Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Mamografija iskustvo ako neko ima

Ovako imam 24 godine i imam konstantnu bol u ljevoj dojci koja je onako tupa kao da me nesto probode pa prode i tako po cjele dane danas sam bila kod doktorice i dobila uputnicu za mamografiju al me pomalo strah...ako neko ima iskustva pisitemolim vas (da napomemem imala sam panicne napade koji su za sad onako dosta rijetki hvala Bogu pa nezz dal to moze bit povezano)
2018 12 07
Znam da ti tako mladoj niti jedan normalan doktor neće raditi mamografiju, koji luđak ti je za to dao uputnicu??? Meni je tako bilo prije par godina, obavila sam uzv i pregled kod vrhunskog doktora, uzrok boli nije pronađen, pretpostavka je bila da sam se nekud drmnula ili da mi se začepio kanalić. Dobila sam antibiotike i za 2 tjedna je prošlo, nikada više se nije ponovilo.
2018 12 07
Mene stalno probada lijeva strana, trne ruka.. Nalazi dobri... Doktori samo kažu to je stres, vi ste mladi (29)godina 😅pa dok dur dur, šta ćeš, mora se od nečega umrijet
2018 12 07
Je, u pravilu iznad 40-te kao redovni pregled, ali postoje i iznimke, UZV i mamografija su dva različita pregleda, ono što se vidi na UZV se ne vidi na mamografiji i obratno. A od jednog zračenja nikome neće bit ništa, pregled je jednostavan, eventualno može bit malo bolan.
2018 12 07
Ako je doktorica procijenila da treba mamografija,onda trebalo bi da je poslušate.Ovi komentari da" duraš i od nečega se mora umrijeti" su mi neprimjerni.Možda sam subjektivna,ali nedavno sam sahranila rodicu od 34 godine. Ako hoćeš iskustvo sa mamografije...Nije strašno,pregled je više neugodan,nego bolan,nekako na granici.Ali što se mora-mora se.Neugodan je taj osjećaj jer ti doslovno prignječe dojku između 2 pločice.Ne traje dugo i nije nešto što se ne može istrpiti.
2018 12 07
> LeSock: > Znam da ti tako mladoj niti jedan normalan doktor neće raditi mamografiju, koji luđak ti je za to dao uputnicu??? > Meni je tako bilo prije par godina, obavila sam uzv i pregled kod vrhunskog doktora, uzrok boli nije pronađen, pretpostavka je bila da sam se nekud drmnula ili da mi se začepio kanalić. Dobila sam antibiotike i za 2 tjedna je prošlo, nikada više se nije ponovilo. Bila sam prije 3 mj radi tog i rekla mi da me vjetar napuho a me e stalno boli
2018 12 07
nek vas vaša doktorica uputi kod specijaliste. premladi ste za mamo. ultrazvuk je prva pretraga koju treba napraviti pa tek nakon toga vidit što dalje. al to će vam sve reć specijalist
2018 12 07
> vurbicm: > Nazalost prije 1,5 god je i meni tako bilo.Svi su mi govorili da su mi se zlijezde upalile bla,bla....kad ono rak dojke.40god.... > Sa mnom je kemoterapije imala cura od 17god. > Pametnom dosta.Ne mora nista znaciti ali i moze. > Uglavnom sretno i odite na mamografiju ali uzv je jos bolji. Icicu na mamografiju a ultrazvuk ako nikak drugacije cu privat platit nazalost kod nas se nemoze nista bez placanja
2018 12 07
I plz, nemoj predugo cekati s tim, jer ako je nesto.. mladima se to brze razvija nego starijim osobama. Sretno!
2018 12 07
> AnDra411: > I plz, nemoj predugo cekati s tim, jer ako je nesto.. mladima se to brze razvija nego starijim osobama. > Sretno! Necu iduci tj cu zvat za ultrazvuk a mamografija se ceka i do 4 mj
2018 12 07
Možda imate vodene ciste koje nisu opasne, ali se moraju pratiti jednom godišnje, i ovo što vam je Vedrana rekla, to su dva različita pregleda, radi se o dva potpuno različita uređaja na ultrazvuku i mamografiji.
2018 12 08
Uzv se ceka i dulje. Mislim da je 200kn kod privatnika, ukoliko ti daju neki nerealan termin. > linacokolina: > > AnDra411: > > I plz, nemoj predugo cekati s tim, jer ako je nesto.. mladima se to brze razvija nego starijim osobama. > > Sretno! > Necu iduci tj cu zvat za ultrazvuk a mamografija se ceka i do 4 mj
2018 12 08
> IvanaHercegovac: > Mene stalno probada lijeva strana, trne ruka.. Nalazi dobri... Doktori samo kažu to je stres, vi ste mladi (29)godina 😅pa dok dur dur, šta ćeš, mora se od nečega umrijet i meni je tako sad nekoliko dana, nadam se da je od stresa i da će sve proći kad se opustim i riješim napetosti i stresa doslovno dok se ne srušiš doktori neće shvatit ozbiljno, a ja im kažem da ako se srušim da neču bit u stanju ni hitnu nazvat
2018 12 08
Samo bez panike,pokušajte pronaći ranije termin zbog vašeg mira.Kao što su već napisali pregled je samo malo neugodan.Moguće i da je cista,one bole pred ciklus. Uglavnom,bila sam u sličnim godinama kao vi i prošla slično kao vurbicrm,tako da trebate to obaviti čim prije.Sretno!
2018 12 08
Raspitaj se po najbližim bolnicama.Npr. u Rijeci i Zagrebu se mora rezervirati termin za mamografiju,a u Karlovac je bilo potrebno samo doći,bez najave.Tako da sam ja to obavila u Karlovcu,samo je jedna žena bila prije mene.I radili su od 7-15,tako da sam mogla doći kad meni odgovara.
2018 12 08
1 2