Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Labradori i retriveri

Zanimaju me iskustva drugih krpičarki koje imaju labradore, a može i retrivere. Generalno sam čitala o njima ali me zanimaju pojedinačna iskustva. Udomila bi štenca pa me zanima na što posebno obratiti pažnju dok su štenci? Pročitala sam da su labradori sami po sebi skloni debljanju i da s vremenom mogu razviti probleme s kukovima pa kako vi svoje hranite? Kako im održavate dlaku i miris? Svaki savjet vezan uz labradora je dobro došao :)
2018 01 08
Nemam ja, ali u susjednom dvorištu je jedna divna labradorica koja je postala najbolja frendica mojoj ljubimici (križanki tornjaka i hrv. ovčara), i to prijateljstvo je toliko sveobuhvatno promijenilo naše živote da smo morali rušiti dio ograde i montirati prolaz, da bi se njih dvije mogle družiti :-) Što se labradorice tiče, apsolutno je divno i umiljato stvorenje... ali: - dlaka joj konstantno ispada i nema tog robotskog usisavača (pa da je i non-stop uključen) koji može ukloniti dlake tom brzinom kojom njoj ispadaju - da, voli svašta pojesti i sklona je debljanju. dok moja ovčarka ne pojede ni zrno graška ako joj slučajno zaluta iz juhe, kruh ne bi ni pogledala, voće ne voli... labradorica mi hara po kompostištu i zadnje što je smazala bili su listovi kiselog kupusa - neželjeni ostaci sarme, kore od jabuka jede pod normalno... ali i svašta drugo što nije normalno :-) - luđački se veseli svakoj i najmanjoj lokvici jer vodu obožava, a to što su lokve najčešće blatnjave i smrdljive, nimalo ju ne sprečava da uroni u svaku dostupnu. No, kad se prljavština ispere ili očetka, nema nikakvog neugodnog mirisa - mislim da već sad ima problema s kukovima iako je relativno mlada
2018 01 08
Potpisujem sve sto je rekla korisnica iznad mene, ako Vas jos sto zanima, javite se u inbox, svojedobno sam imala dva prekrasna labradora ☺️
2018 01 08
Hvala djevojke :) Za dlaku sam svjesna ali pošto selim u kuću neće biti toliko problem ko u stanu. Za hranu sam imala prilike i vidjeti kako su lakotni ali to se da stavit pod kontrolu :D a i ako se vlasnik s njime šeće i bavi, mislim da neće imati toliko problema s težinom. Zanima me još koliko se često smiju prati? Nikad nisam imala psa a znam da sam čitala da se psi općenito ne peru često. Ne računam šapice već kompletno da ga se opere. Lea1995, što se tiče tih kukova, jesu imali Vaši labradori problema? Ako jesu, ima li nekog rješenja ili prevencije?
2018 01 08
Trenutno imam zlatnog retrivera, desetogodišnjaka. Imala sam i dva labradora. Preporučam i jedne i druge, iz svega srca. Ni jedan od mojih pasa nije imao nikakvih problema s kukovima Trenutno imam i newfaundlandera - zna se da džinovske pasmine najčešće imaju problema s kukovima, a eto, on nema, a i on je desetogodišnjak. Svaki je pas skon debljanju ako se previše hrani, a nedovoljno kreće, tu nema razlike između njih i nas. Dakle - ni jedan se pas neće suviše udebljati ako ga ispravno i kvalitetno hranite i dovoljno išetavate/istrčavate. Velika većina pasa konstantno linja, tijekom cijele godine, s dva veća tj. jača linjanja u proljeće, kad se odbacuje zimska dlaka i negdje u jesen, cca. Ako ne želite baš nikakvo linjanje, onda se morate odlučiti na nekog pudla, tibetanskog terijera... I labradori i retriveri su silno inteligentna i brzoučeća bića. Također, njihova je želja da udovolje svom čovjeku jednako silna, pa rado , a ne na silu , bivaju poslušni . Nije zalud uvriježeno mišljenje da su idealni porodični psi - podnose djecu i njihovu gnjavažu bolje od ikoga, lako se slože s drugim psima i mačkama. Ni jedan moj labrador niti retriver nije se uvaljivao u lokve, niti blato. Nemaju intezivan miris, rado se kupaju i četkaju, nikakvi su čuvari i vjerovatno će radosno dočekati svakog provalnika. Najvažnije je da je sve što ovako izgeneraliziramo samo djelomično točno, jer je svaki pas osoba i jedan od drugog se po naravi i karakteru, te ostalim osobinama razlikuju unutar legla i unutar pasmine. Ps NadaMihaljević, prava šteta što vam pas ne voi voće i povrće, jer je super zdravo uvrstiti im ga u prehranu :/
2018 01 08
> maumau: > Hvala djevojke :) Za dlaku sam svjesna ali pošto selim u kuću neće biti toliko problem ko u stanu. Za hranu sam imala prilike i vidjeti kako su lakotni ali to se da stavit pod kontrolu :D a i ako se vlasnik s njime šeće i bavi, mislim da neće imati toliko problema s težinom. > Zanima me još koliko se često smiju prati? Nikad nisam imala psa a znam da sam čitala da se psi općenito ne peru često. Ne računam šapice već kompletno da ga se opere. > Lea1995, što se tiče tih kukova, jesu imali Vaši labradori problema? Ako jesu, ima li nekog rješenja ili prevencije? Ja moje pse kupam jednom u tromjesečju.
2018 01 08
moji konkretno nisu imali problema, ali ja sam jako pazila na prehranu, tj. da se ne udebljaju, ali ovako opcenito treba izbjegavati stepenice jer su one pogubne za kukove nasih malih prijatelja bez obzira na pasminu - prijateljica koja zivi u zgradi je morala eutanazirati svog psa upravo zbog toga :( a sto se tice pranja to stvarno ovisi, mislim da cete s vremenom sami moci procijeniti kad je vrijeme za to (miris, prljavstina) - takodjer trebate paziti na upute ako psu stavljate ogrlicu protiv buha ili neko drugo sredstvo, obicno se stavljaju tek 2-3 dana nakon kupanja. moj pas vecinu dana provede vani na dvoristu i stalno se negdje valja po nekakvim lokvama pa je i normalno da se brze zaprlja, a ljeti ga znam cesce cijelog istusirati na dvoristu jer obozava vodu i to mu dodje kao igra :")
2018 01 08
Hvala gitadevi :) Upravo zbog tih crta ličnosti sam se odlučila za njih, naprosto prekrasna bića :)
2018 01 08
Pa da, moji ljeti plivaju i rone, a nakon svakog kupanja u slanoj vodi nužno je tuširanje u slatkoj, što jako vole, a ni zimskom kupanju u kadi se ne opiru. Doduše, naš newfaundlander je prevelik za bilo koju kadu pa njega vodimo u salon na kupanjac - ni to mu nije mrsko :D Hodanje po stepenicama je opasno u prvih nekoliko mjeseci , posebno za te velike pasmine, pa bi ih za to vrijeme trebalo nositi . Kad odrastu to više nije problem sve do starosti, osim ako imaju neku urođenu manu. Moja prijateljica ima tornjaka koji je prilično pristojan i odgojen pas, ali kad ugleda nekakvo smeće na podu, ili crkotinu u šumi, naprosto se mora uvaljati, ne može protiv sebe. A prijateljev koker u drek , jaooooo :o ,:( :') Ja mislim da je taj pas u svom životu pran i kupan više od prosječnog sapuna :D :D :D
2018 01 08
> gitadevi: > Ps NadaMihaljević, prava šteta što vam pas ne voi voće i povrće, jer je super zdravo uvrstiti im ga u prehranu :/ Gita, služim se raznim zamkama i prevarama (pasiram i uvaljujem u nešto finije), tako da ipak ima na jelovniku i voće i povrće, samo što to ona ne smije znati :D
2018 01 08
hihihi :D Kažem ja - sve isto kao kod ljudi - tako ja mužu špinat uvaljujem u krem juhe od graška, koje grašak nisu ni vidjele :D
2018 01 08
Gitadevi, šaljem puse vašim čupavcima, ako vam se da stavite i slike ovdje, željela bih vidjeti te njuškice :D
2018 01 08
Kakve prekrasne njuškice, kakve lijepe okice! <3
2018 01 09
Gita, i moj je njemački ovčar ogroman, kao malo tele :D
2018 01 09
Jooooj, kažu da veličina nije bitna, ali - ja sam slaba na te medvjedaste, koje možeš zagrliti bez straha da ćeš ih ugušiti ,:)
2018 01 09
1 2