Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Minimalizam

Muči me vec neko vrijeme prenatrpanost svega oko mene.Nikako da se konačno odlučim i krenem rješavati viškova .Kako se motivirati? Čitala sam nešto na netu ali nikako se pokrenuti.Imate koju ideju?
2019 08 24
Super,hvala na linku! I meni bi to dobro doslo 😁
2019 08 24
Hvala svima.Potrudit cu se nabaviti (još jednu!) knjigu....😊
2019 08 24
Disciplinirana sam u svemu, osim u odjeći, tu imam previše stvari, no imam osjećaj kako imam više kombinacija s većom količinom. U ostalim stvarima davno sam se disciplinirala zbog puno selidbi prije kupnje stana. Ne stvaram nikakve zalihe ničega i imam jedno zlatno pravilo- uvijek prvo potrošim pa kupim novo. Trebam jednu kremu, ne tri, ako mi je tava stara i nikakva bacim pa kupim novu , višak stvari prodam ili poklonim, dam sestri ili recikliram u nešto drugo, lijepe stvari koje mi ne trebaju dam dalje za rođendane, posjete, mijenjam se s nekim. Najveći problem je ambalaža, sva ta silna pakiranja svega, malo proučavam ziro waste pokret pa mi možda donese neka rješenja. E sad, ostali su mi ukućani, glavni i jedini nakupljač tehnike, kablova, utičnica, utikača, punjača i rezervnih dijelova za bicikl. To je sve po kutijama i košarama, čeka čišćenje koje nikako da se dogodi. Ljepotica koja izlazi iz tinejdžerske faze nakupljač je uspomena, čuva još sve iz "One direction" faze, sve ulaznice za sve i svašta, autograme, poklončiće za rođendane, sve svoje likovne radove koji su ikad nastali, posebna kolekcija knjiga od Harry Pottera do beletristike za 10 kuna....sve to zauzima mjesto, ali ako ih usrećuje preživjet ću. Također, ljudi znaju nagomilati namještaj koji im zaguši prostor, a stanovi mali. Treba se riješiti komada koji zauzimaju puno prostora. Motivacija vam mogu biti videa na tu temu, to mi je uvijek najbolja motivacija, pogled u tuđe dvorište, dobri primjeri. Krenite od kemijskih olovki. Bacite sve koje ne pišu i strgane su ili pišu loše, pa nikad ne dođu na red. Onda gaće, u HM sve koje vas stežu, iz kojih vire laštike ili ih preskačete. Bavite se za početak sitnicama, oslobodit će se prostor koji će vas iznenaditi i potaknuti na daljnja djelovanja...sretno!!!!!
2019 08 25
Nisam nikada čitala knjigu koju su cure preporučile, ali davno sam gledala jedan video na youtubeu gdje je djevojka govorila kako se riješila stvari iz svoga doma. Pravilo je bilo da baca/poklanja sve ono što nije koristila/nosila zadnjih npr. 6 mjeseci. Uhvatila sam se toga pravila i pobacala/poklonila 2/3 stvari iz stana. Ormar prolazim svaka 2-3 mjeseca i svu robu koju nisam nosila u tom razdoblju poklanjam jednoj samohranoj majci, a tu i tamo nešto izdvojim za krpice. Nekada znam stvari poput ručnika, kuhinjskih krpa i rasparenih čaša/šalica spremiti u jednu vrećicu i ostaviti pored kontejnera da si uzme onaj kome je potrebno.
2019 08 25
Ideja minimalizma mi se čini jako zanimljivom.Zasada pokušavam se riješiti sitnica postepeno tipa novina ,raznih nepotrebnih stvari ....ali problem ce nastati kad budem čistila ormar.Moje stvari ionako mi nisu bitne pa necu patiti zbog njih ali muž je druga priča.....
2019 08 25
Njemu uvijek zatreba nešto što je završilo u smecu.😆
2019 08 25
Cure hvala vam.Knjigu cu nabaviti čim prije.
2019 08 25
> sanjaurban: > Disciplinirana sam u svemu, osim u odjeći, tu imam previše stvari, no imam osjećaj kako imam više kombinacija s većom količinom. U ostalim stvarima davno sam se disciplinirala zbog puno selidbi prije kupnje stana. Ne stvaram nikakve zalihe ničega i imam jedno zlatno pravilo- uvijek prvo potrošim pa kupim novo. Trebam jednu kremu, ne tri, ako mi je tava stara i nikakva bacim pa kupim novu , višak stvari prodam ili poklonim, dam sestri ili recikliram u nešto drugo, lijepe stvari koje mi ne trebaju dam dalje za rođendane, posjete, mijenjam se s nekim. Najveći problem je ambalaža, sva ta silna pakiranja svega, malo proučavam ziro waste pokret pa mi možda donese neka rješenja. E sad, ostali su mi ukućani, glavni i jedini nakupljač tehnike, kablova, utičnica, utikača, punjača i rezervnih dijelova za bicikl. To je sve po kutijama i košarama, čeka čišćenje koje nikako da se dogodi. Ljepotica koja izlazi iz tinejdžerske faze nakupljač je uspomena, čuva još sve iz "One direction" faze, sve ulaznice za sve i svašta, autograme, poklončiće za rođendane, sve svoje likovne radove koji su ikad nastali, posebna kolekcija knjiga od Harry Pottera do beletristike za 10 kuna....sve to zauzima mjesto, ali ako ih usrećuje preživjet ću. Također, ljudi znaju nagomilati namještaj koji im zaguši prostor, a stanovi mali. Treba se riješiti komada koji zauzimaju puno prostora. > Motivacija vam mogu biti videa na tu temu, to mi je uvijek najbolja motivacija, pogled u tuđe dvorište, dobri primjeri. Krenite od kemijskih olovki. Bacite sve koje ne pišu i strgane su ili pišu loše, pa nikad ne dođu na red. Onda gaće, u HM sve koje vas stežu, iz kojih vire laštike ili ih preskačete. Bavite se za početak sitnicama, oslobodit će se prostor koji će vas iznenaditi i potaknuti na daljnja djelovanja...sretno!!!!! super si ovo sve napisala :-)
2019 08 26
Ja imam pravilo da se svaki danas riješim jedne stvari :-) Idem sad vidjet čega ću se danas riješit...hahaha
2019 08 26
Više od 4 godine prakticiram minimalizam u odijevanju...imam 7 kombinacija tjedno za svako godišnje doba. Imam jednu svečaniju opravu i jednu kombinaciju za sport...Obuću sam svela na 3 komada po sezoni... Kad mi netko dodje doma čudi se kako imam malo ormara...al ja zaista nemam puno odjeće...i ne trosim vrijeme na slaganje ormara...hahaha
2019 08 26
Ha...ha...ja sam danas vec bacila čak tri stvari.....a do kraja dana ima još dosta...
2019 08 26
> indica: > Ha...ha...ja sam danas vec bacila čak tri stvari.....a do kraja dana ima još dosta... hahaha kraljica si :-) evo ja sam bacila tenisice koje više nemaju funkciju...imaju rupicu na prstima...a jedva sam ih bacila a nisam ih obula točno godinu dana...a bile su mi drage iako su se teško oblačile....hahaahaha
2019 08 26
> marbil: > > indica: > > Ha...ha...ja sam danas vec bacila čak tri stvari.....a do kraja dana ima još dosta... > hahaha kraljica si :-) > evo ja sam bacila tenisice koje više nemaju funkciju...imaju rupicu na prstima...a jedva sam ih bacila a nisam ih obula točno godinu dana...a bile su mi drage iako su se teško oblačile....hahaahaha Nabralo se puna crna vreca -ona veca !Plus brdo časopisa....ostavila sam nešto i za sutra.😉
2019 08 26
> marbil: > Ja imam pravilo da se svaki danas riješim jedne stvari :-) > Idem sad vidjet čega ću se danas riješit...hahaha također sam ta...jednom sam pomiješala dvije kupke da imam samo jednu posudicu :")
2019 08 26
1 2