Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Dopunsko osiguranje

Molila bih za pomoć oko dopunskog osiguranja. Uskoro mi ističe dopunsko koje sam imala u HZZO-u. S obzirom da čujem i vidim da se reklamiraju druge osiguravajuće kuće za dopunsko osiguranje, i to za manji iznos od HZZO-a, zanima me što preporučate i mislite da je najbolji izbor?
2017 03 02
pa koliko dođe od hzz-a? ja imam od croatie i plaćam tak negdje 70 kn
2017 03 02
Pažljivo proučite šta vam nude te jeftinije osiguravateljske kuće,mene je najviše zbunio dio gdje ako mi se nešto dogodi i račun bude poveći prvo ga ja moram platiti a onda mi oni refundiraju svotu kroz neko vrijeme,pa sam se na kraju odlučila za HZZO nekako mi se to učinilo najsigurnije
2017 03 02
Imam Uniqu 3 godine i prezadovoljna sam,65 kn mjesečno,pokrivena B lista lijekova,dobije se njihova kartica,koja se ne provlači.Ali ima na sebi broj koje zdravstveni djelatnici upišu,ništa se ne treba platiti kod pregleda,oni to refundiraju sa Uniqom.Prošle godine sam bila na dvije operacije s uključenim bolničkim lječenjem i također ništa nisam plačala odmah..znači zdravstvene ustanove šalju račun Uniqi.
2017 03 02
U čemu je razlika obzirom na osiguravatelja?
2017 03 02
ovo piše na netu,mislim da je tako bilo prije,ali ja iz osobnog iskustva znam da ne plačam ništa već oni šalju račune u Uniqu,prvu godinu sam sama slala račune i oni su vraćali na račun novce,a sada je tako kako sam napisala HZZO (70 kuna mjesečno) Za starije od 18 godina Pokrivena participacija od 20% pri korištenju svih zdravstvenih usluga iz obveznog zdravstvenog osiguranja Pokrivena participacija od 10 kuna po pregledu i izdanom receptu Ne pokriva B listu lijekova Usluge liječenja podmiruju se predočenjem iskaznice Croatia zdravstveno osiguranje (67 – 150 kuna mjesečno) Do 60 godina: 67 kuna Od 61 do 95 godina: 150 kuna Pokrivena participacija od 20% pri korištenju svih zdravstvenih usluga iz obveznog zdravstvenog osiguranja Pokrivena participacija od 10 kuna po pregledu i izdanom receptu Ne pokriva B listu lijekova Usluge liječenja podmiruju se predočenjem iskaznice Generali zdravstveno osiguranje (70 kuna mjesečno) Od 18 do 65 godina Pokrivena participacija od 20% pri korištenju svih zdravstvenih usluga iz obveznog zdravstvenog osiguranja Pokrivena participacija od 10 kuna po pregledu i izdanom receptu Pokriven trošak lijekova s B liste Usluge liječenja podmiruju se predočenjem iskaznice kod liječnika opće prakse, ginekologa i stomatologa te u ljekarnama za lijekove s A liste Ostale troškove osiguranik sam podmiruje te naknadno traži povrat novca temeljem originalnog računa na svoje ime Ako niste koristili dopunsko, na kraju godine možete ostvariti povrat premije od 15%
2017 03 02
UNIQA zdravstveno osiguranje (65 kuna mjesečno) Od 18 do 65 godina Pokrivena participacija od 20% pri korištenju svih zdravstvenih usluga iz obveznog zdravstvenog osiguranja Pokrivena participacija od 10 kuna po pregledu i izdanom receptu Pokriven trošak lijekova s B liste Usluge liječenja podmiruju se predočenjem iskaznice kod liječnika opće prakse, ginekologa i stomatologa te u ljekarnama za lijekove s A liste Ostale troškove osiguranik sam podmiruje te naknadno traži povrat novca temeljem originalnog računa na svoje ime
2017 03 02
Evo npr ja imam od hzzo i placam 70 kn nedavnobsam bila kod dermatologa sestra me pitala koje dopunsko imam ja ono zbunjeno zasto kao od hzzo se ne placa participacija sta li nekij 14 kn kod drugih moras platit.. tako da..
2017 03 02
ja nisam ništa morala plaćati, nikakav pregled, ni ništa, jedino što lijekove plaćam i to neki mali iznos, mama i tata imaju od hzza i oni isto tao ništa ne plaćaju, jedino isto nešto malo lijekove
2017 03 02
Ok ..iako se mora platiti,nema veze kad ti tvoje dopunsko pokriva u tih 65 kn
2017 03 02
Snjezana radi za Uniqu? :') otkud te info? Sa stranice uniqa osiguranja? :) Hzzo. Nisam ništa platila u priličnom broju situacija. Nikad pokazala iskaznicu kad sam na pitanje odgovorila da imam hzzo. Da se razumijemo, nemam favorita, ali nije ovo gore baš točno čini mi se.
2017 03 02
Ja sam odlučila da mi se za 5kn ne da zezati s iščitavanjem svih caka...
2017 03 02
Ne radim za nikakvo osiguranje,radila sam jedno vrijeme honorarno kao financijski savjetnik,između ostalog u tom poslu se radi na uštedama,pa tako i na tim predavanjima vidiš razliku između svih osig.kuća,znam to jer sam se uvjerila,kao što sam rekla imam ga tri godine,suprug je uzimao prije jedan lijek koji smo u ljekarni plaćali participaciju dodatnih 80 kn , tada smo bili u HZZO-u i tamo nije pokrivena B lista lijekova,a taj lijek je bio na njoj,znači da smo mjesečno kod Uniqe njegovu ratu imali besplatno jer smo uštedjeli na lijeku...da ne duljim,ne nagovaram nikog,nemam nikakve koristi od toga..samo sam željela pomoći..ugodan dan svima :")
2017 03 02
Drage žene, ne srljajte kao guske u maglu. Ima dosta navlakuša, dobro proučite i usporedite što se nudi. :")
2017 03 02
Croatia osiguranje :) 65 ili 69 kn mj :) Uplatnice stizu doma na adresu. Mozes direktno otic u Cro osigzranje ili u postu, neku vecu i zatrazit dopunsko osiguranje, oni isto rade s tim. Sve traje par min i samo osobna ti treba :) Nakon dva tj katricu ti posalju na kucnu adresu
2017 03 02
1 2