Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Nalaz beta HCG

Ako se beta nalaz ide raditi 20 dana nakon zadnjeg ciklusa, da li nalaz bete je 100% točan ( u slučaju da pokazuje da nije povišen) ?
2018 05 11
Mislim da je 20-ti dan zadnjeg ciklusa ipak malo prerano....ispada da si tek (možda) ostala u drugom stanju. Ili sam krivo shvatila tvoje pitanje?!?
2018 05 11
Dobro si shvatila. Požurila sam jer trebam sljedeći tjedan potpisati ugovor o radu, nenadano su me zvali jučer. Nemam klasične simptome, ali sam imala glavobolju par dana (što inače nemam), osjetim grčeve dolje i jučer su me grudi boljele. Išla sam danas vaditi krv da provjerim betu.
2018 05 11
Ona se u krvi vidi brzo nakon začeća, ali pretpostavljam da je ipak sigurnije pričekati par dana. Kad je nalaz gotov?
2018 05 11
Ako se dobro sjećam,beta bi se trebala vidjeti 20 dan ciklusa,pod uslovom da su plodni dani bili 12-15 dan ciklusa.Samo što bi bila jako niska.Meni je 27 dan ciklusa bila 89(plodni dani su bili 15 i 16 dan ciklusa), i evo cura moja ima 9 godina :) .
2018 05 12
> supermamica: > Ona se u krvi vidi brzo nakon začeća, ali pretpostavljam da je ipak sigurnije pričekati par dana. Kad je nalaz gotov? U ponedjeljak.
2018 05 12
Ne znam što bi željela kao rezultat nalaza ali javi nam...
2018 05 12
uzv odma pokaze balon(posteljicu)ako si trudna
2018 05 12
Ne pokaže uzv odmah balon ako si tek trudna.Balončić se vidi tek od oko 4-5 tjedna trudnoće.Srce može prokucati oko 7 tjedna,iako je najbolje pričekati 8 tjedan da bi se potvdilo da je trudnoća uredna.
2018 05 12
> tratinchica123: > uzv odma pokaze balon(posteljicu)ako si trudna Netočno. I kakav balon? Posteljicu? Gestacijska vreća se može vidjeti od cca petog tjedna trudnoće, a to nije ni balon, a ni posteljica. Najtočniji je beta hcg. Mislim da je 20. dan ciklusa jako graničan za pozitivan nalaz. Sve ovisi kad je bila ovulacija, odnosno oplodnja.
2018 05 12
Upravo tako Tanči, i sama sam se čudila "balonu" ali nisam htjela previše komentirati jer se u moje vrijeme, poprilično davno, to isto zvalo gestacijska vreća pa si mislim, nekaj se promijenilo :") . Isto kao što nisam htjela pitati kakve veze ima vrijednost beta HCG sa ovulacijom :")
2018 05 13
Vrijednost bete u ovom slučaju ima veze s ovulacijom zato jer; ako je ovulacija bila školski; 14 dan ciklusa. Do oplodnje je moglo doći unutar 24 sarta, a zatim do implatacije zametka nakon 7 dana. Znači da se tek 22 dan ciklusa počeo lučiti beta hcg i neće biti vidljiv na nalazu. Ako je ovulacija bila ranije, onda je i oplodnja te implatacija uslijedila ranije i moguće je detektirati betu. Naime, dok se zametak ne usadi u maternicu, nema ni izlučivanja beta hcg u krv trudnice. Je li sada jasnije?
2018 05 13
Moje pitanje je bilo sarkastično jer znam sve gore navedeno. Jedino što varira vrijeme koliko treba oplođenom jajašcu da doputuje do maternice i da se ugnijezdi pa o tome ovisi i kada će se pokazati beta HCG.
2018 05 13
Ne vidim smisao sarkastičnog pitanja na ovakvoj temi,. Oplođenom jajašcu treba 7 dana da prođe jajovod i sousti se u maternicu te ugnijezdi/implatira u stijenku maternice.
2018 05 13
Oplođenom jajašcu ne treba uvijek točno 7 dana da doputuje do maternice i Implantira se u stijenku, dani variraju od žene do žene.
2018 05 13
1 2