Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

Rok trajanja - parfemi

Trebala bih vaš savjet u vezi kupnje parfema, pogotovo od vas koje parfeme često kupujete ovdje. Čitala sam neke članke o roku trajanja parfema i uglavnom je rok tri godine nakon otvaranja uz preporuku dobrog čuvanja (da nije izložen svjetlosti, čuvan u kupaonici i s.). Nedavno sam ovdje pregledavala oglase nekoliko parfema koji mi se sviđaju, neki su otvoreni i bliži im se uskoro ta treća godina starosti (pregledala sam provjeru orginalnosti prema kodovima na raznim stranicama pa od tud povezujem datum proizvodnje). Zbog toga bih trebala vaše mišljenje, koju starost parfema tolerirate? Ima li smisla kupiti parfem koji možda ima 2 god i 6 mjeseci starosti, pogotovo ako je bočica puna? Što ako promjeni miris? Dosad se moja kupnja svela na nekoliko ovdje kupljenih parfema, ali svi su bili zapakirani iz Avona, a ostatak su još bili u tolerantnim granicama roka trajanja pa sam ih i uspjela potrošiti prije tih preporučenih tri godine. Zato i nisam obraćala pažnju na to, do nedavno kad sam se uputila ovdje na tražilicu. Čak sam naišla na jedan oglas i provjerom koda ispalo je da je parfem star 16 godina. :o
2020 02 17
u parfeme se skroz ne kužim, ali imam jedan boss parfem star barem 10,15 godina. Miriši kao prvog dana i ne iritira kožu. Tako da ne vjerujem baš da rok nužno istječe za 3 godine
2020 02 17
Po mom iskustvu ovisi o parfemu. Npr. imala sam Chloe, nakon manje od 2 godine se osjetilo da ne miriši isto kao prije, nije sad neka ogromna razlika, ali osjetilo se. S druge strane, imam Replay 6 godina koji je i dalje isti kao prvog dana. Parfemi iz trgovina (Zara, Bershka...) mi nekako brzo izgube intenzitet. Tako da mislim da je sve relativno :)
2020 02 17
Ispravno čuvani parfemi nemaju rok trajanja. Imam parfeme starije od 10 g, čuvam ih u ormaru na mjestu koje nije toliko grijano, većina ih je u svojim kutijama i svi su isti kao prvog dana. Parfemi s vanilijom znaju promijenit boju, ali miris ostaje isti. Problem ti je jer ne znaš gdje je prodavačica čuvala parfem i pitanje je gdje ćeš ga ti čuvati. Kod ne znači puno, kažu da kozmetičke/parfemske kuće rotiraju iste kodove svakih 4-5 g tak da to nikako nije pouzdano. Kod nije nikakav dokaz originalnosti, iskopiraju ambalažu, miris, par slova i brojeva je najmanji problem krivotvorit. Stari, nereformulirani parfemi, rariteti u top stanju postižu nevjerojatne cijene. Postoje kolekcionari, vjeruj, da se parfemi pokvare u roku 3 godine ne bi postojali ljudi s koleckijom parfema koja broji par stotina bočica :)
2020 02 17