Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Trebam savjet :(

Imam psa za kojeg ne mogu brinuti i srce mi se cijepa. Star je 7 godina te mi je do sad uvijek obitelj u tome pomagala jer sam ja fizički preslaba za tolko velikog psa (mješanac aljaškog malamuta i newfoundlandera, preko 50 kg). Npr, mogla sam ga voditi tek uz nekog člana obitelji, a sad više ni od njih ne dobivam podršku, a sama se ne uspijevam brinuti za njega na način koji zaslužuje. Žao mi je da pas ne ide u šetnje, ne dobiva ljubav i život koji zaslužuje. U posljednje vrijeme mene većinu dana nema doma zbog faksa i posla istovremeno, a pas je usamljen jer moja obitelj ne gaji ljubav prema njemu kakvu imam ja. Ne znam što bih napravila. Oni su mi već nekoliko puta predložili eutanaziju. Plačem cijelo vrijeme jer nema život kakav bi htjela da ima i ne želim ga mučiti. Ne znam gdje bi se obratila za savjet, strah me svih osuda jer nisam u mogućnosti niti sposobna imati psa više ,:( ,:(
2020 03 15
Nemojte ga eutanazirati, bit ce Vam jos teze. Svako bice zasluzuje zivjeti, pogotovo tako nevine zivotinje. Jeste li razmisljali o tome da ga netko drugi seta? Neki student ce sigurno htjeti da zaradi koju kunu. Vjerujem da imate vremena za psa, pa makar navečer malo da se pomazite.
2020 03 15
Nikako eutanazija!! Ako nemate drugog izbora objavite da ga udomljujete, sigurno ce se naci vec neko, a u dogovoru s novim vlasnikom mozete predložiti da ga povremeno vi dodjete posjetiti.
2020 03 15
Eutanazirati zdravog psa ni ne smijes. Udomi ga, oglasi ga po fb stranicama, i neka udomljenje ide preko udruge da znas da je zavrsia u dobre ruke.
2020 03 15
> Tea8818: > Eutanazirati zdravog psa ni ne smijes. > Udomi ga, oglasi ga po fb stranicama, i neka udomljenje ide preko udruge da znas da je zavrsia u dobre ruke. Tako je. Prvo nitko ti to nece htjet napravit a drugo mozes pobrat finu kaznu za pokusaj eutanazije zdravog psa. I ti i taj divni veterinar koji bi mozda za neku suskicu pristao. Objavi ga na sve moguce grupe i preudomi ga.
2020 03 15
Možda se tako nađe netko i sa područja Krapine :") ---> https://www.facebook.com/groups/281050472508610/permalink/561763664437288/
2020 03 15
Ja sam stvarno šokirana, to je jedino što mogu reći :o :'( :'( >:( :s I sama pomisao na eutanaziju psa za kojeg, kako kažeš, osjećaš ljubav, po meni je monstruozna! Nemoj se ljutiti, ne mogu procijeniti u kakvoj si situaciji, ali mislim da normalna osoba kojoj je stalo do njenog ljubimca, nikada, ali NIKADA, ne bi ni u snu pomislila na eutanaziju! JA SAM ZGROŽENA! :'( :'( :'( :'( :'(
2020 03 15
Grozota... ja sam psa uspavala prošle jeseni, zbog bolesti. Žao mi je šta sam uopće ušla u ovu temu i ovo pročitala. Strašno
2020 03 15
Pas nije igračka koju odložiš kad ti dosadi. Mislim da svi nađemo vremena za društvene mreže, druženja s prijateljima, kino, izlaske, pa se tako i može dnevno barem pola h i ljubimac prošetati. Vikendima, ako ne radiš, pruži mu malo dužu šetnju. Ako baš više nisi voljna, iznad vidim neke preporuke za udomljenje... iako bi mi to bilo tužno napraviti.
2020 03 15
Ma nije stvar u tome da ja njega ne želim prošetati, nego ne mogu jer pas ne može biti bez povodca a ja ga na tome ne mogu voditi jer se radi o ogromnom psu koji je tolko narastao da me jednostavno vuče i pretežak je mene. da, očito se radi i lošoj dresuri/neposlušnosti. Svaka pomisao mi je grozna pa čak i ta da ga dam nekome drugome ko neku stvar jer me jednostavno strah da ne dođe "u krive ruke".
2020 03 16
Ja imam zeku koji je od "patuljastog mini" narastao u orijaša, a u stanu sam i isto je nezgodno, ali sam ga zavoljela, šetam ga skoro svaki dan iako me ljudi čudno gledaju, pustim ga i da se istrči baš po parku dok ja trčim za njim, često radi razne nepodopštine po stanu, sestra mi je savjetovala da ga skuham u paprikašu... ali eto, uhonja i ja se volimo i s vremenom smo našli i zajednički jezik :D Možda se pas može dresirati naknadno, možda je takav "divlji" jer ga se premalo izvodi, možda ne znam, udomiti, ali popričate s ljudima kojima ga dajete, vidite otprilike kakvi su...ili unajmite nekoga da ga šeta..svi mi se gore navedeni prijedlozi čine bolje nego ubiti ga..
2020 03 16
Jel znate možda otprilike koliko se često ljudi odlučuju udomiti ovak starijeg psa? Jel postoji šansa da ga neka dobra duša uzme?
2020 03 16
> didi16: > Jel znate možda otprilike koliko se često ljudi odlučuju udomiti ovak starijeg psa? Jel postoji šansa da ga neka dobra duša uzme? Postoji sansa,naravno,obavezno se javite udrugama u blizini..ocito imate problem kojem niste dorasli sami a pas nije igracka.Ne osudjujem Vas,ja sam svoje bolesne pse sluzila kao ljude dan i noc dok ne bih pala s nogu od nespavanja,npr...potrudite se dodatno i neka Vam njegova dobrobit bude prioritet.
2020 03 16
> KreativnoSelo: > Pas nije igračka koju odložiš kad ti dosadi. > Mislim da svi nađemo vremena za društvene mreže, druženja s prijateljima, kino, izlaske, pa se tako i može dnevno barem pola h i ljubimac prošetati. Vikendima, ako ne radiš, pruži mu malo dužu šetnju. Ako baš više nisi voljna, iznad vidim neke preporuke za udomljenje... iako bi mi to bilo tužno napraviti. Pa baš to...Bokte kad je mene stanodavka izbacivala iz stana zbog imanja psa bila sam spremna pod most ići sa njom ako do toga dođe...
2020 03 16
> didi16: > Imam psa za kojeg ne mogu brinuti i srce mi se cijepa. Star je 7 godina te mi je do sad uvijek obitelj u tome pomagala jer sam ja fizički preslaba za tolko velikog psa (mješanac aljaškog malamuta i newfoundlandera, preko 50 kg). Npr, mogla sam ga voditi tek uz nekog člana obitelji, a sad više ni od njih ne dobivam podršku, a sama se ne uspijevam brinuti za njega na način koji zaslužuje. Žao mi je da pas ne ide u šetnje, ne dobiva ljubav i život koji zaslužuje. U posljednje vrijeme mene većinu dana nema doma zbog faksa i posla istovremeno, a pas je usamljen jer moja obitelj ne gaji ljubav prema njemu kakvu imam ja. Ne znam što bih napravila. Oni su mi već nekoliko puta predložili eutanaziju. Plačem cijelo vrijeme jer nema život kakav bi htjela da ima i ne želim ga mučiti. > Ne znam gdje bi se obratila za savjet, strah me svih osuda jer nisam u mogućnosti niti sposobna imati psa više ,:( ,:( Otkud vam pravo za tako nešto?! Imate šetače pasa pa platite nekom da ga prošeta! Osim toga, niti jedan veterinar neće eutanizirati zdravog psa jer mu zakon to ne dozvoljava! Gdje vam je moral?! A uz to još tvrdite da volite svog psa! Sram vas bilo, gade mi se takvi poput vas!!!
2020 03 16
1 2 3 4