Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Pošta - ne dolaženje paketa

Molim vas pomoć! Da li se išta može napraviti po pitanju pošte ako mi paket još uvijek nije stigao slano je obično-paket, prošlo je malo više od tjedan dana već. Napravljena je zamjena, ali sam mislila da je korisnica poslala preporučeno... Ovo mi je već drugi paket koji mi nije stigao uopće, niti ga ima u poštanskom uredu gdje inače pošalju ako nikoga nema doma. Da li se uopće može pisati neka žalba ili nešto ako se nema šifra nego samo podaci o pošiljatelju/primatelju? :/ ,:(
2018 09 13
Nazalost mislim da nemate bas opcija, ako je poslano obicno. Iako, ako je bas paket mozda postoji jos neka caka. Neka me netko ispravi ako grijesim. Ali za utjehu, takvim paketima treba malo vise vremena da stignu. Po kojoj logici ne znam, ali spominjalo se vec po forumu.
2018 09 13
Možete vi u svakom poštanskom uredu zatražiti da napišete prigovor na rad pošte, ali ne možete tražiti odštetu za paket, jer nemate potvrdu na kojoj je serijski broj pošiljke. Tako se pošta ogradi, jer ne može ući u trag obično poslanoj pošiljci.
2018 09 14
Ako je poslano kao paket onda postoji i broj za praćenje. Ako je poslano kao obična pošiljka onda nemaš previše opcija. Dakle, kako kažeš u uvodu, poslano je obično-paket....ili jedno ili drugo....
2018 09 14
Mislim da je otvaračica teme mislila pod obično. Obično slanje na stranici pošte uglavnom se naziva kao pismo. Ali se stvari mogu slati i kao paketić do 2 kg obično i ne dobije se šifra za praćenje. Ispravite me ako griješim. Iako bi nekako bilo u redu da onaj tko je slao pošiljku vodi računa o tom dolasku. Tako da svakako pritisnite osobu koja vam je slala, pogotovo ako je poslala obično, a dogovor je bio preporučeno.
2018 09 14
Nažalost osim čekanja da će možda doći ne preostaje vam ništa drugo. Obična slanja su drek kad moram se tako izraziti jer nema garancije ni da je paket poslan a kamoli da će doći. :/ Nažalost istinito ali tako. Onaj tko je slao obično, a vama paket ne dođe može reći da je pošta izgubila, a nakraju ga uopće niti poslati... A poslati obično ako je dogovoreno drugačije da bi se uštedilo 5 il 10kn stvarno mi nije jasno ,:(
2018 09 14
Lunass, da mislila sam obično ali ne bude u pismu nego je zamotano u vrecici i izlijepljeno te je kao paket do 2 kg i može se poslati obično i nema šifre :/ . Djelomično sam i ja kriva jer nisam napomenula da pošalje preporučeno tj zapravo inače uvijek prvo zahtjevam tiskom ako je ikako moguće, pošto gospođa nije mogla, onda sam pretpostavila da će preporučeno, jer prije nje uvijek sam imala normalno dogovore za preporučeno i bez da se napomene prethodno... Baš to da bi se uštedilo cca 5 kn ali se na kraju taj paket nikad ni ne pojavi, iako mi nije jasna ni pošta i zašto ne rade svoj posao, jer mi je ovo drugi paket tj. prvi je bila samo marama u pismu, nije stigao čim se šalje obično... ,:( Svakako hvala svima na odgovoru :") , sad obavezno u detalje uvijek radit dogovore.
2018 09 14
Nema baš previše nade osim čekat i nadat se da je druga strana stvarno poslala ili ukoliko je zalutao da će ipak doći...nema baš prevelike koristi niti da osoba koja vam je slala tako (ako je uopće poslala) potražuje- već sam pisala na jednoj temi- meni su izgubili paket slan obično te sam im priložila račun što sam dobila i pisala prigovor- ustanovili su da je paket zbilja izgubljen i dobila od njih neko rješenje u kojem sve to konstatiraju i velikodušno mi se odlučuju nadoknaditi štetu u iznosu 3,5 kn, kad nisam htjela ići po to jel me skuplje izađe gorivo do pošte onda su mi pak poslali pisamce da moram doć po to i tako od tad poštom šaljem samo rijetko baš kad netko nema Tiska u blizini i to isključivo preporučeno, ali ne polažem niti u to velike nade da bi bilo šta bolje da se i tako izgubi jer ne navode vrijednost, ukoliko navedu vrijednost šalju kao vrijednosnu pošiljku što me jednom prilično izašlo, po meni puno bolja solucija Tisak
2018 09 14
Da, definitivno Tisak samo. Iako mi nije jasno da pošta uspije 50% paketa "izgubit", ne kužim koja je svrha onda njihovog posla.
2018 09 14
Iz Đakova za Sisak je stigao u roku 3 dana, ogroman paket poslan kao pismo, "obično".
2018 09 16
posta je koma, u 2 mjeseca 3 paketa su mi pogubili/2 obicno poslana i 1 preporucen, a za potraznicu izgubljenog preporucenog paketa tj isplatu novaca se cekalo 3 mjeseca., a na odgovor na moju prituzbu mjesec dana. azurni za poludit...Ugl samo tiskom saljem
2018 09 22
> PuppySmile: > Molim vas pomoć! Da li se išta može napraviti po pitanju pošte ako mi paket još uvijek nije stigao slano je obično-paket, prošlo je malo više od tjedan dana već. Napravljena je zamjena, ali sam mislila da je korisnica poslala preporučeno... Ovo mi je već drugi paket koji mi nije stigao uopće, niti ga ima u poštanskom uredu gdje inače pošalju ako nikoga nema doma. Da li se uopće može pisati neka žalba ili nešto ako se nema šifra nego samo podaci o pošiljatelju/primatelju? :/ ,:( Nažalost ništa se tu ne može, ako nije preporučeno. Moguće je da dotična nije ni poslala paket. Iz svog iskustva, tri puta sam slala obično i to kad su u pitanju neki manji iznosi 10kn-30kn i stane u veću kuvertu, pa ako se i izgubi nije neka velika šteta, vratiš kupcu uplaćeno, neće nitko propasti za tih desetak kuna. I kod običnog slanja dobiješ račun, jer moraš platiti markicu. Tako da opet imaš neki dokaz da si poslao, ali ako nije poslano preporučeno, pošta nije odgovorna za gubitak pošiljke. Nadam se da sam nešto pojasnila ili pomogla. Ako netko još ima iskustva neka se javi. Lijep pozdrav!
2018 09 29