Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Slobodno vrijeme i hobiji /

Putovanja, odmori /

Kako se snaci u Zagrebu?

Bok! Za 2-3 mj. se planiram preseliti u Zagreb na neko vrijeme. Zanima me je li tesko snaci se jer grad je ogroman, mislim da bih se izgubila. I nemam pojma kako cu se snaci s voznjom, imam auto 😆 Je li tesko naci nekakav posao? Cure molim savjete i ohrabrenje 😄🙂
2021 11 18
Ako imaš mobitel i google karte vrlo lako. Posla ima, al ima i svakakvih poslodavaca, trebate se postaviti i ne dati se vozati ni pod razno. Prema velikim europskim gradovima Zagreb je prava selendra. Za početak preporučujem tramvajsku zonu, jer ako budete svugdje išli autom, parkiranje je veliki problem i često ćete se voziti tražeći mjesto. Kakvo gubljenje? Ne možete se izgubiti...malo će vam u početku biti zbunjujuće na kojoj strani čekate tramvaj, al to se sve savlada u par dana. Sretno! Onaj tko se jednom useli, u mali grad se poželi vratiti kad nakupi godina.....Iako, u ovim uvjetima kad živimo s virusom, sve je nekako drukčije i pošemereno.....želim vam puno sreće!!
2021 11 18
> Vivijana: > Bok! Za 2-3 mj. se planiram preseliti u Zagreb na neko vrijeme. Zanima me je li tesko snaci se jer grad je ogroman, mislim da bih se izgubila. I nemam pojma kako cu se snaci s voznjom, imam auto 😆 Je li tesko naci nekakav posao? Cure molim savjete i ohrabrenje 😄🙂 Ja sam mislila da je Zagreb ogroman dok se nisam preselila u Bec kad sam vidjela silne ubane smjerove zaledila sam se no par voznji i shvatis sve i povezes jer bar je tamo sve jako jako dobro organizirano i kako ja kazem nacrtano smjesno za rec al meni puno lakse nego u Zg mada i zagreb nije nikakav bauk ...Sto se tice auta kao sto je cura rekla mozda je lakse za pocetak nac stan u tramvajskoj zoni ili bar da je jednostavnije do posla ovisi sta i gdje mislis radit .Snac se nije tesko pogotovo sad kad postoje sve moguce aplikacije sa kartama i internet ali treba vremena za prilagodbu to je normalno .Znam ljude koji se nisu nikad mogli naviknit na buku na guzve pa su se vratili u svoja manja mjesta.no to je sad osobna stvar.
2021 11 19
google maps ili gps i ne mozete se izgubiti. google maps vam pokazuje rute i za javni prijevoz kad upisete gdje idete. tako se ja najlakse snalazim kad putujem u vece gradove. ako planirate unajmiti stan pripremite si dovoljno novca da imate dok ne nađete posao, a cijene nisu baš niske i to je po meni trenutno najveća mana
2021 11 19
Hvala vam na odgovorima! Ja sam si zamislila mozda Dubravu za pocetak, strah me malo svega, ipak bi isla sama i nemam prakticki nikoga tamo 🙁 Nadam se da ce sve bit okej, najgori je pocetak.
2021 11 19
A kak si ti to mislila doći bez posla i smještaja? Valjda ćeš prethodno nešto pronaći? Dubrava je nešto jeftinija što se tiče rente, to je točno. U Centar ni većina nas starosjedioca ne ide autom pa ti također predlažem da to izbjegavaš. Osim što izgubiš vremena i živaca tražeći parking, bude i znatno skuplje od javnog prijevoza.
2021 11 19
meni su špansko ili malešnica bolji od dubrave, a isto povoljniji. iako nema tramvaj, imaju bus do ljubljanice i ima vlak u blizini pa ste za 10 minuta na glavnom kolodvoru, a blizu su i trgovacki centri kad trebate u kupovinu. auto koristite samo bas kad trebate jer bude dosta guzvi ako idete na posao kad i vecina ljudi, pogotovo prema centru. iz mog iskustva smjestaj je teze naci u zimsko doba, ljeti je puno slobodnih stanova jer studenti odlaze, ali mozda vam se posreci. i nemojte traziti samo u jednom kvartu, gledajte vise opcija
2021 11 19
Drago mi je da mogu cuti savjete iz prve ruke, sve cu uzeti u obzir 🤗
2021 11 19
Predlazem da prvo nađete posao pa onda stan. Da ne putujete svaki dan s jednog kraja na drugi. I mozda za pocetak da imate cimerice pa bude jeftinije. Ja sam na pocetku korone taman dosla u zg ali ugovor sam potpisala ranije tako da nije bilo problema… svaki pocetak je tezak ali bit ce sve ok ako se borite :D
2021 11 20
Posla ima tko hoće raditi bilo što. Pošten posao je teško naći, osim ako nemate vezu. Cijene su jako otišle gore. Meni osobno je Zg počeo ići na živce zbog potresa, zagađenja zraka, konstantnih gužvi gdje god kreneš, stresa na poslu, bahatih, nervoznih i živčanih ljudi. U početku sam mislila kako je super, sad vidim da je gore nego život u mirnijem mjestu. Sretno u pronalasku posla!
2021 11 20
> Laninkutak: > Posla ima tko hoće raditi bilo što. Pošten posao je teško naći, osim ako nemate vezu. Cijene su jako otišle gore. > Meni osobno je Zg počeo ići na živce zbog potresa, zagađenja zraka, konstantnih gužvi gdje god kreneš, stresa na poslu, bahatih, nervoznih i živčanih ljudi. U početku sam mislila kako je super, sad vidim da je gore nego život u mirnijem mjestu. > Sretno u pronalasku posla! Potpisujem sve. Ljudi su toliko zivcani u ovome gradu da je to strašno. Prešlo i na mene😅
2021 12 14
Što se tiče smještaja, novi Zg Vam je super i jako dobro povezan s centrom (javni prijevoz), cijene stanova su ok, a nije previše napučeno. Što se tiče vožnje autom po gradu, za početak malo vježbajte po kvartu ili dijelovima grada gdje nisu gužve. U centru je uvijek košmar. Također, definitivno pomaže činjenica kad znate kud idete, kakva je cesta, koliko je traka i sve ostale slične stvari. Povedite nekoga sa sobom, izaberite rutu i pomalo. 🚙😊 Što se tiče snalaženja, Google maps, karta tramvajskih linija (da znate koji kud ide, gdje trebate izaći i koliko su stanice udaljene) i vozni red linija autobusa da ne čekate bus 100 godina (pogotovo vikendom i ako ste negdje van centra gdje autobusi ne idu tako često). I to Vam je to, kruzajte po gradu, razgledavajte i bit će sve ok. Sve dok imate telefon uz sebe i Internet (navigacija), ništa Vam se neće dogoditi. Sretno 😊😊
2021 12 15
Hvala drage cure na odgovorima, slobodno pisite ako imate jos sta 😊😊
2021 12 29