Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Sport i dijeta /

Mrsavljenje-motivacija?

Pozdrav svim dragim zenama. Eto odlucila sam napraviti zasebnu temu gdje bih zamolila zene koje su smrsavile da mi napisu svoja iskustva i motivaciju. Dakle ja sam bila smrsavila 20kg i kako sam usla u vezu, imala probleme i depresija neko vrijeme zanemarila sam sebe i stavila nazad 25kg... Totalno sam jadna sto se tice ormara jer eto, pola stvari vise ne ide na mene, a pola katastrofa izgleda na meni. Znam da vi ne mozete puno mi pomoc, al da procitam vasa iskustva, znam iz iskustva da to jako pomaze kao motivacija. Hvala puno unaprijed.
2018 11 30
Slikaj se u kupacem(koji je tijesan po mogucnosti) i stavi sliku na frizider. Tako da svaki put kad krenes put frizidera imas motivaciju da pojedes nesto manje kaloricno i zdravije. Prija mi je to napravila i upalilo je x-)
2018 12 01
Da moram toliko kilograma skinuti vjerojatno bi mi emisija Život na vagi bila dovoljna motivacija..sjeti se uvijek rečenice da čovjek jede da bi živio, a ne živi da bi jeo pa si taj citat nakelji na frizer uz ovu fotku koju spominje Nefertiti...a vjerojatno će biti još prijedloga čime možeš ukrasiti frižider- mjesto najvećih posrtanja kada se radi o hrani..
2018 12 01
Evo kopirati cu vam post koji sam pred par dana napisala drugoj korisnici u njenoj temi mrsavljenje. Mogu vam iz vlastitog iskustva reci (izgubila sam 23 kg u 7 mjeseci bez ikakve drasticne djete i gladovanja) da gladovanjem necete postici nista. Moj je problem bio jedenje previse ugljikohidrata (tjestenina, riza, kruh) koje sam ogranicila na jednom u dva tjedna a ubacila puno povrca i proteina (riba, meso, jaja) te pokoju vocku. Secere sam skroz izbacila u pocetku, a onda bih se jednom u dva tjedna pocastila pokojim keksom tipa Elvita. Kruh sam skroz izbacila. Sto se tice fizicke aktivnosti ja sam hodala i hodala i hodala, sto god sam trebala obaviti obavljala sam pjeske, polagano i tako stigla i do 7 km u danu. Osim toga vozila sam sobni bicikl, lagana brzina krenula sa pola sata pa postepeno povecavala i stigla do dva sata. Nikada nisam bila gladna, uvijek bi pojela cim bi osjetila glad, manje obroke a cesce (5 u danu). Vecera mi je bila najlaganiji obrok u danu tipa omlet sa spinatom ili tuna i mozzarella, dorucak najobilniji, a rucak normalan. Tezinu odrzavam vec godinu i pol bez osciliranja jer sam usvojila zdrave zivotne navike i jesti na ovaj nacin mi je postalo normalno. Tu i tamo se pocastim, a sljedeci dan pripazim, bitno je ne pretjerivati. U svakom slucaju nemojte se izgladnjivati jer tako usporavate metabolizam i tjerate organizam da cuva i skladisti ama bas svaku kaloriju. U svakom slucaju smrsaviti je moguce i to na zdrav i odgovoran nacin potrebna je samo snaga volje.Drugi onaj tezi aspekt mrsavljenja je mentalni. Ne povezivati emocije sa hranom. I ja sam to cesto radila. Jedite kad ste gladni, a ne zbog utjehe jer ste tuzni. Zelim vam puno srece i oboruzajte se snagom i strpljenjem vi to mozete. P.s. ako vam treba jos koji savjet tu sam.
2018 12 01
Da razumijem, zene hvala vam. Ja eto prije 5god sam upravo u ovo doba krenila skidat kile i obecala sam si da nikad vise necu doc do te kilaze i ipak obecanje nisam ispunila... Al bas kao sto rekla sanjaurban da covjek jede da bi zivio, a ne zivi da bi jeo.
2018 12 02
Najteze je krenuti, uclani se u teretanu i nek ti dovoljna motivacija bude sto si platila pa sad moras iskoristiti. 😀 a kad pocnes vidjati prve rezultate, onda cete to motivirati da dalje nastavis. 🙄
2018 12 02
Evo par savjeta, ono sto je meni pomoglo: 1.zadnji unos hrane najasnije 2h prije spavanja 2.ukoliko ste u mogucnosti, sve obavljajte pjeske 3.jedite sporije 4.ukoliko imate naviku 'nadopunjavati' porcije, pokusajte to izbjegavati 5.smanjite porciju u pocetku za 1/4 a kasnije za 1/3 6. Svako jutro stanite na vagu, zabiljezite 7. Vidite dnevnik prehrane- ovo je meni puno pomoglo, prestala sam jesti one usputne zalogajcice; 8. Jedan obrok tjedno moze biti tipa fast food 9. Umjesto 3 snite kruha pojedite jednu 10. Voce, povrce 11.ukoliko ste u mogucnosti, prpremajte sami dorucak/rucak/veceru 12. Jedite za stolom Vecina nas jede iz dosade, stresa...bitni su mali koraci i ustvari stjecanje navike. Smatram da se niceg posebno nije potrebno odreci samo treba reducirati. A sto se vjezbanja tice- vecina nadje nacin, ja nadjem razlog
2019 01 06
Vaganje svaki dan je besmislica. Jednom tjedno ili mjerenje metrom je puno razumnije.
2019 01 06
Navela sam primjer sto meni odgovara i stoga mi nije besmislica. Svi smo drugaciji i iz svega mozemo izvuci ponesto. Mjerenje metrom je subjektivno stoga bih ja tu produzila vrijeme izmedju mjerenja. Kako kome odgovara, smatra da ima smisla itd.
2019 01 07
Pozdrav ja sam fitness trenerica ako je neka zainteresirana nek mi se slobodno javi preko poruka :) pozz i uzivajte :)
2019 02 20
Tablete za mršavljenje - http://tonzes.com/slimhr.htm Skinula sam 24 kilograma u 4 I pol mjeseca. Nisam željela uzimati nikakve pilule,ali moja kćer mi ih je dala kao dar. Izgledam bolje,osjećam se bolje.
2020 12 16