Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

preporuceno slanje za robu?

Ja sam im poslala sljedeći upit Poštovani, da li je istina da se ne može slati kao preporučena pošiljka više ništa osim dokumenata (papira)? I gdje je to navedeno na vašim stranicama, budući da o tome ništa ne nalazim. na [email protected] Doduše, baš me zanima kad će i da li će odgovoriti... ... jer ja još nisam dobila odgovor na svoj upit koji sam im poslala još krajem prosinca...
2020 01 13
jutros mi je stigao odgovor za upit od 17.12 i to poprilično bezobrazan: "Poštovana vezano za Vaš upit obavještavamo vas da su navedene pošiljke uručene primateljima" Bile su poslane hp expresom 16.12 uz dostavu slijedeći radni dan, dostavljene su 30.12 u poštanski ured umjesto na adresu ovo sam našla na njihovim stranicama 3.1. Opće odredbe o pakiranju i zatvaranju Članak 31. (1) Pošiljatelj je obvezan pošiljke pakirati na način da se zaštiti sadržaj, spriječi oštećenje ili umanjenje sadržaja pošiljke, zaštite druge pošiljke i radnici HP-a d.d. koji rukuju s pošiljkama, a zatvoriti odgovarajućim ljepljivim sredstvima. (2) Pod pakiranjem pošiljke podrazumijeva se stavljanje sadržaja pošiljke u odgovarajući omot (omotnicu, kutiju ili sl.). Pakiranje mora odgovarati sadržaju i obliku pošiljke, veličini, masi i vrijednosti pošiljke te uvjetima i duljini relacije na kojoj se pošiljka prenosi.
2020 01 13
5. Razlozi za odbitak prijama pošiljke Članak 35. (1.) HP d.d.ima pravo odbiti preuzeti pošiljku u svakom od sljedećih slučajeva: - ukoliko smatra da pošiljka nije zapakirana na način kao što je to propisano ovim Općim uvjetima, - ukoliko pošiljka nije adresirana na način kao što je to propisano ovim Općim uvjetima, - ukoliko pošiljci nedostaje ili je nepotpuna, nečitljiva, oštećena ili na bilo koji drugi način neupotrebljiva prijevoznička dokumentacija, - ukoliko, na temelju svoje diskrecijske odluke, odluči da ne može izvršiti prijevoz i uručenje pošiljke, - ukoliko HP d.d. smatra da bi preuzimanjem pošiljke mogao ugroziti svoje poslovanje, život i/ili zdravlje svojih radnika ili trećih osoba ili da bi mogla nastati šteta na njegovoj imovini ili imovini trećih osoba i - ukoliko u trenutku zaprimanja zahtjeva za kojom od usluga koje HP d.d. nudi na tržištu postoji dospjelo a nepodmireno potraživanje HP d.d –a prema predmetnom korisniku. tu je link https://www.posta.hr/UserDocsImages/posta/Dokumenti/Opci_uvjeti_za_obavljanje_ostalih_postanskih_usluga-20180101.pdf
2020 01 13
Mislim da je tisak puno bolja opcija, sve dode kroz 3 radna dana, mozda je jedino malo skuplji
2020 01 13
Jutros slala preporučeno kremu, u koverti, vidjelo se da nije dokument niti išta slično, primljeno bez problema - ZG
2020 01 13
Očito svaka pošta ima svoju politiku onda. U svakom slučaju - meni u dvije pošte nisu htjeli primiti...
2020 01 13
Tisak ima do 31.1. svaku 3. pošiljku gratis, tj. plaća se samo ambalaža. Pa je cijena za 3 pošiljke 40kn, ili 13,33kn svaka.
2020 01 13
i ja sam danas slala 2 paketa preporučano i prihvatili bez beda
2020 01 13
Sad sam poslala preporuceno, u kuverti sa baloncicima i nisu nista rekli
2020 01 13
Ja sam maloprije poslala preporučeno, vidjela je djelatnica što stavljam u kuvertu i nije bilo nikakvih problema
2020 01 13
Ja ću sutra probati poslati u običnoj kuverti kamuflirano kao da su dokumenti. I stvarno mi nije jasno kako to da negdje prolazi, a negdje ne..??
2020 01 13
Ja sam danas htjela poslati košuljicu preporučeno u kuverti i nisu htjeli prihvatiti jer odsad nadalje preporučeno u kuverti mogu samo dokumenti (Varaždin). Nakon toga pokušala sam poslati na svojoj lokalnoj pošti i reakcija je bila ista.
2020 01 13
Da. Očito se ne može u Varaždinskoj županiji. I Bjelovar čini mi se (korisnica koja je postavila temu je mislim iz Bjelovara).
2020 01 13
Krenulo u Varaždinskoj i Bjelovarskoj županiji (navodno), danas (navodno)... što znači da će valjda i drugdje. Ova pošta je prešla samu sebe u glupostima.
2020 01 13
Vratit ce to oni na staro opet nakon par mjeseci..promet ce im opasti jer jako puno ljudi salje preporuceno svasta u onim mekanim kuvertama i svi ce se prebaciti na tisak. Sad bi tisak samo trebao uvesti neku manju kutiju za otprilike 13-15 kn i to bi im bio pun pogodak..kao sto su davno imali jedno vrijeme one promotivne male kutije koje su cak bile i besplatne
2020 01 13