Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Ukrasni grm?

> Mystery: > Imate neku sugestiju sta bi moglo u pitar? Da naraste max do 1,5- 2m i oku ugodno. Fala! A možda oleandar?? Lako se razmnožava,može ga se rezanjem oblikovati na željenu visinu ;ima ga u raznim bojama(jednostruki i dvostruki cvijet) dosta je otporan i jednostavan za uzgoj:-) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/76fe41c68ac667cffb5a09d7781f4001.jpg)
2020 04 17
> Mystery: > Stela,napravin tako ali moran prvo nabavit. > Inace mislih da imas ideju za nesto dr jer znan da imas vrtal 😉 > Jullia,fala na info. 👍 Sad kad znan koji je grm,nasla sve na netu. > Na zalost,zena je u Du a ja di jesan,nema sanse da ponovo doden do nje. A niko u mojoj blizini nema. > Evo ako neko ima "viska" rado bi udomila. Na netu san nasla da je sadnica 150kn. Nije bas malo 😁 Imam ja.odakle ste?
2020 04 17
Brise mi postove stalno 🙄 Iskrica83,to iman u vrtlu😉 Jullia,imala ali da,mogla bi ponovo. 😎 123ZeljkaP, iz Omisa.
2020 04 17
> Mystery: > Brise mi postove stalno 🙄 > Iskrica83,to iman u vrtlu😉 > Jullia,imala ali da,mogla bi ponovo. 😎 > 123ZeljkaP, iz Omisa. E pa onda super..mogla bi ponovno imati oleandar😊 A koje boje je bio?
2020 04 17
> Mystery: > Brise mi postove stalno 🙄 > Iskrica83,to iman u vrtlu😉 > Jullia,imala ali da,mogla bi ponovo. 😎 > 123ZeljkaP, iz Omisa. Neznam dal bi reznica prezivjela slanje postom(frisko bi odrezala,nemam ukorjenjene reznice)
2020 04 17
> E pa onda super..mogla bi ponovno imati oleandar😊 > A koje boje je bio? U vise boja san ima ☺
2020 04 17
> 123ZeljkaP: > > Mystery: > > Brise mi postove stalno 🙄 > > Iskrica83,to iman u vrtlu😉 > > Jullia,imala ali da,mogla bi ponovo. 😎 > > 123ZeljkaP, iz Omisa. > Neznam dal bi reznica prezivjela slanje postom(frisko bi odrezala,nemam ukorjenjene reznice) Nisan bas sigurna,prije ne nego da. Pogotovo sada kada sve putuje usporeno. Ali fala puno na javljanju 🤗
2020 04 17
> Mystery: > > E pa onda super..mogla bi ponovno imati oleandar😊 > > A koje boje je bio? > U vise boja san ima ☺ Onda super... nadam se da i nabava oleandra neće biti toliko teška 😊
2020 04 18
Iskusne vrtlarice, molim savjet! Živim u stanu i balkon mi je 'prazan', sviđaju mi se oni patuljasti čempresi, kugle- da li znate, mogu li preživjeti u tegli ili su više za travnjake? Ako ne, imate kakvih drugih prijedloga (ostalo bi tijekom cijele godine na balkonu). Što se tiče oleandera, moji starci imaju par dugi niz godina, sele ga preko zime u podrum (kont. Hr.). Inače prekrasan, lijepo miriše i ogromni su. A drugo pitanje- imam prekrasnu zamiju, sada je počela pružati nove stabljike; imate kakvih iskustva s presađivanjem ili pelcanjem. Malo sam proučavala po netu, nije još za presaditi u veću teglu, štoviše, odgovara joj da se korijenje tiska u lončanici.
2020 04 18
@Jullia,bar to nije problem,ima ga na svakon kantunu :) Ali on mi je zadnja opcija. Imala u vrtu u raznim bojama ali zbog korjena koji svugdi dopiru i otrovne lipote,morala sve iscupat. Inace predivno drvo,prekrasni cvitovi a tek miris :") @littleana,i ja san razm o patuljastim cempresima jer su bas slatki. Da,mogu bez problema u pitare.On je idealan za sadnju di je ogranicen prostor i dobro podnosi niske temp ali sa suncem nije bas na per tu (zato san odustala) ;)
2020 04 18
> Mystery: > @Jullia,bar to nije problem,ima ga na svakon kantunu :) > Ali on mi je zadnja opcija. Imala u vrtu u raznim bojama ali zbog korjena koji svugdi dopiru i otrovne lipote,morala sve iscupat. Inace predivno drvo,prekrasni cvitovi a tek miris :") Pa eto zato sam ga i spomenula jer ga svugdje ima za nabaviti a i širi se tj razmnožava vrlo lako😊 Ja ga imam u velikim posudama ispred kuće tj na terasi i stvarno mi je predivan i obožavam njegove mirisne cvijetove.. Sad mi je želja nabaviti jasmin da ga posadim u vrt(miris i cvijet je stvarno prelijep)
2020 04 18
> littleana: > Iskusne vrtlarice, molim savjet! > A drugo pitanje- imam prekrasnu zamiju, sada je počela pružati nove stabljike; imate kakvih iskustva s presađivanjem ili pelcanjem. Malo sam proučavala po netu, nije još za presaditi u veću teglu, štoviše, odgovara joj da se korijenje tiska u lončanici. Iz vlastitog iskustva moj savjet ti je da je bolje ne previše ju dirati jer je upravo najbitnije da joj se što više korijenje 'gužva' i 'stišće' jer onda najbolje raste i pušta puno mladih stabljika(to si i sama rekla -tako da je to 'to') Ako baš toliko želiš presaditi mladu biljčicu onda budi pažljivija sa zalijevanjem iste tj minimalno je zalijevaj jer su mlade stabljike itekako nastorne gnjiljenju.S obzirom da je to vrsta sukulenta treba biti jako pažljiv sa doziranjem vode jer vrlo lako izgnjile(meni se to dogodilo kad sam ju imala prije par godina).Zanima me koliko ju često zalijevaš?
2020 04 18
Jasmin je prekrasan pogotovo zimski tj zimzeleni. :") Manjka li toga sta bi ja posadila ali ogranicena s prostorom-vrtom :")
2020 04 18
> Mystery: > Jasmin je prekrasan pogotovo zimski tj zimzeleni. :") > Manjka li toga sta bi ja posadila ali ogranicena s prostorom-vrtom :") Nisam nikada imala jasmin tako da mi je baš velika želja da ga nekako nabavim-a vidiš nisam se ni sjetila zimzelenog😊 Zasada još ima mjesta u vrtu(još nije tolika džungla🙂)
2020 04 18
1 2