Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Recept za alkoholni dezinficijens

Kopajući po talijanskim novostima iz prve ruke, naišla sam ne recept koji bi vas mogao zanimati. Na talijanskom je, ali najvažnije ću navesti. Recept je odobren od WHO(tal. OMS). Sastojci: Alkohol 96%, destilirana voda, hidrogen 3%, glicerol. U 833ml alkohola dodati 42ml hidrogena te promiješati. Zatim dodati 15ml glicerola i ostatak do cijele litre destiliranu vodu. https://video.corriere.it/cronaca/come-produrre-amuchina-casa-pochi-euro-ricetta-approvata-dall-oms/b11ec278-5efa-11ea-bf24-0daffe9dc780
2020 03 10
iman doma travarice, a rakijetina je odlično zaštitno sredstvo protiv zaraze. Nakon što peti put omućkan usta, totalno me prođe straj od Corone
2020 03 10
> dobrojutro: > iman doma travarice, a rakijetina je odlično zaštitno sredstvo protiv zaraze. Nakon što peti put omućkan usta, totalno me prođe straj od Corone rakija je dobra za popit, ali neće deziinficirati baš ništa, nego za dezinfekciju služi medicinski alkohol 70% pa mi nije jasno čemu sve to miješati ako je sam alkohol 70% -otni dovoljan
2020 03 10
> dobrojutro: > iman doma travarice, a rakijetina je odlično zaštitno sredstvo protiv zaraze. Nakon što peti put omućkan usta, totalno me prođe straj od Corone 😅
2020 03 11
To stvarno ne znam, samo prenosim informaciju. Možda je ova kombinacija učinkovitija. Ali mislim da je učestalo pranje ruku i izbjegavanje dodirivanja lica iznimno važno. Pročitala sam i tezu kineskog liječnika koji objašnjava kako je bitno svakih cca 15-ak minuta popiti bar gutljaj tekućine. Kaže kako je tako veća šansa da virus, koji je eventualno završio u ustima, odlazi dalje u želudac. Tamo ga ubije kiselina. Opasan je samo u plućima. Opet, ne znam, samo prenosim informaciju. Za opće dobro, smatram da situaciju treba shvatiti ozbiljno. Ali, svejedno, uvijek me stvarno nasmiju komentari koje ®dobro jutro piše 😁
2020 03 11
Recept je vjerojatno ok, čim ima alkohola u sebi. No gdje kupiti 96%tni alkohol, ne može se nabaviti za privatno korištenje nego samo u industriji. Tako da prosječnog čovjeka koji nema "nekog da mu sredi" to koči A evo baš čitam da su iz nekog nepoznatog razloga djeca i ljudi do 40 godina nevjerojatno imuni. Što ima logike, no gripa nije rijetkost u vrtičkoj dobi, a kamoli među starijima. Tako da neću brinut :D
2020 03 11
96% alkohol od 1 litre sam kupila u ljekarni. ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/3e99ac42c8817705977a7f519344845f.jpg)
2020 03 12
😱😱😱 Nevjerojatno. Ali zašto ne, znaju da će prodati. Najlakše je zaraditi u krizi
2020 03 12