Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

ŠČENCI - pitanje za dalmatince/ke ... ili biologe?

Nedavno sam s društvom bila u Dalmaciji, vozila bicikl... Svi su me upozoravali na - ščence, na koje bi mogla probušiti gumu... Kad sam ih pitala "A što su to ščenci?!?", svi su se čudili, kako to ne znam pa to je zaštitni znak Dalmacije.... ?!? Vozim bicikl goodiiinaaamaaa po svuda i ne sjećam se kad sam zadnji put probušila gumu?!? Nakon samo jednog dana vožnje po Dalmaciji, imam 2 nove gume jer su mi 2 stare se probušile - valjda na ščence.... Raspitivala sam se među ljudima kako izgleda ščenac, tražila sam "ščenac"po googlu, svi ih spominju, ali nema slika. Postoji i neki zbor "Ščenci" u Murteru... Eto, ja kao jedna primorka, molim, ako mi neka dalmatinka može slikati ščence da ne budem više "tudum u Dalmaciji kome se svi smiju jer nikad čuo za ščence"?!?!? Hvala ;)
2017 05 04
ja nisam dalmatinka, i prvi put to čujem, disu dalmatinke da nam pojasne...
2017 05 04
Narodni naziv za jednu biljku, a sad koju to je pitanje. Možda vučji ili pasji trn?!?
2017 05 04
bitt će tako nešto, oštro, što buši gume... :D
2017 05 04
Da, buši gume. Rekla mi ekipa da im je jednom prilikom došlo 12 biciklista i biciklističku turu je završilo samo 1. Ostalih 11 je probušilo gume..... ;)))))))))) Ajmo dalmatinke, sa slikicom....
2017 05 04
ni vrimena, na čakuli su....
2017 05 04
Na to sam i ja naletila uz još neke druge nazive pa me zanima da li je TO to??? ;)
2017 05 04
100% je to....
2017 05 04