Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Psihologija /

Dijete psuje...

Mame... Dakle kao što naslov kaže... Mali mi ima 3 i pol godine i ide u vrtić... Svako malo se tete požale kad dođem po njega da psuje... Nebi navodila riječi ovdje ali je danas jedna teta pozvala psihologa radi toga... Ok sutra imam s njim razgovor.... Nekako mi je danas između redova rekao da oni misle da to dolazi iz kuće... Tj... Da moj muž to meni govori... Međutim mi se nikad pred djecom ne svađamo niti me on pred njima ne vrijeđa... Naravno porječkamo se kao valjda svi normalni ljudi... Sad me jako hvata nervoza jer neznam šta sutra reći na tom sastanku... Znači opet ponavljam mi nemamo običaj pred djecom psovati makar smo par puta bili u nekom parku gdje su se neka djeca igrala pa je bilo "šarolikog" rječnika... Ali meni je jako neugodno jer ne želim da pomisle da smo mi neki luđaci koji svašta dijele jedan drugome a i ne znam kako stati na kraj tom njegovom rječniku. Jedno vrijeme je imao fazu da je znao grist djecu pa su me i radi toga zvali dok su neka druga djeca koja grizu prošla bez problema te su roditeljima govorili da je to samo faza. A na moje dijete se stalno svi žale... Molim Vas ne osuđujte nego mi dajte neki savjet stalno pričam s njim i govorim mu da je to loše i ružno.... Šta da još poduzmem s obzirom da je on najmlađi u svojoj grupi i dosta je živ ali ja ipak mislim da on još uopće nije svjestan šta radi...
2019 01 16
Imam i starijeg sina on isto ide u vrtić samo druga skupina i na njega mi se nikad nisu tete žalile tako da kažem da takav rječnik bi koristio i on kad bi to došlo od kuće... Stvarno sam očajna malo mi se i plače oprala me neka nervoza od svega toga ne mogu ni zaspati jer neznam šta bi mi taj psiholog sutra mogao reći... Možda sam malo previše u strahu pa i pretjerujem ali ne znam kako malenoga odviknuti od takvih riječi...
2019 01 16
Psiholog tome i sluzi; da vas poduci kako, a ne da osudjuje...tako se i postavite... Normalno da ste i zabrinuti i sve, ali bit ce to sve ok - ne dajte se.
2019 01 17
> iraira: > Psiholog tome i sluzi; da vas poduci kako, a ne da osudjuje...tako se i postavite... > Normalno da ste i zabrinuti i sve, ali bit ce to sve ok - ne dajte se. Slažem se! Nije vas psiholog pozvao da bi vikao na vas, nije ni vaša uloga da ga uvjerite da ste savršeni! Nije to suđenje! Budite iskreni i zatražite savjet od njega jer je i vama i njemu najbitniji zdrav razvoj vašeg djeteta, zbog toga vas je zvao na razgovor, da zajedno riješite problem!
2019 01 17
Imala sam slične probleme, imam ih i dan danas...budi iskrena, reci da ne znaš u čem je problem i oni će ti sigurno pomoć. Usput budi rečeno, baš u toj dobi djeca inače imaju taj problem sa psovanjem, čuju od drugih ili u parku i ponavljaju a ne znaju što to znači, to sam od puno mama čula baš za tu fazu 2 do 3 godine...
2019 01 17
Hvala Vam na podršci bila sam na razgovoru predložili su mi neke metode ali to ja sve vec primjenjujem vidjet cemo kako ce to funkcionirati
2019 01 17
Hvala Vam na podršci bila sam na razgovoru predložili su mi neke metode ali to ja sve vec primjenjujem vidjet cemo kako ce to funkcionirati
2019 01 17
> Ribaaa: > Hvala Vam na podršci bila sam na razgovoru predložili su mi neke metode ali to ja sve vec primjenjujem vidjet cemo kako ce to funkcionirati Opusti se; neke faze su normalne, i kao sto je vec receno: cuju, pa ponavljaju, a i da ne znaju sto znaci. Pocesto je ignore bolji od uzrujavanja jer kad tome pridajemo veliku vaznost - dijete to zna namjerno raditi, bas zato
2019 01 17
Moguće nekad je onako inatljiv i zna da me to rastuži i onda namjerno viče npr.. Pi**a
2019 01 17
Ili pas mater... Makar su oni uzeli u obzir najviše neke riječi tipa prebit ću te ko mačku za što znam da je čuo u parku.
2019 01 17
I moj je isto psovao u toj dobi, nema sta nije rusio i doma i u vrticu, trajalo kratko i proslo
2019 01 17
> LadyBety: > I moj je isto psovao u toj dobi, nema sta nije rusio i doma i u vrticu, trajalo kratko i proslo Dali su Vas radi toga zvali na razgovor jer meni se sad onda čini kao da oni rade preveliki problem od toga svega. Sad kao tri mjeseca moram dolaziti po njega odmah nakon ručka. Skratili su mu vrijeme boravka u vrtiću.
2019 01 17
Na temelju cega? Jesu li ponudili rjesenje?
2019 01 17
> Ribaaa: > > LadyBety: > > I moj je isto psovao u toj dobi, nema sta nije rusio i doma i u vrticu, trajalo kratko i proslo > Dali su Vas radi toga zvali na razgovor jer meni se sad onda čini kao da oni rade preveliki problem od toga svega. > Sad kao tri mjeseca moram dolaziti po njega odmah nakon ručka. > Skratili su mu vrijeme boravka u vrtiću. isss za poludit - to je neka nova moda, koju neki primjenjuju. Inače totalno protuzakonita. A šta da ne možete jer radite, npr.? Da, pretjeruju - zbog svojih nekih odnosa i gluparija.
2019 01 17
> Ribaaa: > Moguće nekad je onako inatljiv i zna da me to rastuži i onda namjerno viče npr.. Pi**a Daa, to namjerno radi. Prijeđite preko toga kao da ništa nije rekao.
2019 01 17
1 2 3