Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

POZIV ADMINU DA DA SUVISLA OBJASNJENJA

Meni se u nekom trenutku ranije ucinilo da se neki oglasi stavljaju na fb i oni se pojave ubrzo na stranici 🤔 Mozda nisam u pravu, ali neki oglasi s naslovne su bili na Mk, samo nisam sigurna koji je redoslijed i radi li se to jos uvijek na fbu jer ne pratim. Meni je Ramona skroz ispravna osoba koja postavlja relevantna pitanja. I razumijem nezadovoljstvo i potrebu za objasnjenjem. Svi smo je nekad imali, ali smo odustali 😑
2021 06 06
A ako ništa drugo, evo i najglavniji faktor zašto ova stranica nema uopće nikakvog smisla sama po sebi, evo friškog primjera: ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/1cda204a2f55f8fd51dc37942055801c.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/987f48e86c48993021586e1a7a841df1.jpg) Znači za 100kn dobije se novi body, ne rabljeni kao iz oglasa i još naračunavši pt na to ispadne još i skuplje.
2021 06 06
@Andrejama Al to nije samo ovdje tako. Tako je na ebayu, faceu, svugdje, i da, Zara se najcesce preprodaje svugdje.. samo sto ovdje postoje pravila kuzis, eto to je razlika. Znas da ovo i slicno ne opravdam ni pod razno, ali cinjenica jest da su drustvene mreze i drugi oglasnici oteli korisnike Krpicama bas zbog tih pravila. Ipak ovo je krivo, moras se odluciti hoces li pravila primjenjivati na svima ili neces na nijednom korisniku. Ili ces pravila ukinuti i nek bude raspasoj. Ovako je najgore kako je sad, gubis one koje se drze pravila, i izazivas revolt, a gubis polako i preprodavace jer nisu svi jednako tretirani.
2021 06 06
> sonja90: > @Andrejama > Al to nije samo ovdje tako. Tako je na ebayu, faceu, svugdje, i da, Zara se najcesce preprodaje svugdje.. samo sto ovdje postoje pravila kuzis, eto to je razlika. Znas da ovo i slicno ne opravdam ni pod razno, ali cinjenica jest da su drustvene mreze i drugi oglasnici oteli korisnike Krpicama bas zbog tih pravila. Ipak ovo je krivo, moras se odluciti hoces li pravila primjenjivati na svima ili neces na nijednom korisniku. Ili ces pravila ukinuti i nek bude raspasoj. Ovako je najgore kako je sad, gubis one koje se drze pravila, i izazivas revolt, a gubis polako i preprodavace jer nisu svi jednako tretirani. Da ovdje je pravilo da je preprodaja zabranjena za razliku od face-a i ebay-a, ali te stranice, odnosno to su gigantske platforme koje ne žive isključivo od kupaca i prodavača polovnih krpica, dok ova stranica da. To je velika razlika i tu se svako primjenjivanje pravila itekako održava na samu budućnost iste. Ebay naplaćuje masno svoju proviziju i tamo je sustav puno drugačiji, a face je kaos sam po sebi, dok ovdje je manja zajednica ljudi koja ne može opstati dugotrajno u kaosu.
2021 06 06
Nema tu više neke dugoročnosti drage moje ženske, jer realno da ovo ima neku budućnost i zadovoljavajući profit zar bi vlasnik uopće dopustio da sve ode nizvodno i go with the flow......
2021 06 06
> andrejama: > > sonja90: > > @Andrejama > > > Da ovdje je pravilo da je preprodaja zabranjena za razliku od face-a i ebay-a, ali te stranice, odnosno to su gigantske platforme koje ne žive isključivo od kupaca i prodavača polovnih krpica, dok ova stranica da. To je velika razlika i tu se svako primjenjivanje pravila itekako održava na samu budućnost iste. Ebay naplaćuje masno svoju proviziju i tamo je sustav puno drugačiji, a face je kaos sam po sebi, dok ovdje je manja zajednica ljudi koja ne može opstati dugotrajno u kaosu. Naravno, sve je jasno, ali vlasnici to ne kuze ili se prave.. I ovo je najgori moguci odabir po meni, imati pravila a primjenjivati ih samo na pojedincima. Ali ok, ako su oni odlucili pustiti sve k vragu dobro, prebacit cemo se (ako vec nismo) na druge platforme i mi i dobro. Predugo nas nitko ne dozivljava ovdje, zasto se uopce truditi?! Zasto bih se ustrucavala otvoriti temu koja nije po pravilima ili popljuckati nazovi rad?! Ma radit cu sto hocu pa dokle mogu, boli me dzon, blok-blok je ok, i blok je za ljude, al nece me ucjenjivat pravilima koja se primjenjuju na manjem dijelu korisnika, nece i tocka. Ne preprodajem jer nemam potrebu ali neces me maltretirati glupostima s kolazom ili nekom temom, neces i adio jer ja bez ove stranice mogu, bez obzira sto sam sad tu itekako mogu jer nisam dolazila skoro 2mj i nije mi falila, a oni bez korisnika ne mogu pa nek vide sto ce i kako, ako mogu onda samo nek nastave.
2021 06 06
I @sonja90 nije stvar samo u Zari iako je najpopularnija i "najhit" od svih (s)hitova tu se počelo to odnositi na doslovno sve, evo još jednog primjera isto od danas: ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/5a456c5ee2ac7b30649a17d2e5172c0a.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/8161683ca82df73b245b14828c5e2a0d.jpg) A također mnoge korisnice su mogle vidjeti i taj fenomen koji se pojavio i sve je češći, a to je opis pod novo. U naslovu piše novo, dalje u opisu jednom nošeno. Ok možeš napisati kao novo, ali kako može biti istovremeno i novo i nošeno? I ti šturi opisi, ok ako imaš svih 5 slika pa je stvarno sve vidljivo i nemaš što posebno dodati osim upisati stanje i mjere, ali doslovno viđam sve više: ima jednu sliku ta je ili s neta ili slikana iz ptičje perspektive ili mutna, a opisu 2 riječi: prodajem suknju.... Uglavnom ovdje se previše stvorio takav kaos oko oglasa koji veze s vezom nemaju, prevara, uvaljivačica, spamova, tupsonki koje ne kupuju osim što smaraju samo s upitima (trenutno imam jednu takvu koja se javi svaki mjesec da pita je li slobodno 🤦‍♀️) nedozvoljenih oglasa, nepraćenja istih, pravila koja se primjenjuju periodično ili nikako i onda još generalno svjetsko st(r)anje samo po sebi definitivno je rezultiralo da su mnoge korisnice otišle ili će.
2021 06 06
> sonja90: > > andrejama: > > > sonja90: > > > @Andrejama > > > > > Da ovdje je pravilo da je preprodaja zabranjena za razliku od face-a i ebay-a, ali te stranice, odnosno to su gigantske platforme koje ne žive isključivo od kupaca i prodavača polovnih krpica, dok ova stranica da. To je velika razlika i tu se svako primjenjivanje pravila itekako održava na samu budućnost iste. Ebay naplaćuje masno svoju proviziju i tamo je sustav puno drugačiji, a face je kaos sam po sebi, dok ovdje je manja zajednica ljudi koja ne može opstati dugotrajno u kaosu. > Naravno, sve je jasno, ali vlasnici to ne kuze ili se prave.. I ovo je najgori moguci odabir po meni, imati pravila a primjenjivati ih samo na pojedincima. Ali ok, ako su oni odlucili pustiti sve k vragu dobro, prebacit cemo se (ako vec nismo) na druge platforme i mi i dobro. Predugo nas nitko ne dozivljava ovdje, zasto se uopce truditi?! Zasto bih se ustrucavala otvoriti temu koja nije po pravilima ili popljuckati nazovi rad?! Ma radit cu sto hocu pa dokle mogu, boli me dzon, blok-blok je ok, i blok je za ljude, al nece me ucjenjivat pravilima koja se primjenjuju na manjem dijelu korisnika, nece i tocka. Ne preprodajem jer nemam potrebu ali neces me maltretirati glupostima s kolazom ili nekom temom, neces i adio jer ja bez ove stranice mogu, bez obzira sto sam sad tu itekako mogu jer nisam dolazila skoro 2mj i nije mi falila, a oni bez korisnika ne mogu pa nek vide sto ce i kako, ako mogu onda samo nek nastave. Pa realno ova pravila su se uvela tek sada jer je očito nastao preveliki kaos koji se sad očito više i ne može kontrolirati, pa eto makar da ovako napismeno zvuči kao da je sve pod kontrolom. A sad da se baš ide u primjenjivanje svih tih pravila na stranici ostala bi takva mizerna brojka od korisnika i oglasa da stranica ne bi bila profitabilna ni po jednom ekonomskom parametru, a to oni znaju i sami. Tako da će sve ostati isto kako je i bilo do sada pa dokle ide.
2021 06 06
Ja sam pokrenula ovu temu i doista je ispalo da sam je otvorila radi samopromocije i pobjegla. Sada sam pročitala veliki dio diskusije i drago mi je da se odvija u mirnom i konstruktivnom tonu. Usput sam vidjela komentare divnih ljudi, čak afirmativne za mene, ali i koji se bore za neku pravdu. Ne bježim od onoga što sam rekla, zapravo stojim čvrsto kao stijena kod svojih kritika. Nije me bilo na Krpicama 3 dana, jer sam imala puno važnijih poslova. Pozdravljam sve koji se bore za jednaki tretman sviju. A da ja nisam tu samo radi borbe za sebe, jer rekoh, ne zivim od Krpica I zbilja mi se sada čini da sam više potrošila na ove promocije i ostalo nego što sam zaradila, ali to je bio jedini način da budem bar malo vidljiva, navest ću zasad par stvari: 1. Kada su se najavile promjene na Krpicama, ja sam sugerirala da na naslovnici (ako već ne mogu biti samo oni koji plaćaju), bude bar pola-pola, tj. pola naslovnice za ove koji imaju puno pogleda, a pola za one koji plaćaju da budu vidjeni. Čak sam sugerirala da bi dio trebao biti posvećen i jeftinijim artiklima, korisnicima koji su nevidljivi i koji možda ni ne mogu platiti VIP usluge. Na Oblekicama.eu na naslovnoj stranici idu artikli po redu stavljanja, a oni koji plate, oni su prvi na naslovnici. Tamo su svi jednaki. Kad bi netko sa strane promatrao samo naslovnicu Krpica, pomislio bi da tu prodaje oko 30-ak ljudi najviše, da su skoro uvijek iste i preskupe marke i da se tu ne isplati ulaziti ni kao kupac, ni prodavač. Zato ja više neću plaćati VIP usluge, a niti ću iz neke glupe radoznalosti otvoriti artikl na naslovnici čak i 10 puta, onako bezveze. Nastavljam.
2021 06 07
2. Onaj tko je oštro reagirao na temu I savjete o depresiji, te tražio da se ta tema I slične uklone, BILA SAM JA. Jos sam.navela primjere iz svog radnog iskustva koji su za mene stravičnim. I da nije bilo ove teme, ne bi ni vidjela da je uklonjena. Ujedno sam na svoj upečatljivi način oprala korisnicu koja je preporučila nekog vjerskog gurua, duhovnost itd., a ja sam joj na profilu našla da prodaje jednu jedinu zapakiranu masku (uz ostale artikle), jer kao višak joj je, a postoji i fotka iz ljekarne cure sa maskom i ne sumnjam da je to ona. To je sramotno, jer mi u ljekarnama maske dobijemo besplatno. Eto, toliko. Fokus je bio na meni, ali ako malo šire sagledate, tu je hrpa problema na koje sam ja ukazala. I eto, Beta glukan, polisaharid sličan polisaharidu iz Aloe Vere, ali puno potencijala, može biti jako opasan za neke pacijente, ali uvriježeno je, a pogrešno, mišljenje da biljne pripravke može uzimati bilo tko, bez obzira na dijagnozu, obiteljsku anamnezu itd. Zasad toliko. Moram radit dzem i nastaviti odgovorati u inbox.
2021 06 07
Također sam odavno sugerirala konkretno što se može napraviti u smjeru poboljšanja još tamo 2016 kad je lagano krenula sva problematika, no sad ionako nebitno. Oblekici je problem što se išlo na varijantu krpica, koja je na kraju završila kao samo loša kopija. Realno nema budućnosti u ovome i da se pojavi i nova savršena stranica sa totalno drukčijim konceptom ne bi zaživjela. A što se tiče ovih zdrastvenih tema nisam protiv njih......ALI problem je u ljudima, nismo svi isti, dobronamjerni, dovoljno educirani i to može biti opasno, ali dapače da ljudima mnogo mogu pomoći konkretni savjeti, ako dolaze od "pravih" osoba. I uostalom zašto onda i postoje te teme u podfurumu kao što su: zdravlje, psihologija, prekidi/razvodi, brakovi i djeca....nek se makne i bok.
2021 06 07
Joj a ovo o vjerskoj tematici bolje da i ne pišem....već se jednom raspisala na široko o tome. Ukratko samo mogu reći da ljudi koji najviše forsiraju sve u vjerskom tonu su najčešće sve obrnuto. I mislim te fore samo se okreni duhovnosti....kao prvo to sve dolazi iz naše psihe, svi imamo fizičku i psihičku stranu i to je to. Nikakva duhovnost. A zanimljivo je koliko je taj ustvari vjerski biznis još toliko moćan da opstaje usprkos svim mogućim aferama od pedofilije, pokradenih milijuna, političkih uplitanja, rasizma....a dovoljno i otvoriti samo prvu stranicu Biblije gdje jasno piše kako je ŽENA stvorena kao drugorazredno biće nakon muškarca i navela prvog muškarca na grijeh, jer jadan on ne bi, ali ONA je prva počela. I makar to sve zvuči smiješno, ali jednim dijelom mislim da je i to mnogo doprinjelo što su žene toliko dugo bile tlaćene i nažalost još jesu....a i nažalost nisu to jedini "spisi" i niti je jedino katolicizam izuzetak gdje se spominje žene u negativnom kontekstu i ostale vjere imaju sličan koncept. Pa eto tu se onda najviše čudim prvenstveno i ženama da su još toliko zbetonirane u tome. I još mi najdraži dio s ovo što ste spomunli džem i za svaku pohvalu što ga radite 😃 obožavam sve što ima veze s hranom, kuhanjem, pečenjem....pa me baš i zanima od čega radite?
2021 06 07
O, koliko sam vremena danas provela ovdje, ali da ne ispadne da samo kudim, ima jedna stvar na Krpicama koja je za pohvalu. Zabranjeno je nekulturno ponašanje, nulta točka tolerancije. Inbox svašta skriva, ali javno se sankcionira. Tu su Krpice ispred Facea i raznih grupa tamo u koje sam se učlanila, a da još uvijek ne znam ni kako izgledaju, niti imam vremena za njih. I tamo ljudi sebi svašta dopuštaju i jako, jako su bezobrazni unatoč mojoj ljubaznosti. Eto, ne kudim.ja samo, već i pohvalim.
2021 06 07
> RamonaZe: > O, koliko sam vremena danas provela ovdje, ali da ne ispadne da samo kudim, ima jedna stvar na Krpicama koja je za pohvalu. Zabranjeno je nekulturno ponašanje, nulta točka tolerancije. Inbox svašta skriva, ali javno se sankcionira. Tu su Krpice ispred Facea i raznih grupa tamo u koje sam se učlanila, a da još uvijek ne znam ni kako izgledaju, niti imam vremena za njih. I tamo ljudi sebi svašta dopuštaju i jako, jako su bezobrazni unatoč mojoj ljubaznosti. Eto, ne kudim.ja samo, već i pohvalim. Hm. I da i ne. To se ovdje ne prati, već rješava prema dojavi. Ali da sankcionira se u roku odmah vrijeđanje i omalovažavanje i slično ako je direktno. E sad...ako znaš to prikriti ili si miljenica i pametnica koja biranim riječima vrijeđa nekog ili ismijava i to na dvosmislen način kojim se samo nazire da je tako, onda prolazi.
2021 06 07
Kako komentar korisnice DobroJutro u pravo vrijeme dolazi i od rijeci do rijeci objasnjava i moj stav, dakako iste tematike kopirat cu ga ovdje (nadam se da joj nece smetati) "ova žuta crta "uskoro nove promjene" šeće već po godine na naslovnici. Neuvjerljivo koliko i iritantno, al čovik se navikne...Na često postavljana pitanja administracija svakako nema odgovore, a krpice su se svele na štrace i škovace pa je dovoljno otić svakih nekoliko miseci na stranicu...vjerojatno će i za Božić pisat isto..jedino što se postiglo je to da je svima dojadilo sve na ovom portalu...vidi se i po forumu, korisnicama, svemu" I tako je na vise tema, nije ova jedina. To je odraz stanja na ovoj stranici i vjerujem da nas puno dijeli misljenje.
2021 06 07
1 2 3 4 5 6 7