Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Naknada za naočale od HZZO-a

Ako mi netko može reći kolika je naknada koju HZZO daje za dioptrijske naočale i koji je postupak da bi se to dobilo, bila bih zahvalna :) Dobila sam papir od optičara koji trebam ići potvrditi ali me zanima da li s tim potvrđenim papirom idem u optiku ili ga mogu i naknadno kad već kupim naočale potvrditi? Neću uzimati one najjeftinije koje HZZO-ova naknada potpuno pokriva nego malo skuplje ali opet bih htjela tu naknadu dobiti koliko god da je mala jer svaka kuna znači :)
2017 05 05
Naknada je oko 300-400kn no buduci da je zdravstvo takvo kakvo je, mislim da rade "trijazu" u zadnje vrijeme i daju naknade iskljucivo kod visokih dijoptrija i onih koji imaju malo jace probleme sa vidom. Najbolje se raspitati u HZZO-u. Pogledaj kaj kazu po forumima van Krpica.
2017 05 05
Nije mi toliko bitno kolika je naknada, više me zanima da li mogu to potvrditi nakon što več kupim naočale jer je takva situacija komplicirana, a o tome nisam uspjela nigdje naći informaciju
2017 05 05
Mislim da se to ugovara unaprijed, prije kupnje.
2017 05 05
Mora se potvrditi prije kupovine naočala i ona se predaje prilikom kupovine,ali kad se potvrdi,mora se iskoristiti u roku 30 dana. Mi smo uzimali naočale sinu,a HZZO nam je pokrio nekih 80-ak kn :@
2017 05 05
Dobiti ćeš neku siću za stakla i za okvire. Papir moraš ovjeriti u roku od tjedan dana. Možeš ti otići u optiku i dati raditi naočale, ali napomeneš da ćeš djelomično pokriti sa papirom HZZO, a ostatak platiti. Prilikom preuzimanja naočala predaš papir i umanjiti će ti vrijednost.
2017 05 05
Moja mama je dobila punih 50 kn.. 😓 žalosno, jelte.. 😖
2017 05 05
Hvala svima na odgovorima :)
2017 05 05
Ja sam to obavljala prije kakvih mjesec dana. Moraš potvrditi taj papir prije kupnje, ali u roku od 30 dana kada ga dobiješ. I predaješ ga prilikom kupnje (plaćanja) naočala. Meni je HZZO pokrio ni 100 kn :)
2017 05 05
Moja kćerka od 4god dobila 142kn...Al eto opet bolje išta nego ništa 😁
2017 05 05
> ivana985: > Ja sam to obavljala prije kakvih mjesec dana. Moraš potvrditi taj papir prije kupnje, ali u roku od 30 dana kada ga dobiješ. I predaješ ga prilikom kupnje (plaćanja) naočala. Meni je HZZO pokrio ni 100 kn :) 30 dana? Meni su rekli u roku od tjedan dana :o :o
2017 05 05
Možda nije u svakom mistu isto. Kod nas se može potvrdit u roku od 30dana i dobijemo cca 80kn (bar ja dobijen toliko). Ali je točno šta je napisala supermamica.Možeš dat radit i naglasiš da ćeš donit naknadno i pri preuzimanju umanje za odobrenu cifru.
2017 05 05
> supermamica: > > ivana985: > > Ja sam to obavljala prije kakvih mjesec dana. Moraš potvrditi taj papir prije kupnje, ali u roku od 30 dana kada ga dobiješ. I predaješ ga prilikom kupnje (plaćanja) naočala. Meni je HZZO pokrio ni 100 kn :) > 30 dana? > Meni su rekli u roku od tjedan dana :o :o Meni je doktorica prilikom pregleda rekla da je rok 30 dana
2017 05 05
Za moju malicku od 7 godina je ispalo 148kn koje HZZO pokriva.Otisli u HZZO to potvrdit i u roku 30 dana morali u neku optiku inace istjece to sve.
2017 05 05
> AnDra411: > Naknada je oko 300-400kn no buduci da je zdravstvo takvo kakvo je, mislim da rade "trijazu" u zadnje vrijeme i daju naknade iskljucivo kod visokih dijoptrija i onih koji imaju malo jace probleme sa vidom. Najbolje se raspitati u HZZO-u. Pogledaj kaj kazu po forumima van Krpica. Evo iz prve ruke... Radim u optici... Papir morate čim prije potvrditi, mislim da je rok 30 dana... Ostalo da komentiram, ne daju vam nikakvih 300-400 kn... Na okvir HZZO priznaje 22,80 kn Za stakla (naočalne leće) priznaju vam ovako: za niže dioptrije 28,50 po staklu za više dioptrije od 47,50kn do 71,25 kn po staklu... veoma su darežljivi!!!!
2017 05 06
1 2