Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Maca - buhe?

Pozdrav cure, kao sto su naslovu pise imam problem s macom. Znaci udomila sam macu staru 3 tjedna. Receno mi je da je ociscena od buha medjutim ja NIKADA u zivotu nisam imala zivotinju i planiram ju drzati u stanu pa radi mjere opreza je isla veterinaru. Vet nam je rekla da je maca ovako super sve, ali je punaaaa izmeta od buha sto bi znacilo da ih je imala i nasli su 1 buhu.. oni su je naspricali i utrljali sprejem (premala za ogrlicu i ampule) .. noc je provela na balkonu i na nekim djelovima sam pronasla da je to malo otpalo medjutim njoj je na nekim djelovima dlaka sljepljena ostala od tog spreja i jos uvijek je puna tih crnih tockica.. da li netko ima savjet kako da se toga rijesim. I ako je imao slican problem. Prije posjeta vet maca je bila u stanu ukupno 2h u komadu.. i skala svugdje, sve sam usisala stvarno vec 10 puta al u mojoj glavi je to necisto.. sad mi je na balkonu, i ne znam sto da radim s tim. Sprej djeluje mjesec dana, a toga jos ima. I ovako sam mutava bila kod vet jer mi je prva zivotinja i jos sad to.. a bas sam ju zeljela.. btw dobili smo tabl za ciscenje i od kad sam joj dala kaka ko luda sto je stvarno oke. Malo sam se raspisala al previse stvari citam po internetu i vise ni sama ne znam sto bi. Hvala unaprijed :)
2018 10 17
Macu pusti unutra, buhe će sve krepati u roku od 48 sati tako i tako i neće izleći jajašca. Stan pošpricaj bio killom (macu obavezno skloniti nekud jer je otrovan za njih) i pusti par dana bez pranja podova, samo usisavanje. Ponovi za mjesec dana (ličinke buha mogu preživjeti do 90 dana, a buhe preživljavaju samo na macama pa je najbitnije macu redovito tretirati) Kad maca navrši 3 mjeseca preporučam adocate ampulu, to je ubojica buha i istovremeno djeluje na unutarnje parazite, meni su mačići nakon tih ampula znali još iskakati glista, iako su bili redovno čišćeni od unutarnjih parazita.
2018 10 17
PS maca od tri tjedna, osim ako nije izbačena od strane nekog nečovjeka, bi još barem mjesec i pola trebala biti sa svojom mamom. Pa to niti ne zna samo jesti!
2018 10 17
> LeSock: > Macu pusti unutra, buhe će sve krepati u roku od 48 sati tako i tako i neće izleći jajašca. > Stan pošpricaj bio killom (macu obavezno skloniti nekud jer je otrovan za njih) i pusti par dana bez pranja podova, samo usisavanje. Ponovi za mjesec dana (ličinke buha mogu preživjeti do 90 dana, a buhe preživljavaju samo na macama pa je najbitnije macu redovito tretirati) > Kad maca navrši 3 mjeseca preporučam adocate ampulu, to je ubojica buha i istovremeno djeluje na unutarnje parazite, meni su mačići nakon tih ampula znali još iskakati glista, iako su bili redovno čišćeni od unutarnjih parazita. Znaci kazete da ju bez probl pustim unutra iako ima jos tog izmeta na sebi. Da je to ustvari sad "mrtvo" samo treba ispasti i otresti se s nje... ako sam dobro shvatila.. Budem osla kupiti taj Biokill u dm , vidjela sam da ima tamo.. sto je sigurno sigurno je nije mi problem pospricat sve pa i ako nema. Bar zbog svog mira.
2018 10 18
> LeSock: > PS maca od tri tjedna, osim ako nije izbačena od strane nekog nečovjeka, bi još barem mjesec i pola trebala biti sa svojom mamom. Pa to niti ne zna samo jesti! Sve mi je jasno, ja sam ustvari htjela macu od 2mj dok se smije cijepiti i odvojiti od mame al eto ispalo je ovako. Ocito da joj sudbina nije bila lagana ako je tako mala puna izmeta znaci da je bila i puna buha.. jako je slatka , tako razigrana, obozava se maziti, ma ono mrvica mala za 1 dan naucila na wc, ma super je .. samo eto kako nikad nisam imala zivotinju mene je to bas preplasilo i vise nego bi trebalo, zao mi je i mace i jos se ja brinem.. ma jooj, svi mi kazu da se malo opustim al eto ja ko luda citam svasta nesta i sve bi joj prilagodila i lijepo ju ocistila i da uziva :)))
2018 10 18
Kako je micka? :")
2018 10 22
> KreativnoSelo: > Kako je micka? :") Hej super je, hvala na pitanju. Jede ko luda, dobila je i stomacic.. cak se ja bojim i da previse jede, iako sam citala da tako malim macama mora hrana biti stalno dostupna. Pocela je normalno kakati, do sad je dosta kakala valjda se cistila od tablete koju joj moram davati svaka 2 tj za ciscenje organizma od parazita.. ne ceska se, buha nema, medjutim i dalje ima tog izmeta unutar dlake.. razmisljala sam kupiti sampon pa ju oprati i iscetkati mozda tako izadje. U ned je bilo mjesec dana starosti :) ovako je stvarno vesela, stalno bi se igrala, prede.. ma bas je draga. Stan sam bila naspricala biokilom, cisto radi i svoje mirnoce da smirim glavu. Macu pustim unutra, cak je i spavala 3 dana u hodniku, meni zao da bude na balkonu na hladnom po noci.. za mjesec dana idemo na cjepljenje pa se nadam da ce mi oni nesto vise reci. Ne zelim ko kakva luda za svaku sitnicu trcati vet.
2018 10 23
Ma jooj slobodno je pustiti unutra... I ljeti zna hladnije biti a kamoli sada vec. Neku cetkicu za zube mekaniju ako imate..i budete je kupali..njezno njome masirajte dlaku. A mis mali, mrvica je jos. Bit ce to sve ok, cim se igra i prede nema sretnije :")
2018 10 23
> KreativnoSelo: > Ma jooj slobodno je pustiti unutra... I ljeti zna hladnije biti a kamoli sada vec. > Neku cetkicu za zube mekaniju ako imate..i budete je kupali..njezno njome masirajte dlaku. A mis mali, mrvica je jos. > Bit ce to sve ok, cim se igra i prede nema sretnije :") Eto samo da javim, ako uopce itko prati :) micka je super. Vesela je ajme meni, kad ju uhvati zuta minuta preleti stan 600 puta u sekundi.. ponekad mislim da je kao cuko jer uzima igracke, nosi ih u ustima.. ja umirem od smijeha. Kad dodjem doma a ona s deckom, ja sam nesto progovorim a to je trcanje do mene kao da je najsretnija na svijetu :) :) obozavam ju.. Izmet je dosta izasao ima jos pomalo al nista strasno, valjda je trebalo ispasti. Trazila sam cetkice da ju cetkam al.nikako da odem bas u pet shop, a kupanje ipak nista . Kazu da je premala za kupanje.. danas sam ju opet naspricala s tim sprejem. Iduci tj cemo na cjepljenje jer ima 2mj, pa cu iduci mj uzeti ogrlicu protiv buha tada ce vec biti dovoljno stara za nju.. Jedno vrijeme joj je jako smrdilo iz usta, ne znam sto je. Proslo je, al svakako cu vet reci za to.. Zatim ciscenje, pocela se prije 2 tj cistiti nakon jela a nakon nuzde nista. Morala sam kupiti maramice i ja sam joj brisala guzu jer je u stanu. Medjutim jucer sam ju uhvatila da se cisti poslije nuzde sama, mojoj sreci nema kraja.. :))) Eto, micka je jako vesela, obozava se igrat i spavat 🙈🙈
2018 11 15
Hehe medeno bas! I mi imamo macu, sad joj je vec 7 i pol godina ali i dalje je kao zaigrani macic. Isto u ustima zna nositi igracke - veterinarka je rekla da je nasa mackopas, sudeci po njenom karakteru i ponasanju. 🤣 Sretno s mickom, to su male antistres pahuljice. 😊😊
2018 11 15
> littlegirl: > Pozdrav cure, kao sto su naslovu pise imam problem s macom. Znaci udomila sam macu staru 3 tjedna. Receno mi je da je ociscena od buha medjutim ja NIKADA u zivotu nisam imala zivotinju i planiram ju drzati u stanu pa radi mjere opreza je isla veterinaru. Vet nam je rekla da je maca ovako super sve, ali je punaaaa izmeta od buha sto bi znacilo da ih je imala i nasli su 1 buhu.. oni su je naspricali i utrljali sprejem (premala za ogrlicu i ampule) .. noc je provela na balkonu i na nekim djelovima sam pronasla da je to malo otpalo medjutim njoj je na nekim djelovima dlaka sljepljena ostala od tog spreja i jos uvijek je puna tih crnih tockica.. da li netko ima savjet kako da se toga rijesim. I ako je imao slican problem. Prije posjeta vet maca je bila u stanu ukupno 2h u komadu.. i skala svugdje, sve sam usisala stvarno vec 10 puta al u mojoj glavi je to necisto.. sad mi je na balkonu, i ne znam sto da radim s tim. Sprej djeluje mjesec dana, a toga jos ima. I ovako sam mutava bila kod vet jer mi je prva zivotinja i jos sad to.. a bas sam ju zeljela.. btw dobili smo tabl za ciscenje i od kad sam joj dala kaka ko luda sto je stvarno oke. Malo sam se raspisala al previse stvari citam po internetu i vise ni sama ne znam sto bi. Hvala unaprijed :) Dobar dan...možete li mi reći koji sprej ste koristili ...ja bih svoju preventivno špricala ,nema buhe ali nikad se nezna.
2019 06 30
> Brunoci: > Dobar dan...možete li mi reći koji sprej ste koristili ...ja bih svoju preventivno špricala ,nema buhe ali nikad se nezna. Koliko je stara mačka?
2019 07 01
Malo sam zaboravila na ovu temu. Sprej koji smo koristili je Fypryst. S tim su ju u veterinarskoj naspricali pa sam to i dalje koristila. Ona je bila jako mala od cca 3-4tjedna tako da nije mogla nikakve ampule i ogrlice vec samo to. Sve joj je izaslo i sve je super sad. Kako je ona u stanu i samo na balkonu vise ne koristimo nista precesto. Ponekad joj kupim ogrlicu iz dma pa stavim al vise mjere opreza jer je na balkonu al nema buha. Moja je sad vec prosla godinu dana tako da moze sve koristiti. Dugo je to trajalo da sve ispadne i izadje cak mj dana, ocito je bila prepuna. Al sad je sve super. Obozavamo ju 😊😊😊
2019 10 01