Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Moda /

Muke po crnim trapericama

Pomagajte! Nema šta isprobala nisam, manje deterdženta (tekućeg), viši nivo vode, deterdžent za crnu odjeću, ocat.. i ništa ne djeluje. I dalje mi ostaju kao bijeli tragovi na crnim trapkama. Kao da se materijal isprao na tim dijelovima, što je nemoguće, jer je ovo drugi put da sam ih odjenula, a 132 da sam ih oprala. Da kišnicu skupljam, uvrstim ih u molitvu..što da radim? Drage su mi, rado bih ih nosila i po danu, ne samo u zamračenim prostorijama da sakrijem nedostatke😁😁 Savjete molim😊 Hvala!❤
2019 11 28
Odnesi u Lemia kemijsku čistionicu, bojanje traperica je 50kn i bit će kao nove! govorim iz iskustva! ;)
2019 11 28
Ista stvar i kod mene, od prvog pranja, sto god probala ne mogu skinuti te bijele tragove, a koristen je tekuci deterdzent za crnu odjecu. Uzas. Dode mi da ih bacim od muke.
2019 11 28
Pofarbaj ih u crno i dalje peri samo suzama djevica s Atlantide :') Meni se to isto dešava i sa trapericama i trenirkama, perem samo sa deterdžentom za crni veš, probala i one color renew, ne sušim na suncu... ništa ne pomaže. Gledala sam nekad davno dokumentarac o tekstilnoj industriji u zemljama trećeg svijeta i bila je riječ, između ostalog, o tome da se crna odjeća najviše tretira kemikalijama i da bi ju zapravo trebali izbjegavati, možda je u njima caka da se svakim pranjem ispiru, a samim time i blijedi boja, tko bi ga znao.
2019 11 28
> FlyGirl5: > Odnesi u Lemia kemijsku čistionicu, bojanje traperica je 50kn i bit će kao nove! govorim iz iskustva! ;) Bojala sam jednom prilikom muževljeve hlače ( mada u kućnj radinosti) proklete bile, koliko me voda došla taj mjesec😁😁🤦‍♀️ Al'fakat, puštaju li istom žestinom boju i kad ih u kemijskoj pofarbaju? Ovo nije bilo normalno, skoro sam lični opis promijenila zbog hlača, sve je tamnoplavo bilo😁😁 A njemu omiljene, nosio ih k'o da su mu jedine. A ti, Sanjo, peri pa ribaj😂😂🤦‍♀️
2019 11 28
> LeSock: > Pofarbaj ih u crno i dalje peri samo suzama djevica s Atlantide :') > Meni se to isto dešava i sa trapericama i trenirkama, perem samo sa deterdžentom za crni veš, probala i one color renew, ne sušim na suncu... ništa ne pomaže. > Gledala sam nekad davno dokumentarac o tekstilnoj industriji u zemljama trećeg svijeta i bila je riječ, između ostalog, o tome da se crna odjeća najviše tretira kemikalijama i da bi ju zapravo trebali izbjegavati, možda je u njima caka da se svakim pranjem ispiru, a samim time i blijedi boja, tko bi ga znao. Meni ne na svima, ali deff češće nego na odjeći bilo koje druge boje. Ali volim crnu i ne odustajem.
2019 11 28
Ja sve okrenem naopako i tako perem i peglam i nikad problema.
2019 11 28
> Tanči14: > Ja sve okrenem naopako i tako perem i peglam i nikad problema. Svu odjeću tako perem tako da nije to u pitanju. Znači, nema pomoći..🙄
2019 11 28
Moja kumica radi u mulleru i vec godinama talozi crnu odjecu u ormaru,jer drugo ne smije nositi.Uglavnom ona jednom godisnje pobere sve iz ormara i opere u masini sa onom crnom bojom iz mullera.Kaze da je kao novo.Pa eto da to probate 🤔
2019 11 28
Crne traperice obavezno perem na ruke. Nakon nekoliko uništenih, opametila sam se. Ne znam da vam se isplati to bojiti nanovo, meni su neke stvari obojene u čistionici kasnije puštale boju. U C&A kupila prije tri dana crne traperice po 69 kn..nije bezveze da kažu kako je crnu i bijelu odjeću najteže održavati.
2019 11 28
> Natalija77: > Moja kumica radi u mulleru i vec godinama talozi crnu odjecu u ormaru,jer drugo ne smije nositi.Uglavnom ona jednom godisnje pobere sve iz ormara i opere u masini sa onom crnom bojom iz mullera.Kaze da je kao novo.Pa eto da to probate 🤔 Tu boju sam i probala, za muževljeve hlače i bila suviše lijena i ne toliko pametna pa sam ih u mašini bojala i oprala.. znači, majko draga na šta je to ličilo i gdje te boje sve nije bilo.. ne bih ponovila.
2019 11 28
> sanjaurban: > Crne traperice obavezno perem na ruke. Nakon nekoliko uništenih, opametila sam se. Ne znam da vam se isplati to bojiti nanovo, meni su neke stvari obojene u čistionici kasnije puštale boju. U C&A kupila prije tri dana crne traperice po 69 kn..nije bezveze da kažu kako je crnu i bijelu odjeću najteže održavati. Koji deterdžent koristite? I ne ostaju Vam mrlje nakon ručnog pranja? Evo, to još jedino nisam probala
2019 11 28
> sanja85: > > Tanči14: > > Ja sve okrenem naopako i tako perem i peglam i nikad problema. > Svu odjeću tako perem tako da nije to u pitanju. > Znači, nema pomoći..🙄 Možda su traperice nekvalitetne.
2019 11 29
> sanja85: > > sanjaurban: > > Crne traperice obavezno perem na ruke. Nakon nekoliko uništenih, opametila sam se. Ne znam da vam se isplati to bojiti nanovo, meni su neke stvari obojene u čistionici kasnije puštale boju. U C&A kupila prije tri dana crne traperice po 69 kn..nije bezveze da kažu kako je crnu i bijelu odjeću najteže održavati. > Koji deterdžent koristite? > I ne ostaju Vam mrlje nakon ručnog pranja? > Evo, to još jedino nisam probala bilo koji tekući deterdžent u maloj količini, više fizičkog rada s manjom količinom deterdženta, a ne obrnuto, prati na naopako...no važno je paziti dok kupujete traperice, loše su one koje sve hvataju na sebe, no ima dosta dobrih crnih traperica. Ja ne volim one koje po sebi već u dućanu imaju one crte
2019 11 29
Radi se, u ovom slučaju, o Mango trapkama, deblji traper. U dućanu su bile crne, najcrnje ikada. Namočila sam ih upravo pa ću ih oprati na ruke i javim.
2019 11 29
1 2