Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Dioptrijske naočale

Ja sam kupila okvire i otišla u svoju optiku i stavila mi stakla bez problema, jer nemam veliku dioptriju. Ali rekla mi je da je veća dioptrija ne bi mogla ici stakla u taj okvir.
2017 02 28
> Zrinkic26: > Nensi pitanje za vas buducibda radite u optici > Jel moguce kupiti okvire drugdje doc u optiku na pregled pa da minse stave stakla u okvir kupljen drugdje.. svaki put kad sam kupovala kupovala sam sve al biduci da imam veeliku dioptriju pokazivali su mi skupe jako okvire kao samo u te mogu stakla.. i ssad po oznaci mojoj na okvirima imaju brojevi sa ove stranice prethodne par okvira ima iate te oznake a okviri su 250 300 kn slicni mojima pa me to zanima Ovako, ovisi o tome kakva su pravila poslovanja. U optici gdje ja radim, naravno da pokušamo prodati naše okvire, ali na zahtjev kupca uvojek prihvatimo okvire kupljene u drugoj optici ili pak ugradimo nova stakla u stari okvir koji je osoba imala do sada, pod uvjetom da je u dobrom stanju, jer i nama je rizik prihvatiti stari okvir pa da na ugradnji pukne. Sad druga stvar je sami okvir, ja sam imala slučaj da je cura kupila okvir u Zari, u DM i sl. pa je htjela ugradnju u takav okvir, ja to odbijem. Razlog toga je šta okviri kupljeni u DM ili Kozmu, Zari itd. ne možete ugrađivati jer metalni okviri nemaju vijke tamo gdje se ugrađuje staklo (na ručkicama imaju kao svi, ali gdje upada staklo nemaju), a ako je plastični okvir onda se radi o nekvalitetnoj plastici koju se ne može uvijek grijati da ubacimo staklo (obično mogu puknuti na ugradnji), iako smo znali uzeti i takav okvir, ali kupac ide na svoj rizik. Ne garantira mu se da će sve proći dobro. Znači optika može prihvatiti okvir kupljen u drugoj optici, naslijeđen od rodbine ili dobiven na poklon i sl.
2017 02 28
Hvala na odg..
2017 02 28
> Zrinkic26: > Hvala na odg.. Ma nema problema, ako vam šta treba, neka informacija, slobodno se javite u inbox...meni ne smeta :)
2017 02 28
Dioptrija mi je -7.50 i rijetko nos naocale.. sad sam mijenjala lece al naocale nisam. Kada mi je teta u optici okvirno rekla cijenu ostala sam paf jer predzadnji put sam isto platila puuuno manje al opet cijena okvira.. Trrnutno.ove koje imam suray banke al mi ne pasu tanki okviri tj nisu tanki nego male su mi nrkak volela voljela bi da su puno veci okviri tj siriod gore prema dole ne znam kak da objasnim .
2017 02 28
Bas takav je okvir moj jaaaako slican al mi ne pase tesko je objasnit al kad gledam kroz njih ne pokrije mi sve sto vidim i tu di mi se lomi sto je pod staklima sa onime sta nije glava me zaboli a i navikla sam staaaalno.na.lece naocale stavim jednom.u pet mj mozda.. bas zbog takvih okvira i bas to sta kazete su mi stanjena stakla i imaju te valove.. meni to osobno ne smeta vidi se da je veca dioptrija samo mi okviri ti nikako ne pasu u tete u optivi mi samo takve daju a ja ne bi nikako te jer stalno iste okvire imam samo druge boje
2017 02 28
Ja sam otvorila onu temu za pomoc oko naocala i imam ih oko 4 mjeseca i jos su uvijek kao nove, stvarno preporucam tu stranicu, ni meni nije bilo svejedno ali eto hvala Bogu dobro je ispalo :) ako ne znate kako bi vam stajale odite u neku optiku i probajte slicne okvire,ja sam tako :) a za lece vam treba recept, to je jedino problem jer meni moj okulist nije htio dati pa sam lece morala kupiti kod njega :D al sad imam RP doma pa mogu narucivati i lece i okvire :) ako vam nesto nije jasno nazovite u tu firmu, cure su jako ljubazne i sve ce vam objasniti :)
2017 03 01
> Zrinkic26: > Dioptrija mi je -7.50 i rijetko nos naocale.. sad sam mijenjala lece al naocale nisam. Kada mi je teta u optici okvirno rekla cijenu ostala sam paf jer predzadnji put sam isto platila puuuno manje al opet cijena okvira.. > Trrnutno.ove koje imam suray banke al mi ne pasu tanki okviri tj nisu tanki nego male su mi nrkak volela voljela bi da su puno veci okviri tj siriod gore prema dole ne znam kak da objasnim > . Razumijem, tako je sa tim velikim dioptrijama...i pogotovu u minusu...Mi smo znali raditi i na veće okvire koji su sada u modi, ali stvarno morate naći dobrog optičara, kod mene se te dioptrije i mjere okvira ubacuju u kompjuter i može se dosta točno izračunati debljina da vam ne strši staklo jako puno izvan okvira. Moja preporuka je da idete od optike do optike i nađete najbolju soluciju. Druge nema. Zato se kod tih većih dioptrija sigurno ne može kupovati preko web shopa. Vama to ne preporučam, a za ove manje možda je dobro, ali ja sam po struci protiv toga za specifične ili velike dioptrije. Kod tih velik dioptrija čak ispadne najbolje mineralno staklo (baš staklo, ne plastika, ali sve ima svoje prednosti i nedostatke).
2017 03 01
> Nensi1506: > > Zrinkic26: > > Dioptrija mi je -7.50 i rijetko nos naocale.. sad sam mijenjala lece al naocale nisam. Kada mi je teta u optici okvirno rekla cijenu ostala sam paf jer predzadnji put sam isto platila puuuno manje al opet cijena okvira.. > > Trrnutno.ove koje imam suray banke al mi ne pasu tanki okviri tj nisu tanki nego male su mi nrkak volela voljela bi da su puno veci okviri tj siriod gore prema dole ne znam kak da objasnim > > . > Razumijem, tako je sa tim velikim dioptrijama...i pogotovu u minusu...Mi smo znali raditi i na veće okvire koji su sada u modi, ali stvarno morate naći dobrog optičara, kod mene se te dioptrije i mjere okvira ubacuju u kompjuter i može se dosta točno izračunati debljina da vam ne strši staklo jako puno izvan okvira. Moja preporuka je da idete od optike do optike i nađete najbolju soluciju. Druge nema. Zato se kod tih većih dioptrija sigurno ne može kupovati preko web shopa. Vama to ne preporučam, a za ove manje možda je dobro, ali ja sam po struci protiv toga za specifične ili velike dioptrije. > Kod tih velik dioptrija čak ispadne najbolje mineralno staklo (baš staklo, ne plastika, ali sve ima svoje prednosti i nedostatke). Svaka vam cast na ogd to cu i napravit.
2017 03 01
Nensi svaka čast na tako detaljnom odgovoru!! vidim da ste jako ljubazna osoba i bez problema odgovorite na bezbroj pitanja, a to je rijetkost za naći!!! <3 <3
2017 03 01
> trible: > Nensi svaka čast na tako detaljnom odgovoru!! vidim da ste jako ljubazna osoba i bez problema odgovorite na bezbroj pitanja, a to je rijetkost za naći!!! <3 <3 Slažem se, da je blize isla bih kupiti u optici gdje je ona :)
2017 03 01
> marta10: > > trible: > > Nensi svaka čast na tako detaljnom odgovoru!! vidim da ste jako ljubazna osoba i bez problema odgovorite na bezbroj pitanja, a to je rijetkost za naći!!! <3 <3 > Slažem se, da je blize isla bih kupiti u optici gdje je ona :) E to je i meni palo na pamet i odmah sam išla gledati gdje živi, ali ipak mi je predaleko!!!
2017 03 01
Hvala cure...lijepo je pročitati pohvalu... <3 :")
2017 03 01
Ja sam isto vidjela da ima stranica gdje se moze naruciti i proci dosta jeftinije,naravno ako uzimas neki markirani okvir vise ces i platiti.Ja sam svoje platila 600 kn od kojih su mi lece bile 380 kn a 220 okvir,naravno nije markiran ali je cvrst i zadovoljna sam. Lece su mi mozda bile jeftinije jer ja imam stvarno malu dioptriju ali ih moram nositi jer imam ocni tlak. Sve u svemu moze se naci jeftinije a ok naocale :)
2017 03 02
Svaka čast Nensi, evo i ja bih došla kod Vas po naocale i to odmah. Zadnjih par puta sam bila u optikama pronaći novi odgovarajući okvir jer mi se dioptrija povečala ali bezuspješno..od svih onih prodavačica baš sam razočarana i snjima i što ne mogu pronaci sto mi odgovara. Šmrc.. Imam na profilu prekrasan okvir sa -1,00 dioptrijom..skupo plačen, sama stakla su me izasla oko600k..a prodajem ih za 700kn.. Pogledajte..
2017 03 08
1 2