Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

"Kupovina" besplatnog artikla i nejavljanje nakon toga

Pozdrav svima, Već sam u par navrata odlučila oglasiti da poklanjam neke artikle koji su u jako dobrom stanju (često nenošeni ili par puta nošeni) jer ih nemam kome dati, ne mogu ih ni prodati a žao mi ih je baciti jer se mogu koristiti. I ono što me iznenadilo je broj ljudi koji se jave, uzmu podatke za uplatu troška poštarine i više se ne jave. Znam da je to dosta veliki problem ovdje kod klasične kupovine i iskreno nisam imala puno takvih iskustava kad sam prodavala, no kad dajem artikle besplatno, to mi se jako često dogodi. Zadnji puta kada sam poklanjala tako pobrisala sam oglase i dosta stvari pobacala i rekla sam si da to više neću raditi na krpicama, ali eto odlučila sam još jednom. I opet ista stvar. Zbilja ne kužim. Doslovno treba uplatiti samo 18kn. -.-
2021 11 13
također mi se to dogodilo nekoliko puta i tada sam si rekla "vise nikada", ali mi opet bude zao baciti pa sam odlucila poklanjati UZ KUPNJU :)
2021 11 13
Ja sam isto prije poklanjala tako (dakle ne uz kupovinu, već samo uplata poštarine) i tada također imam najviše problema s uplatama. Mali trik koji sam otkrila - artikl koji poklanjam stavim u prodaju po nekoj simboličnoj cijeni i kad se osoba javi za kupovinu kažem da ga poklanjam i da uplate samo poštarinu. To mi se super pokazalo.
2021 11 13
Meni je za poklanjanje najbolja grupa Sharing is caring.
2021 11 13
Da,i meni se to desilo par puta. Sve si mislim da ako nešto poklanjaš,druga strana očekuje da besplatno i pošalješ :|
2021 11 14
> leptiricaMo: > Da,i meni se to desilo par puta. > Sve si mislim da ako nešto poklanjaš,druga strana očekuje da besplatno i pošalješ :| Ili to ili hoće primopredaju na drugom kraju grada. A i kod mene je bilo tako u početku uplatit će za poštarinu i više se ne jave. Zato isto kao i ove krpičarke poklanjam uz kupnju i tako sam i navela u opisu.
2021 11 14
Ja mislim da ljudi nemaju osjecaj odgovornosti kad su u pitanju besplatne stvari i misle da je meni svejedno hocu li ja neku stvar dati njima ili je baciti u smece kad ionako nemam zaradu na tome. Sto i je istina, ali mi smeta napostivanje mog vremena koje potrosim na dogovore, rezervacije i javljanja ljudima nakon sto artikl postane dostupan nakon sto mi je x ljudi odustalo ili se prestalo javljati.
2021 11 14
> NoirRouge: > Meni je za poklanjanje najbolja grupa Sharing is caring. Nisam nikad bila u toj grupi ali imam osjecaj da je tamo jos vise bisera s obzirom na vecu fluktuaciju ljudi.
2021 11 14
> Desinićka: > > NoirRouge: > > Meni je za poklanjanje najbolja grupa Sharing is caring. > Nisam nikad bila u toj grupi ali imam osjecaj da je tamo jos vise bisera s obzirom na vecu fluktuaciju ljudi. Ja sam poklonila bas puno stvari tako i bilo je sve ok. Ponekad naleti netko neodgovoran, no u 90% situacija je bilo bas ugodno iskustvo.
2021 11 14
Ni kod mene poklanjanje ne fukncionira, ako stavim da je poklon uz kupnju, obicno mi se jave one koje ne žele ništa kupiti nego bi samo to da pošaljem, a meni se to na taj način ne isplati jer ako isključivo poklanjam neda mi se trošiti vrjeme na poštu već očekujem da se dođe po to. Što se tiče grupe Sharing is Caring, tamo sam dio poklonila, ali broj upita koji se dogovore pa kasnije ne jave ili izvolijevaju da pošaljem / donesem je presudio da ni tamo više ne oglašavam.
2021 11 15
Ja sve što mi je za poklon a nije baš za prodaju ubacim ženama koje kupuju kod mene. Sad sam baš uz cipele poslala par sitnica kozmetike koje su mi bile za poklon. I obavezno u dječije lotove ubacim još koji komad da smanjim gužvu u ormaru.
2021 11 15
Meni se ovdje dogodilo prije nekoliko godina da sam poklanjala neke majice od muza i jos neke stvari sto ne nosi. Javila mi se zenska, nakukala se, ja glupaca nasjela i u paket stavila sve to sto sam pokalnjala i jos dodala toga i higijenskih potrepstina i ostalih stvari i posaljem o svom trosku paket. Da bi se dogodilo da ga ta doticna nije ni podigla, kao nisu joj pustili papiric iz poste, nije znala da je paket stigao (dala sam joj broj za pracenje), meni se vratio paket, ja budala na njezine molbe opet posaljem taj isti paket i izgube ga u posti 🙄 Ja sam na kraju ok prosla jer mi je posta isplatila 3x postarinu i nisam bila u gubitku, ali ne mogu shvatiti takvo ponasanje. Sad cu ispasti bezborazna, ali ako je zaista kupilica u tako losoj situaciji, prema ponasanju ni ne zasluzuje bolje. To mi je bila dobra skola, da vise ne poklanjam nista ovako preko neta. Ako imam sta za pokloniti odnesem u jednu udrugu, kad meni pase i ne natezem se ni s kime.
2021 11 15
> VeraM36: > Ja sve što mi je za poklon a nije baš za prodaju ubacim ženama koje kupuju kod mene. Sad sam baš uz cipele poslala par sitnica kozmetike koje su mi bile za poklon. I obavezno u dječje LOT-ove ubacim još koji komad da smanjim gužvu u ormaru. Ja ne volim kad mi ljudi tako ubacuju poklone- samo na mene prebacuju odgovornost zbrinjavanja predmeta koji mi se vjerojatno ne sviđa (do sad mi se nikad nije svidio). Jednom sam na poklon dobila načeta sjenila (a sjenila nakon otvaranja imaju rok trajanja od 6 mjeseci - zbog kratkog roka trajanja kozmetike mi nisu jasni ni oglasi za korištenu kozmetiku, osim parfema) i gomilu stare odjeće u raznim veličinama - što s tim?
2021 11 15
> NoirRouge: > > VeraM36: > > Ja sve što mi je za poklon a nije baš za prodaju ubacim ženama koje kupuju kod mene. Sad sam baš uz cipele poslala par sitnica kozmetike koje su mi bile za poklon. I obavezno u dječje LOT-ove ubacim još koji komad da smanjim gužvu u ormaru. > Ja ne volim kad mi ljudi tako ubacuju poklone- samo na mene prebacuju odgovornost zbrinjavanja predmeta koji mi se vjerojatno ne sviđa (do sad mi se nikad nije svidio). Jednom sam na poklon dobila načeta sjenila (a sjenila nakon otvaranja imaju rok trajanja od 6 mjeseci - zbog kratkog roka trajanja kozmetike mi nisu jasni ni oglasi za korištenu kozmetiku, osim parfema) i gomilu stare odjeće u raznim veličinama - što s tim? slazem se s Vama, ne volim ubacivati stvarcice bez da je osoba napomenula da zeli ono sto poklanjam i ne volim kad dobijem nesto takvo, uvijek bacim u kantu...
2021 11 15
> Desinićka: > > NoirRouge: > > Meni je za poklanjanje najbolja grupa Sharing is caring. > Nisam nikad bila u toj grupi ali imam osjecaj da je tamo jos vise bisera s obzirom na vecu fluktuaciju ljudi. I ima.Tamo se tek javljaju preprodavaci i jedno te isti zicarosi.Grupa je super osmišljena ali adminke su počele biti koma i ekipa.U početku je to bilo super sve a sada se grupa pretvorila u Rode i slične.Žena napiše da poklanja npr hodalicu i ove je počnu napadati.Bilo šta da napišes za dijete poklanjas ili trazis jave se dezurne kokoši i onda raspravljaju.Ako imate za pokloniti moj je savjet udruga za beskucnike,tko je iz Zg a moze im se javiti pa obično imaju nekoga da to pokupi ili HU Dobra volja jer ode u prave ruke.Oni isto imaju nekog tko moze pokupiti.
2021 11 15
1 2