Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Cure pomoć-carina

Pozdrav svima! Evo prvi put se susrecem sa ovim.. Doslo mi je pismo..tocnije paket je zadrzan i traze mi racun, ako ne dostavim racun pise da se posiljka vraca posiljatelju. E sada...narudzba je sa alija i artikal je kostao 24 dolara. Kako da postupim, koje su posljedice i sto sa ovim ako se ne javim, a oni vrate paket..placam li u tom slucaju nesto ili?
2019 03 12
Dostavite to šta imate, uslikajte uplatu od pay pal-a i narudžbu s alli-ja i pošaljite mailom. Vjerojatno ćete platit carinu prilikom preuzimanja paketa, jer je dozvoljeno do 22 $ bez carine. Mene je nedavno na 36 eura narudžbe, carinilo sa 125 kn, ali je kupnja bila na Strowberry.net, a oni refundiraju te troškove....vratili su mi lovu u roku odmah ;)
2019 03 12
Neke proljetne cizme...bzvze, nije nikakva kopija. Evo poslala sam selleru poruku. Jel ja ovo sve mogu mailom?
2019 03 12
Mozete poslati mailom screen kupnje na stranici di se vidi koliko je placeno. Ukoliko se bude carinilo pri preuzimanju posiljke placate iznos carine. Prosli misec mi je tako stigla posiljka.
2019 03 12
> nefertiti111: > Mozete poslati mailom screen kupnje na stranici di se vidi koliko je placeno. Ukoliko se bude carinilo pri preuzimanju posiljke placate iznos carine. Prosli misec mi je tako stigla posiljka. Aha..hvala. A koliko bi doslo carinjenje na ovaj iznos? I sto u slucaju da ne dostavim...na papiru pise da paket vracaju posiljatelju. Jel meni onda idu nekakve sankcije u tom slucaju?
2019 03 12
Carina je zapravo pdv... Screenshotate onu potvrdu koju ste dobili na mail prilikom kupnje, bitno je samo da se vidi cijena, to posaljete na mail iz pisma skupa s brojem vašeg paketa koji vam isto u pismu piše i kad vam poštar donese paket morat cete platit taj iznos od 25 posto od ukupne cijene
2019 03 12
E da, i jos 50 kn za njihove usluge sta su se morali bavit s vasim paketom i slat vam to pismo...
2019 03 12
> Brdosuza: > > nefertiti111: > > Mozete poslati mailom screen kupnje na stranici di se vidi koliko je placeno. Ukoliko se bude carinilo pri preuzimanju posiljke placate iznos carine. Prosli misec mi je tako stigla posiljka. > Aha..hvala. > A koliko bi doslo carinjenje na ovaj iznos? > I sto u slucaju da ne dostavim...na papiru pise da paket vracaju posiljatelju. > Jel meni onda idu nekakve sankcije u tom slucaju? Nemojte me drzat za rijec, al mislim da bi moglo biti oko nekih 40 kn. Plus trosak slanja sa carine. Ne znam koji je postupak kad se posiljka vraca posiljatelju, jer sam dosad uvik placala carinu.
2019 03 12
Ok hvala. Obrisala sam taj mail :( Imam samo narudzbu na aliju, skrinat cu to pa sto bude.
2019 03 12
Ja sam na iznos od 267 kn platila jos 127 kn carine, pdv-a i dostave.
2019 03 12
> Brdosuza: > Ok hvala. > Obrisala sam taj mail :( > Imam samo narudzbu na aliju, skrinat cu to pa sto bude. Pa to screenate, ja sam to slala. Imala sam screen kupnje sa ebaya i poslala im.
2019 03 12
Krivo sam napisala gore, pdv-a bi tribalo bit oko 40 kn. E sad, kako jos obracunavaju carinu i trosak slanja, to ne znam.
2019 03 12
Hvala na info cure :* Nadam se da me nece previse oglobiti x-)
2019 03 12
Ja sam uzimala neku kožnu jaknu, bila sam tocno na pragu, po tečaju dolara mislim da sam bila bas na 160 kn, kuna gore-dole. Slala sam screenshot sa Aliexpressa i u roku od tjedan dana, mozda i manje, jakna mi je stigla. Morala sam platiti neku naknadu carinjenja ili sto je vec to bilo nekih 20-ak kn ili manje ako se dobro sjecam. Također sam ovdje bila pitala savjet pa su mi cure rekle da ako se iznos od 160 kn sitno pređe progledat ce mi kroz prste ukoliko naiđe neki raspoloženi carinik. Meni proslo 😄
2019 03 13
Evo i meni ispada na nekakvoj granici :) Poslala sam, pa sta bude. Sada cekam kakve ce volje biti moj carinik ,:)
2019 03 13
1 2