Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Trebam savjet :(

> teodora1: > > didi16: > > Jel znate možda otprilike koliko se često ljudi odlučuju udomiti ovak starijeg psa? Jel postoji šansa da ga neka dobra duša uzme? > Postoji sansa,naravno,obavezno se javite udrugama u blizini..ocito imate problem kojem niste dorasli sami a pas nije igracka.Ne osudjujem Vas,ja sam svoje bolesne pse sluzila kao ljude dan i noc dok ne bih pala s nogu od nespavanja,npr...potrudite se dodatno i neka Vam njegova dobrobit bude prioritet. Oprostite, ali mislim da je ovo za svaku osudu!!!
2020 03 16
> didi16: > Imam psa za kojeg ne mogu brinuti i srce mi se cijepa. Star je 7 godina te mi je do sad uvijek obitelj u tome pomagala jer sam ja fizički preslaba za tolko velikog psa (mješanac aljaškog malamuta i newfoundlandera, preko 50 kg). Npr, mogla sam ga voditi tek uz nekog člana obitelji, a sad više ni od njih ne dobivam podršku, a sama se ne uspijevam brinuti za njega na način koji zaslužuje. Žao mi je da pas ne ide u šetnje, ne dobiva ljubav i život koji zaslužuje. U posljednje vrijeme mene većinu dana nema doma zbog faksa i posla istovremeno, a pas je usamljen jer moja obitelj ne gaji ljubav prema njemu kakvu imam ja. Ne znam što bih napravila. Oni su mi već nekoliko puta predložili eutanaziju. Plačem cijelo vrijeme jer nema život kakav bi htjela da ima i ne želim ga mučiti. > Ne znam gdje bi se obratila za savjet, strah me svih osuda jer nisam u mogućnosti niti sposobna imati psa više ,:( ,:( Potruditi ću se da saznam tvoje podatke i momentalno te prijavljujem društvu za zaštitu životinja! Ovdje nailazim na svakakve glupost, i više manje su uvijek iste koze dežurne na forumu, al na ovakvu gaduru još nisam naletjela!
2020 03 16
> amber19: > > didi16: > > Imam psa za kojeg ne mogu brinuti i srce mi se cijepa. Star je 7 godina te mi je do sad uvijek obitelj u tome pomagala jer sam ja fizički preslaba za tolko velikog psa (mješanac aljaškog malamuta i newfoundlandera, preko 50 kg). Npr, mogla sam ga voditi tek uz nekog člana obitelji, a sad više ni od njih ne dobivam podršku, a sama se ne uspijevam brinuti za njega na način koji zaslužuje. Žao mi je da pas ne ide u šetnje, ne dobiva ljubav i život koji zaslužuje. U posljednje vrijeme mene većinu dana nema doma zbog faksa i posla istovremeno, a pas je usamljen jer moja obitelj ne gaji ljubav prema njemu kakvu imam ja. Ne znam što bih napravila. Oni su mi već nekoliko puta predložili eutanaziju. Plačem cijelo vrijeme jer nema život kakav bi htjela da ima i ne želim ga mučiti. > > Ne znam gdje bi se obratila za savjet, strah me svih osuda jer nisam u mogućnosti niti sposobna imati psa više ,:( ,:( > Potruditi ću se da saznam tvoje podatke i momentalno te prijavljujem društvu za zaštitu životinja! Ovdje nailazim na svakakve glupost, i više manje su uvijek iste koze dežurne na forumu, al na ovakvu gaduru još nisam naletjela! Amber19, mogli ste jednostavno iznijeti svoje mišljenje bez vrijeđanja. Vrijeđanje osoba predstavlja nasilnu i prije svega nekulturnu komunikaciju. Dobronamjerno vam predlažem da se informirate o nenasilnom načinu komuniciranja. Ima i kod nas dostupne literatire o nenasilnoj komunikaciji. Ne razumijem što će točno biti predmet vaše prijave društvu za zaštitu životinja? To što cura voli svog psa, traži rješenje problema i pita za savjet na ovom forumu?????!!!
2020 03 16
Didi16, sigurna sam da ćete pronači dobro rješenje za svog psa. Već i ovo što tražite savjet na forumu pokazuje da vam je stalo i da tražite rješenje problema. Zanemarite zlonamjerne uvrede pojedinaca na ovom forumu i neka vas to ne obeshrabri da dalje tražite rješenje ovako javno na forumima. Palo mi je na pamet da biste možda mogli pronači osobu ili obitelj sa kućom u manje razvijenim selima, npr. u Slavoniji ili nekom selu blizu Krapine, koja bi uz neku naknadu preuzela brigu o psu. Vjerojatno ima dosta nezaposlenih ljudi kojima ne bi bio problem brinuti o psu. Pas bi mogao slobodno šetati u dvorištu i uživati u društvu. Vi biste se obvezali za troškove hrane i veterinara...
2020 03 16
> Ne razumijem što će točno biti predmet vaše prijave društvu za zaštitu životinja? To što cura voli svog psa, traži rješenje problema i pita za savjet na ovom forumu??? Oprostite DUCHELL, ali o čemu vi to pričate ??? "Cura voli svog psa" i traži rješenje od kojeg je jedno i EUTANAZIJA ??????????? ZAR SE TAKO POKAZUJE LJUBAV PREMA SVOM PSU ???????? Ovo je stvarno DNO DNA! Moj ljubimac kojeg imam godinama praktički diktira moj život od kada je samnom, sve organiziram prema njegovim potrebama i nikada mi nije palo na pamet dovoditi to u pitanje. PRESTRAŠNO !!!!
2020 03 16
Prije nekoliko mjeseci, kad su našem Benu dijagnosticirali karcinom pluća, bila sam luda, luda i nisam mogla zamisliti da bih ga mogla eutanazirati. Nažalost, nakon dva dana od postavljene dijagnoze, legao je i mirno otišao. Bilo mi je strašno, dušu sam ispustila, a ipak lakše jer nisam morala donijeti takvu odluku. Nemojte više na to nit pomisliti, probajte ga udomiti (za mene bi i to bilo prestrašno), uvijek postoje osobe koje su voljne prihvatiti i starije peseke, pružiti im toplinu, ljubav i dom.
2020 03 16
> FlyGirl5: > > Ne razumijem što će točno biti predmet vaše prijave društvu za zaštitu životinja? To što cura voli svog psa, traži rješenje problema i pita za savjet na ovom forumu??? > Oprostite DUCHELL, ali o čemu vi to pričate ??? > "Cura voli svog psa" i traži rješenje od kojeg je jedno i EUTANAZIJA ??????????? > ZAR SE TAKO POKAZUJE LJUBAV PREMA SVOM PSU ???????? > Ovo je stvarno DNO DNA! > Moj ljubimac kojeg imam godinama praktički diktira moj život od kada je samnom, sve organiziram prema njegovim potrebama i nikada mi nije palo na pamet dovoditi to u pitanje. > PRESTRAŠNO !!!! Pa cura je rekla da su joj drugi predložili eutanaziju, ali da ona to ne želi (čak i kada bi bilo moguče). I zato je ovdje zatražila savjet za rješenje problema (bez eutanazije). Bilo bi korisnije da joj pokušate pomoći konstruktivnim savjetom, a ne da ju vrijeđate i pišete stvari tipa "vidite kako sam ja super osoba."
2020 03 16
Ni ja ne razumijem zašto ste krenuli s tolikim vrijeđanjem. Razumijem ljubav prema psu, ali da ti pas diktira život i da život psa stavljaš ispred ljudskog... pobogu, što vam je žene?!? Cura je došla po savjet na forum. Ili joj pomozite ili nemojte. Vrijeđanjem i prijetnjama nećete ništa postići. Osim doduše što ćete pokazati dio svojih osobina od kojih nijedna nije ljubav prema bližnjemu. Da se razumijemo, svi vlasnici pasa itekako dobro znaju kako pse nije teško voljeti. Tako da busanjem u prsa kako ste ljubitelji životinja i ježite se od spomena riječi "eutanazija" u istoj rečenici u kojoj je riječ "pas" ne čini vas ljubiteljem životinja, a svakako ne altruistima. Najveći oksimoron je ipak činjenica kako je većina takvih boraca za životinje *pro choice* stava kada je ljudski život u pitanju, ali to je za neku drugu temu... Da se razumijemo, sve je iz pera osobe kojoj pas upravo leži kod nogu. Saberite se malo svi skupa.
2020 03 16
> Winxica: > Prije nekoliko mjeseci, kad su našem Benu dijagnosticirali karcinom pluća, bila sam luda, luda i nisam mogla zamisliti da bih ga mogla eutanazirati. > Nažalost, nakon dva dana od postavljene dijagnoze, legao je i mirno otišao. > Bilo mi je strašno, dušu sam ispustila, a ipak lakše jer nisam morala donijeti takvu odluku. > Nemojte više na to nit pomisliti, probajte ga udomiti (za mene bi i to bilo prestrašno), uvijek postoje osobe koje su voljne prihvatiti i starije peseke, pružiti im toplinu, ljubav i dom. > Oprostite, ali mislim da je to što se dogodilo dva dana nakon postavljanja dijagnoze bilo nasreću, a ne nažalost. Vama je bilo lakše jer niste morali donijeti tešku odluku... ali meni se čini da je to prilično sebično. Svatko tko ima psa mora biti spreman na to da će jednom možda morati donijeti tešku odluku. I ne smije se od toga bježati. To je posve neodgovorno ponašanje. Što da je pas poživio dulje ali se mučio i trpio bolove? Mislim da bi svaki odgovoran vlasnik tada trebao biti u stanju donijeti tešku odluku, imajući u vidu ono što je za psa najbolje. Vjerujem da će ova djevojka koja je tražila savjet pronaći neko dobro rješenje (jer u ovom slučaju to nije eutanazija), ali zbilja ne razumijem ove količine gnjeva i uvreda na njezin račun. Da, i ja imam psa... to je ona vrsta ljubavi zbog koje sam spremna mnogo toga žrtvovati, ali klonim se toga da bilo koga osuđujem jer ne znam cijelu situaciju.
2020 03 16
> NadaMihaljevic: > > Winxica: > > Prije nekoliko mjeseci, kad su našem Benu dijagnosticirali karcinom pluća, bila sam luda, luda i nisam mogla zamisliti da bih ga mogla eutanazirati. > > Nažalost, nakon dva dana od postavljene dijagnoze, legao je i mirno otišao. > > Bilo mi je strašno, dušu sam ispustila, a ipak lakše jer nisam morala donijeti takvu odluku. > > Nemojte više na to nit pomisliti, probajte ga udomiti (za mene bi i to bilo prestrašno), uvijek postoje osobe koje su voljne prihvatiti i starije peseke, pružiti im toplinu, ljubav i dom. > > > Oprostite, ali mislim da je to što se dogodilo dva dana nakon postavljanja dijagnoze bilo nasreću, a ne nažalost. > Vama je bilo lakše jer niste morali donijeti tešku odluku... ali meni se čini da je to prilično sebično. Svatko tko ima psa mora biti spreman na to da će jednom možda morati donijeti tešku odluku. I ne smije se od toga bježati. To je posve neodgovorno ponašanje. Što da je pas poživio dulje ali se mučio i trpio bolove? Mislim da bi svaki odgovoran vlasnik tada trebao biti u stanju donijeti tešku odluku, imajući u vidu ono što je za psa najbolje. > Vjerujem da će ova djevojka koja je tražila savjet pronaći neko dobro rješenje (jer u ovom slučaju to nije eutanazija), ali zbilja ne razumijem ove količine gnjeva i uvreda na njezin račun. > Da, i ja imam psa... to je ona vrsta ljubavi zbog koje sam spremna mnogo toga žrtvovati, ali klonim se toga da bilo koga osuđujem jer ne znam cijelu situaciju. Nado, sve kaj ste napisali stoji....žao mi je kaj sam se nespretno izrazila, a nije mi bila namjera. Nažalost.....mislila sam na to što je preminuo i napustio nas toliko brzo, a nisam se doslovce niti stigla oprostiti s njim. Lakše.....što ipak nisam trebala donijeti odluku, a normalno da bih donijela da sam trebala. Ne, nisam sebična i neodgovorna, i ne...ne bih dozvolila njegove patnje, muke i bol jer sam ga voljela neizmjerno. Hvala na komentaru, lp. <3
2020 03 16
Winxica, razumijemo se... to je najvažnije <3
2020 03 16
> NadaMihaljevic: > Winxica, razumijemo se... to je najvažnije <3 Pa normalno da, da. :")
2020 03 16
Ja sam imala patuljastog pinca koji je skoro pa napunio 18 godina... Bio je sa mnom dok sam jos bila dijete... Oslijepio je i oglusio od starosti i dogovorili smo se u obitelji da cemo ga drzati na zivotu sve dok moze jesti, piti vodu i obavljati nuzdu. Jedan dan je dobio mozdani udar i taj isti dan smo ga morali odvesti uspavati. Znali smo da je dosao do kraja i da je preslab i prestar, svaki dan poslije bi mu bio cisto mucenje. Pas koji je sa mnom bio vise od pola mog zivota mi je umro na rukama nakon sto je uspavan... Nikad ga necu preboliti. Ne mogu vjerovati da netko uopce pomislja na eutanaziju svog ljubimca, pogotovo mladog i zdravog. To nije ljubav. Mislim da tvoji roditelji zele tog psa van kuce, sto prije, jer ako ga i nema tko setati, zasto je problem da pas bude u kuci/dvoristu i nahranjen? Znam puno pasa koji ni ne vole cak ici u setnju niti su cesto setani, a opet uzivaju u kuci i nisu na ulici sami i gladni. Ubili bi psa, uskratili mu njegovo pravo na zivot jer ga nema tko setati i biti s njim pola dana? I ostali ljudi rade, imaju zivot i obaveze, nema ih pola dana kuci pa ne uspavljuju svoje pse. Sve u svemu, strasno sto se uopce tema eutanazije povukla unutar vase kuce. Osobe koje nemaju empatiju prema drugim zivim bicima ne mogu biti dobri ljudi i tocka kraj. Poanta je da njima pas smeta i smatraju ga uljezom u kuci, sve drugo su besmislene izlike.
2020 03 16
Nije problem u djevojci koja je pokrenila temu, nema potrebe nju napadati, problem su iskljucivo njezini roditelji koji nemaju empatiju prema zivotinjama i njihovi pecinski svjetonazori da je zivotinja bezvrijedna.
2020 03 16
Raspitaj se kod prijateljica da li poznaju nekoga tko bi udomio psa, stavi oglase na svim mogucim stranicama na Facebooku koje se bave udomljavanjem. Sigurno postoji neka dobra dusa koja bi ga uzela, nemoj odustajati. Mozda mu ne nadjes dom iz prve, ali pocni traziti i s vremenom ces naci.
2020 03 16