Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Zdravlje /

Lijekovi /

Lavandino ulje!!

Pozdrav curke, svake godine ga pravim i odusevljena sam carima te biljke... ako je netko zainteresiran neka se javi u inbox. Zahvaljujući blagotvornim svojstvima sprječavanja infekcije, lavanda je, u nedostatku drugih lijekova, tijekom oba svjetska rata često korištena pri dezinfekciji rana. Svestrana lavanda pomaže i pri uklanjaju boli. Njezin blag miris općenito smiruje, opušta i otklanja osjećaj napetosti, pa se eterično ulje lavande može koristiti i za masažu, a pouzdano pomaže kod reumatskih bolova i bolova mišića. Eterično ulje lavande jedno od rijetkih koje se može nerazrijeđeno nanositi na kožu. Budući da potiče njezinu regeneraciju, odlično je sredstvo pri iscjeljivanju rana i ožiljaka, te akni, ekcema i opekotina. Lavanda je korisno pomoćno sredstvo u liječenju svih bakterijskih i gljivičnih inf Eteričnim uljem lavande možemo se poslužiti i za inhaliranje, tako što ćemo nekoliko kapljica nakapati u posudu vruće vode. Time ćemo pročistiti dišne putove i osvježiti cijeli organizam. Svestranost lavande Jastučić punjen lavandom osigurat će miris u vašem domu, ujedno idealan borac u tjeranju kukaca, komaraca i sl. [:smijesi]
2013 06 25
imamo doma i koristimo ga za svašta...u ormarima za osvježenje odjeće do mazanja krastica kako bi zacijelile te za inhaliranje jer imamo problema sa sinusima i u sapunu...mmmm jako fin miris...imam ispred prozora cijeli grmić,,,
2013 06 25
i ja ga svake godine pravim :-) to je čudo od biljke :-)
2013 06 25
Ja bi kupila lavande, ali u rinfuzi da si sama napravim jastucice. Ima koja od vas tako veću količinu, recimo za 3-4 jastucica?
2013 06 25
ne trebaš to kupovati...imaš uvijek nekoga tko to sadi u vrtu...pa pitaj da si ubereš...a za jastučić ti treba snop koji ćeš izrezati ili samljeti...
2013 06 25
Ali gdje da nabavim?
2013 06 25
ako si u gradu...pitaj neku kolegicu koja je sa sela ima li netko u dvorištu zasađenu ili na placu zna biti...nikada to nisam morala kupiti jer uvijek ili netko ima zasađeno ili uzgaja...
2013 06 25
Hmm, nisam još kod nikog to vidjela, ali svejedno ti hvala.
2013 06 25
imaš i gotovih jastučića u prodaji od 10 do 20 kuna...imam kod kuće za Božić anđele od tkanog materijala i obrubljene zlatnim rubom...u njima je iznutra lavanda i koštali su 25kn komad...
2013 06 25
[:zaljubljen] Odlična biljka [:zaljubljen]
2013 06 25
imam doma vreću lavande ,nikako da stignem,inace punim vrećice i dajem ih u prodaju,koristim i eterično ulje, kad sam imala začepljen nos snifala sam iz bočice [:hihot] bome stvarno je djelotvorna, ujutro sam bila ko nova, super je i za opekline [:smijesi]
2013 06 25
@Oriflame- na tržnici potraži. [:smijesi]
2013 06 25
Obožavam lavandu i lani sam radila jastučiće od nje. Ove godine ću probati napraviti sapunčiće. Jako se veselim tome, još samo kad ne bi bila posvađana s vremenom! [:smijesi] [slika:631d100d-ba23-4482-b738-58ee4d5e9719] [slika:a4668c96-9c38-466f-a876-3cf5c3557b53]
2013 06 25
Ajme ja sam opsjednuta lavandom, kod mene doma sve LAVANDA i čajevac, ali lavanda mi je mmmmmm :))))))
2013 09 06
Imam domaće lavandino ulje. Poklon. Nisam ni znala da je toliko cijenjeno.
2013 11 27