Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Kastracija mačke

Nikako nije dobro, barem prva tri dana. Kao što sam navela u postu gore, našu smo mačku koja je to stalno radila i tako izvadila skoro sve šavove, morali omotati u tanku čistu krpu i zalijepiti okolo s čvrstom ljepljivom trakom. To je izgledalo kao improvizirani kaputić, uz kolutove trake koji su podsjećali na obruče na bačvi. Mora se malo jače obuhvatiti uz tijelo prilikom lijepljenja inače sklizne. Nadam se da ćete se snaći
2018 12 28
> feline: > Nikako nije dobro, barem prva tri dana. > Kao što sam navela u postu gore, našu smo mačku koja je to stalno radila i tako izvadila skoro sve šavove, morali omotati u tanku čistu krpu i zalijepiti okolo s čvrstom ljepljivom trakom. To je izgledalo kao improvizirani kaputić, uz kolutove trake koji su podsjećali na obruče na bačvi. Mora se malo jače obuhvatiti uz tijelo prilikom lijepljenja inače sklizne. Nadam se da ćete se snaći Pokusat cu nesto smisliti..ako rana nije slobodna ima li to utjecaj na zarastanje rane? Da li ce se usporit proces zarastanja? I zanima me je li vasa maca to pokusavala skidati ?
2018 12 28
Dok rana ne curi, sluzi i nije crvena sve je ok. Lizanje po mom nije problem, problem je ako grize šavove prvih par dana i potrga ih. Antibiotik ste dobili?
2018 12 28
U redu jer sam mislila da se rana otvorila na mjestu gdje se meso vidi Jucer kad sam dosla po nju veterinar je rekao da je primila antibiotik :)
2018 12 28
Nije imalo utjecaj na zarastanje rane, to nam je poslužilo da ne skine šavove sama opet. Kad šavovi prvih nekoliko dana drže kožu blizu, rana brže zaraste, 'spoji' se. Mačke imaju drukčiju kožu od ljudi, nama bi trebalo više vremena da se tkivo poveže. Dok nema crvenila ni tekućine oko rane, sve je u redu. Mačka je sigurno dobila antibiotik, takva je bila procedura kod svake moje. Nisam liječnik za životinje, tako da vam preporučujem da jednostavno pitate svog veterinara. Meni su sve objasnili detaljno. Možda će pokušavati skinuti prolaskom kroz nešto usko. Nismo je niti omotali onako kako se zavoj stavlja, samo improvizirali kaputić, tkanina nije bila 'na mjestu', skroz priljubljena uz tijelo, mogla se lagano pomaknuti
2018 12 30
Ja sam strasno bijesna na ove koljače od veterinara. Jucer sam ju odvela drugom veterinaru hitno..popucao je jedan šav. Rana je krvava. Veterinar ju je pregledao i rekao da ima infekciju oteklinu i upalu. Stavili smo joj ponovo manji ovratnik i dao joj je antibiotik. Receno mi je da dodem s njom u ponedjeljak na kontrolu sutra. Rana je danas jos gora jer je jos jedan šav puknuo. Tako da ce sutra vjerojatno morat ponovo na operaciju. Zamolila bih sve vas da mi pomognete i kazete na podrucju Karlovca najbolju veterinarsku ambulantu jer ne zelim izgubit macu zbog necije nemarnosti i neodgovornosti. Sliku vam pokusavam ucitati ali ne mogu ne znam zasto..
2018 12 30
Puno vam hvala uspjela sam nesto naci drzite fige da bude dobro..hvala na pomoći
2018 12 30
Ajoj....držim fige da bude sve ok. Obavezno nam javite kako je maca...
2018 12 30
Hvala ..sva sam u brigi..nadam se da ce sve biti u redu s njom javim vam
2018 12 30
Pratim ovu temu, ali nisam imala potrebu za komentarom jer ste dobivala izvrsne savjete Razumijem vaš strah , ali nema potrebe za tim da veterinare proglašavate koljačima, osim toga vaše su informacije prilično subjektivne i jednostrane. Sigurna sam da volite svoju macu pa reagirate emocionalno, ali to samoj maci neće nikako pomoći, naprotiv... Pokušajte zaštititi ranu tako da maca ne može doći jezikom ili kandžama do nje, možda bi bilo najjednostavnije da joj navučete dječji body najmanje veličine, tako bi joj onemogućili da dođe do šavova Iz vaših napisa je malo korisnih informacija Zašto bi maca morala ponovno na operaciju? Zbog puknuća šava? Vidi li se bijela linija ili utroba? Pretpostavljam da ne. Zašto je došlo do puknuća šava? Kako se ponaša maca, ima li temperaturu, pokazuje li znakove boli..jeste li pitali koji je antibiotik dobila, je li maci ograničeno kretanje ili se kreće slobodno, liže li mjesto reza i koji je razlog puknuća šava... Sigurna sam da nema mjesta za strah, samo budite konkretnija sa pitanjima pa će bit lakše pomoći savjetima
2018 12 31
Vjerujte mi nisam jedina nezadovoljna klijentica..nazalost..pokusavam poslati sliku na njoj bi se najbolje vidjelo kako rana izgleda..drugi dan poslje operacije pocela je lizati ranu sprjecavala sam kad god sam mogla..zbog tog sam otisla pitati veterinara koji ju je operirao da li smeta ako lize ranu i da li ima ovratnik za mace..rekao je da joj ne treba nikakav ovratnik da je ok da lize ranu i da nije potrebna kontrola da ce za 5 dana rana zarasti..svejedno sam ga nagovorila za ovratnik..kad sam stavila nije htjela nositi ga uznemirila se pa sam ga skinula da joj nije dodatan stres..svejedno sam i dalje na netu istrazivala da li bi nastale neke komplikacije zbog lizanja rane..treci dan rana je pocela sluzit i bilo je sukrvice..odmah sam otisla veterinaru ali drugome..na pregledu sam sve objasnila i pitala da li bi mogla staviti zavoj preko rane nije se s time slozio..pregledao ju je i rekao da ima infekciju i upalu. Oteklina je bila velicine jajeta. Jedan je šav puknuo. Dobila je inekciju antibiotika protiv infekcije i stavio je novi lakse prilagodljiv ovratnik jer je onaj prethodni od proslog veterinara bio za pse (manje)..Nakon toga rekao je da posebno sada moram paziti da ne popucaju ostali šavovi jer ako da ponovo mora na operaciju hitno (anestezija, vadenje savova i stavljanje novih). Danas je rana gora dan nakon posjeta. Krvavija je otecenija vise otvorena i popucan je jos jedan šav. Sutra u ponedjeljak ide na kontrolu pa cu vidjeti sta ce biti. Maca je inace razigrana voli skakati ali ne dozvoljavam joj ..pokusavam bit uz nju da bude sto mirnija i da vise spava..jede ali vodu je prestala piti vec dva dana odbija.
2018 12 31
Evo mice sa kontrole..dobila je antibiotik protiv infekcije i na ranu joj je posprejano. Oteklina unutar sebe ima sadrzaj trebao bi iscurit vidjet cemo. U srijedu ponovo dolazimo na kontrolu onda ce odlucit sta dalje.
2018 12 31
Bilo bi dobro da maca ne liže mjesto šava, iz više razloga. Mace imaju grub jezik i njime može napraviti puno štete, mehanički. Osim toga dobro bi bilo mjesto šava držati suhim, što lizanjem sigurno neće biti. Antibiotik bi trebao štititi od upale i smiriti ju. Držim fige da maca što prije ozdravi
2018 12 31
Držim i ja fige za macu <3 Javite nam u srijedu....bude sve dobro <3
2018 12 31
Ajoj, želim vam sreću s macom do srijede. Iskreno se nadam kako se više ništa neće zakomplicirati, da će oteklina splasnuti sama od sebe i ''očistiti'' se. Ipak je dobila antibiotike. Slažem se sa zvonkom, držite ranu suhom i bez mehaničkih podražaja od dodira ili sline. Maca s ovratnikom <3 <3
2018 12 31