Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Kastracija mačke

> feline: > Ajoj, želim vam sreću s macom do srijede. Iskreno se nadam kako se više ništa neće zakomplicirati, da će oteklina splasnuti sama od sebe i ''očistiti'' se. Ipak je dobila antibiotike. Slažem se sa zvonkom, držite ranu suhom i bez mehaničkih podražaja od dodira ili sline. > Maca s ovratnikom <3 <3 Hvala vam. Pa spomenuli su ciscenje rane ako bas ne bude se samo iscistilo. Znam da je kastracija mace dobro za njeno zdravlje i da se ne pati ali tesko ju je tako gledat..ja vjerujem da ce proci sve u redu mlada je ona :) maca se inace zove PiPi :D legenda mala <3
2018 12 31
Evo nas s kontroleee mene i Pipi :D dobila je jos inekciju antibiotika, i sprej. Rana je bolje, oteklina je manja mada jos ima sadrzaja. Nova je kontrola u petak vjerujem zadnja. Novi problem je nastao kad san pitala kada cemo joj skinuti ovratnik. Ovratnik se u pravilu skida nakon 8-10 dana od operacije kad rana zacijeli jer se tada skidaju savovi. Kod nje su stavljeni razgradivi konci sto znaci da ce tek nakon par mjeseci savovi nestati. Napomenuli su da se na tako mladoj macki nikada ne stavljaju razgradici savovi jer su vecina njih jos zaigrane pa se lako moze potrgati. U ovom slucaju savovi su vani 2 cm pa ce ih vjerojatno rezati nisam sigurna. No nakon svega ostavit cu opasku na veterinarsku stanicu u kojoj je operirana da bi ostali također imali na umu kome povjeravaju svoje ljubimce.
2019 01 02
Glavno da je Pipi bolje! Mislim da ne morate brinuti zbog toga što su konci samorazgradivi. Oni će se vidjeti još par mjeseci, ali rana će zacijeliti i koža srasti za tih 8-10 dana, tako da nakon toga neće postojati opasnost da se rana otvori. Ovratnik joj držite još barem 8 dana, a nakon toga ni ona neće osjećati toliku iritaciju pa neće ni lizati... tako bi barem trebalo biti, a vi svakako pratite Pipino ponašanje i konzultirajte se s veterinarom. On će najbolje znati. Mi smo svi ovdje mačkoljupci i dobronamjerni, ali ipak nismo stručnjaci (barem ja nisam) :") Sretno!
2019 01 02
> NadaMihaljevic: > Glavno da je Pipi bolje! > Mislim da ne morate brinuti zbog toga što su konci samorazgradivi. Oni će se vidjeti još par mjeseci, ali rana će zacijeliti i koža srasti za tih 8-10 dana, tako da nakon toga neće postojati opasnost da se rana otvori. Ovratnik joj držite još barem 8 dana, a nakon toga ni ona neće osjećati toliku iritaciju pa neće ni lizati... tako bi barem trebalo biti, a vi svakako pratite Pipino ponašanje i konzultirajte se s veterinarom. On će najbolje znati. Mi smo svi ovdje mačkoljupci i dobronamjerni, ali ipak nismo stručnjaci (barem ja nisam) :") > Sretno! Naravno slažem se s vama. hvala još jednom svima na velikoj pomoći <3 pusa velika od mene i PiPi :") :") <3 <3 <3 <3
2019 01 03
I kako je Pipi?
2019 01 08
Dobro je hvala Vam na pitanju :) jučer smo vadili šavove. Prošlo je u redu. Rana je još malo otečena nanijeli smo kremu i dalje nosi ovratnik sve je u redu, ako se nešto zakomplicira baš vodimo ju na kontrolu. Veterinar je također napomenuo da su veterinari koji su radili operaciju napravili greške em od stavljanja razgradivog konca na vanjsko tkivo jer se rana i od toga mogla zagnojiti, pristup operaciji da ne nabrajam dalje. Problem je jer su mi vratili bolesnu mačku nakon kastracije. No srećom riješeno je sve. Pipi je sada vesela, moglo bi se reć da je hiperaktivna :D skače igra se, mazi :) sve normalno :) sad sam i ja mirna kad znam da je sve super i napokon završeno :") :")
2019 01 08
Bravo za Pipi <3 <3
2019 01 08
Baš mi je drago pročitati dobru vijest :)
2019 01 08
I ja sam sa zanimanjem pratila temu, no nisam se uključivala, kao što je već netko napisao, već ste dobili sve korisne savjete i informacije. Drago mi je da je mica bolje, ne mogu ni zamisliti stres koji ste prošli. I sama sam prošla sterilizacije i kastracije sa svojima doma (dva dečka i jedna cura) i petoro slobodnoživućih (ili kako ih već zakon o zaštiti životinja naziva, u prijevodu - lutalica) iz kvarta. Ovakvu komplikaciju nisam do sada vidjela, i od srca Vam želim sve najbolje sa Pipi i da ostane zdrava. Bravo za sterilizaciju, nema smisla da pišem koliko je to dobro za mačke kad je pun Internet informacija na tu temu. Probajte udomiti još koje mače da ima društvo :) I ako već niste, ne zaboravite na cjepljenje. Pozdrav od Sivog, mačka sa slike! ;)
2019 01 09
Pipi je jako zgodna cura :D Što se tiče cijepljenja, tu nemojte razmišljati ni sekunde. Viruse možete donijeti na cipelama, uopće ne mora biti u doticaju s drugim macama, a panleukopenija je bolest koja ubije mačića za dva dana.
2019 01 10
> LeSock: > Pipi je jako zgodna cura :D > Što se tiče cijepljenja, tu nemojte razmišljati ni sekunde. > Viruse možete donijeti na cipelama, uopće ne mora biti u doticaju s drugim macama, a panleukopenija je bolest koja ubije mačića za dva dana. je je :D dama :D u redu hvala na informaciji riješiti ćemo i to :) pa može biti bezbrižna :D
2019 01 10
Pipi je prava frajerica :) Ja sam za svoje (doduše peseke) naručila za sitnu lovu na eBayu medaljone na kojima je sa jedne strane ugravirano njihovo ime, a na drugoj piše da su čipirani i moj broj mobitela :)
2019 01 11
> supermamica: > Pipi je prava frajerica :) > Ja sam za svoje (doduše peseke) naručila za sitnu lovu na eBayu medaljone na kojima je sa jedne strane ugravirano njihovo ime, a na drugoj piše da su čipirani i moj broj mobitela :) Ma strašna je :) e super pametno, mogu i tako da :) Nekako je ove dane naucila nosit ovratnik pa joj nece ni ogrlica smetati na njoj :) zahvaljujem <3
2019 01 11
I, kako je prošla sterilizacija kod Lotte? :D (Btw. preslatka je <3 ) Ako ne postoji tema otprije, predlažem da ovo ostane općenita mačja tema, ne samo o sterilizaciji i kastraciji. Nije naodmet pročitati ili dati koji ekstra savjet. Još ako ima koja veterinarka na Krpicama, to bi bilo idealno.
2019 01 21
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/7afee35d8951b01626834c1375f5e0c0.jpg) Evo i mene, ja sam jos mala ali rastem ko gljive poslije kise
2019 09 26
1 2 3 4