Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Vađenje zubnog živca-Endodoncija

Pozdrav svima, molila bih da podijelite iskustva ukoliko je netko radio endodonciju. Kod mene se to jako zakompliciralo i dugo traje. Naime, prije 5 mj mi je izvađen živac iz donje šestice. Napunjeni su kanali i zub je zatvoren. Prema rtg-u sve je u redu. Kanali pravilno napunjeni. Međutim, od samog početka liječenja mene je taj zub bolio na zagriz i na bilo kakav pritisak, lupkanje...Napominjem da u 5 mjeseci ( od početka liječenja do danas) nije prošao dan da zub nije bolio. Nekad jače nekad slabije. S obzirom na te bolove, prije 4 tjedna je zub otvoren i napravljena je revizija. Ponovno su čišćeni kanali, no on boli i boli. Ako ga zatvore lijekom, boli ,ako ga ostave otvorenim, bol na zagriz i pritisak. Zub je sad trenutno otvoren. Nije to nesnosna bol da bih morala popiti analgetik, ali recimo maleni pritisak prstom kad stavljam vaticu kad idem jesti, je užasan. Zub ne smijem taknuti. Njih troje je radilo i radi na tom zubu. Trenutno radi profesorica endononcije. Sad su mi još dali antibiotik( iako nikad nisam natekla, imala fistule, upale ili sl.). Po vašem mišljenju, što bi to toliko bolio? Liječnici tvrde da su svi kanali nađeni i očišćeni. Ima li po vašem mišljenju spasa za taj zub?
2020 01 23
Radila sam endodonciju u Perkovčevoj,donja 5 je bila u pitanju da bi zapoceli postupak,dobila sam 6 inekcija jer je zub toliko bio osjetljiv da ga nisu mogli taknuti trajalo je nekih 45 min,ni ne sjecam se koliko su onih iglica i svega stavljali nakon toga je zub zatvoren i isla sam na slikanje bolilo me je nekih 2-3 dana izbjegavala sam jesti na tu stranu kasnije se je sve vratilo u normalu daljnji rad sa zubom je imala moja nova zubarka sredila ga je kao novog i nikakvih bolova vise nisam imala morala sam raditi i endodonciju donje 6 sto je moja zubarka sama odradila i rijesila nikakvih problema kasnije nisam imala ako niste bili u Perkovčevoj ,narucite se tamo na pregled jer nisu svi zubari educirani za endodonciju
2020 01 23
jeste provjerili kod zubara da nije neki zub pored tog bolan jer bol se širi? meni je jednom čak zub bio bolan ispod plombe unutar zuba, a izvana se nije vidjelo ništa i bez slikanja je zubar išao vadit staru plombu i našao da se kvari zub živac sam vadila prošle godine iz zuba ispod stare krunice, bolilo je par dana nakon zahvata i od tad više nikad
2020 01 23
Pozz,vjerojatno vam nisu ocisceni svi kanali.Ja sam vadila zivce na dva zuba,imam prirodno vise kanala od drugih ljudi i trebalo je puno muke da ih se sve ocisti.Jedan zub mi je bio zatvoren,nakon toga sam buknula i na hitnoj su mi ga opet otvorili.Kod zubarke sam odlazila sljedecih mj i pol svaki drugi dan na ciscenje i ispiranje dok se napokon nije odvazila na zatvaranje i sve je bilo ok.
2020 01 23
Ja sam radila endodonciju u Poliklinici Šlaj-Anić. Radio mi je doktor Anić. Za njega sam dobila preporuku da je baš specijaliziran za vađenje živaca i čišćenje kanala, da ima ruku za to i puno iskustva.... navodno je najbolji kod nas za takve stvari.... I mogu vam toplo preporučiti da odete kod njega. Moje iskustvo je i više nego odlično! Nisam imala nikakve bolove, kanali su mi bili očišćeni dobro iako su bili nezgodnog oblika. Dr. Anić zaista ima ruku za taj posao. Cijene im jesu malo više nego drugdje, ali mislim da se isplati.
2020 01 23
> tratinchica123: > jeste provjerili kod zubara da nije neki zub pored tog bolan jer bol se širi? > meni je jednom čak zub bio bolan ispod plombe unutar zuba, a izvana se nije vidjelo ništa i bez slikanja je zubar išao vadit staru plombu i našao da se kvari zub > živac sam vadila prošle godine iz zuba ispod stare krunice, bolilo je par dana nakon zahvata i od tad više nikad Provjerili su. Svi zubi pored su ok.
2020 01 23
> Natalija77: > Pozz,vjerojatno vam nisu ocisceni svi kanali.Ja sam vadila zivce na dva zuba,imam prirodno vise kanala od drugih ljudi i trebalo je puno muke da ih se sve ocisti.Jedan zub mi je bio zatvoren,nakon toga sam buknula i na hitnoj su mi ga opet otvorili.Kod zubarke sam odlazila sljedecih mj i pol svaki drugi dan na ciscenje i ispiranje dok se napokon nije odvazila na zatvaranje i sve je bilo ok. Pa to i ja mislim. Ali čistili su ih već 7 puta do sad i tvrde da je sve očišćeno. Nekad ih čiste sa injekcijom, nekad na živo. Ni jedan put nije trajao ispod sat vremena. To je više neizdrživo.
2020 01 23
U 10. mjesecu sam na šestici imala cijeli raspašoj, čudila se cijela ordinacija sto imam u tom zubu 4 kanala (rečeno mi je da ih po pravilu ima najviše 3), vidjela sam zvijezde i obećala si da se vise nikada neću dovesti u takvu situaciju. Išla sam 3 puta i isto su mi jako teško očistili, kanali su mi strašno uski i duboki bili i ni sa najtanjom iglicom nisu mogli očistiti. Doma sam plakala od muke da ne bih plakala kod njih. 😂 Tu bol ne želim nikome (stavljali su mi 500 puta anesteziju i zalijevali onim anestetikom i dalje sam osjećala većinu). Sada u veljači bih trebala na pregled da vidimo kako stojim s tim ali zaista me nije boljelo nakon krpanja, eventualno dan-dva nakon. Mislim da, kao sto ostali ovdje kažu, nešto nije dobro očišćeno jer se inače zub ne bi javljao. Mene ako sljedeći put zaboli ovako idem ga čupati vani i ne interesira me. Sretno, suosjećam !
2020 01 23
> LornaSabic: > U 10. mjesecu sam na šestici imala cijeli raspašoj, čudila se cijela ordinacija sto imam u tom zubu 4 kanala (rečeno mi je da ih po pravilu ima najviše 3), vidjela sam zvijezde i obećala si da se vise nikada neću dovesti u takvu situaciju. Išla sam 3 puta i isto su mi jako teško očistili, kanali su mi strašno uski i duboki bili i ni sa najtanjom iglicom nisu mogli očistiti. Doma sam plakala od muke da ne bih plakala kod njih. 😂 Tu bol ne želim nikome (stavljali su mi 500 puta anesteziju i zalijevali onim anestetikom i dalje sam osjećala većinu). Sada u veljači bih trebala na pregled da vidimo kako stojim s tim ali zaista me nije boljelo nakon krpanja, eventualno dan-dva nakon. Mislim da, kao sto ostali ovdje kažu, nešto nije dobro očišćeno jer se inače zub ne bi javljao. Mene ako sljedeći put zaboli ovako idem ga čupati vani i ne interesira me. > Sretno, suosjećam ! Slažem se. Svi su jako dobronamjerni oko mene. Preporučuju mi svoje zubare. Ja sam ih promijenila tri kod ovog slučaja. Jer nikome nije jasno što to više toliko boli. Žao mi je zuba, ali mislim da ću zamoliti da ga izvade van.
2020 01 23
Smatram da mrtvo tkivo nije dobro imati u tijelu. Ja bi ga izvadila, pa makar hodala sa rupom u ustima kasnije. Opet postoje umjetni zubi od kvalitetnih materijala, možete čak birati i nijansu "cakline" hehe Evo što sam našla po pitanju ove teme: - https: // www. bol - chat . de / news / smrtna-opasnost-u-popravljenim-zubima-otkrivena-uzasna-istina-o-vadenju-zivaca ? language=bosnian - https: // www. dnevno24. com / nova-sokantna-saznanja-97-oboljelih-od-raka-i-drugih-teskih-bolesti-imali-su-ovaj-zahvat-na-zubima/ (sastavite link u URl traci, portal često briše postove sa različitom domenom od mojekrpice.hr)
2020 01 23
> malllaaaa: > Smatram da mrtvo tkivo nije dobro imati u tijelu. Ja bi ga izvadila, pa makar hodala sa rupom u ustima kasnije. Opet postoje umjetni zubi od kvalitetnih materijala, možete čak birati i nijansu "cakline" hehe > Evo što sam našla po pitanju ove teme: > - https: // www. bol - chat . de / news / smrtna-opasnost-u-popravljenim-zubima-otkrivena-uzasna-istina-o-vadenju-zivaca ? language=bosnian > - https: // www. dnevno24. com / nova-sokantna-saznanja-97-oboljelih-od-raka-i-drugih-teskih-bolesti-imali-su-ovaj-zahvat-na-zubima/ > (sastavite link u URl traci, portal često briše postove sa različitom domenom od mojekrpice.hr) I ja sam to čitala. Užasava me sve to. Nek ga vade van : )
2020 01 23
@ivana.druskovic Mene je šokiralo u članku da su čak otkrili poveznicu između karcinoma pojedinih tkiva i bolesti zuba i to baš na strani gdje su vađeni živci iz zuba ili gdje su one nekvalitetne crne plombe. Logički gledano, zašto postoji potreba da se ostavlja mrtvo tkivo u/na tijelu? To su samo estetski razlozi, a mislim da je zdravlje važnije od ljepote. Čak se spomenulo slijepo crijevo koje se vadi kada je medicinska potreba za tim ili kada dođe do gangrene isto se ekstremitet odsijeca da se bolest ne širi dalje i slično.
2020 01 23
Oprez,ja u 7-ci imam samo jedan kanal,ali zato u 6-ci imam pet...srecom sam naletila na vrhunskog zubara koji je ujedno i oralni kirurg...na pocetku me stiskalo kad bi jela,ali nakon koji mj. vise ga nisam osjetila...
2020 01 24
Moj muž je bio u Perkovčevoj i napravili su endodonciju na pola...koma...sve je popravljao u Bagatinu u Radničkoj..nisu mogli vjerovati kako su mu zeznuli kanaliće. On je čak radio bez anestezije i prezadovoljan je sada! (Dr.Sertić mu je radio)
2020 01 27
Moguce je puno toga, od toga da kanali imaju neke postranicne ogranke koji se ne mogu ocistiti mehanicki instrumentima, moguce je da je punjenje bilo predugo ili da nije dobro brtvilo prolaz bakterija, (taj se fenomen ne provjerava rtgom), da imate u kanalima neki jako rezistentni soj bakterija koji lose reagira na terapiju, da se proces prosirio na parodont zuba i posljednje da je zub pukao po svojoj uzduznoj osi (takoder se ne mora vidjeti na klasicnom rtgu), sto se dogada cesto nakon tolikih instrumentacija i u toj situaciji se treba izvaditi. Bitno je naravno i vrijeme koliko dugo se cekalo da se napravi trajni ispun preko punjenja te jesu li privremeni ispuni propustali (u tom slucaju kanali nisu niti bili čisti).
2020 01 28
1 2