Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Stručno osposobljavanje-stručni ispit

Da li ima netko tko je radio u privatnoj firmi (uglavnom ne u nekoj državnoj instituciji) 2 godine na stručnom? (Još bolje ako ima netko građevinske struke, ali nije toliko bitno ) Trebala bih nekog da mi objasni nešto u vezi stručnog ispita jer su mi neki rekli da je razlika kada se radi kod privatnika pa ide na ispit i kada se radi u državnoj instituciji.
2017 03 02
Da bi radila kod privatnika ne treba ti državni ispit. Državni, stručni ispit je potreban da bi se radilo u državnim institucijama. Ako si ti građevinske struke (VSS) i ideš na stručni ispit da bi dobila svoj vlastiti pečat e to ti je onda kao pravosudni kod pravnika. Tu ti treba iskustvo nekoga tko je išao na tu vrstu stručnog ispita
2017 03 02
Trenutno sam na stručnom kod privatnika i uskoro bih trebala ići polagati ispit, pa me zanima to da li ima netko da je bio u toj situaciji i isao polagati strucni ispit da mi kaže nešto o tom ispitu. Imam ja poznanika, ali je osoba radila u državnoj instituciji stručno pa je drugačiji ispit (valjda). I da naglasim, sa završenom srednjom školom, ne faksom :)
2017 03 02
> Marie13: > Da li ima netko tko je radio u privatnoj firmi (uglavnom ne u nekoj državnoj instituciji) 2 godine na stručnom? (Još bolje ako ima netko građevinske struke, ali nije toliko bitno ) > Trebala bih nekog da mi objasni nešto u vezi stručnog ispita jer su mi neki rekli da je razlika kada se radi kod privatnika pa ide na ispit i kada se radi u državnoj instituciji. Ti pretpostavljam ne ideš na državni stručni nego na stručni u MGIPU?
2017 03 02
> LeSock: > > Marie13: > > Da li ima netko tko je radio u privatnoj firmi (uglavnom ne u nekoj državnoj instituciji) 2 godine na stručnom? (Još bolje ako ima netko građevinske struke, ali nije toliko bitno ) > > Trebala bih nekog da mi objasni nešto u vezi stručnog ispita jer su mi neki rekli da je razlika kada se radi kod privatnika pa ide na ispit i kada se radi u državnoj instituciji. > Ti pretpostavljam ne ideš na državni stručni nego na stručni u MGIPU? Ne znam : / .. Zato se i raspitujem
2017 03 02
ako radiš kod privatnika,dvije godine nakon stručnog osposobljavanja(građevinari imaju dvije godine stručnog) polažeš stručni ispit,a ne državni. u MGIPU :D
2017 03 03
Ja sam polagala oba pa pitaj sto te zanima. Za strucni ti je najbolja stvar na svijetu grupa na fejsu "Strucni ispit za gradevinare", tamo imas za skinuti skriptu sa vecinom pitanja, isprintas i grijes stolicu cca dva-tri mjeseca.
2017 03 03