašina mi pere bijelo 2,5h i još neka mi suši 4h pa to je stvarno puno... hvala ti FlyGirl5,možda si mi uštedjela novce :-)...
2016 08 29
vidiš,to mi nije jasno kod te kondenzacijske...to sam i danas na nekim forumima pročitala...da ona dosta vlaži prostoriju i to do te mjere da se kapljice cijede sa prozora...to mi nikako nije jasno...to mi je logično za ventilacijsku kod koje moraš kroz prozor gurnuti ono crijevo a ova bi trebala biti za prostorije kod kojih nema nikakvih otvora ...i ne bi trebala vlagu u prostoriji zadržavati...
2016 08 29
ja sam imala ventilacijsku i nisam imala s tim problema, međutim, zimi je prilično nezgodno kada moraš imati otvoren prozor da bi držala crijevo vani.... pošto živim u kući smjestila sam sušilicu u špajzu tako da mi hladan zrak i nije toliko predstavljao problem, ali inače to stvarno zna biti dosta gadno.... kondenzacijska ima svoju posudu, međutim ta silna toplina koju sušilica stvara udružena sa vlagom koju proizvodi stvara veliku količinu vodene pare koja ti se počinje cijediti po pločicama i malo po malo stvara plijesan... a spomenut ću i slučaj gdje sam vidjela da je počela otpadati žbuka sa stropa u kupaoni upravo od sušilice.
2016 08 29
Mi imamo Miele, kondenzacijsku i isto ima u sebi spremnik za vodu i mucice koji se nakon svakog pranja trebaju isprazniti. Prvenstveno smo je kupupili jer imamo dvije velike kuće koje dajemo u najam i nakon što jedni turisti otiđu, treba plahte i ručnike što brže oprati i pripremiti za sljedeće goste. Tako da ugavnom u sušilici sušimo samo to, a ostalo rublje vani na balkonu. Nemamo nikakve vlage ni gljivica, a sušilicu imamo već par godina. Istina je ono što je Gea napisala, dosta grije prostoriju, mi isto puštamo otvorena vrata od prostorije gdje se ona nalazi dok radi. Ali zato kada osuši, stvari budu tako mekane i mirisne. Ako planiraš kupiti sušilicu, onda je bolje investirati u neku malo skuplju, ne treba koštati kao suho zlato. Mi smo našu platili oko 6000 kn.
2016 08 29
Meni se samo jednom cijedilo s ogledala kad je muž zatvorio vrata od kupaone jer mu se nije slušalo kako se veš okreće, ako su vrata otvorena ne bude vlage, samo je toplije u kupaoni. Do sad sam u njoj sušila skoro sve pa i ono za kaj piše da se ne smije sušit u sušilici i ništa mi se nije stisnulo (nadam se da ni neće). Jedino se malo smežura dio koji ima više slojeva (npr ovratnik ili rubovi kuhinjskih krpa), al peglanjem se normalno vrati u početno stanje.
2016 08 29
Na poslu imam jednu kondenzacijsku i jednu ventilirajucu. U svakodnevnoj su upotrebi (oko 3-4-5-6 puta dnevno, kako kad ) osam mjeseci. Nisam uočila nikakve gljivice. Jedino zagriju prostor (kao i sva elektrika uostalom) dok rade. Treba ih održavati po uputama i redovito pa zaista mislim da ne bi smjelo biti gljiva. :/
2016 08 29
na koju visinu max. može biti taj otvor (prozor) za cijev kod ventilacijske?...np.ako mi je od gornje strane mašine pa do prozora 1m da li je to previsoko,hoće li se kondenzat vračati natrag?
2016 08 29
1 2