Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

!!! JE LI MOGUĆE...........?????

> leonchii: > Prehrana mesom nije “anatomska prirodno upisana potreba”, ako covjeka razdvajamo od ostalih zivotinja po tome sto ima svijest, onda je on kategoriju iznad te uvida da nije potrebno ostalim zivotinjama oduzimati zivot (nasilje kako ga nazivate) kako bi ostao na zivotu. Nema vise borbe za opstanak, bar ne ovdje gdje mi zivimo, u ovom stupnju razvoja nase civilizacije. > I zasto gledate iskljucivo da je ovaj ukras za djecu, zasto ne bi bio za odrasle, npr u nekom hodniku lokala ili slicno? Mislim da bi moglo kod djece izazvati sve navedene emocije, ali sigurno ima neko dijete kojemu bi se to svidalo, meni maloj bi 😂 Tako je, od veganske, vegeterijanske i “raznovrsne” prehrane, vegeterijanska je najzdravija. Znaci jesti meso nije neophodno. I ovo za djecu se slazem, mislim da dosta djece, pogotovo ako su manji, nebi ni obracali puno paznju na neki ukras na zidu, pogotovo jer ne razumiju sto znaci. Ako netko bas zeli uciti dijete toliko o empatiji prema zivotinjama, pokazite mu videe klaonica, mesnica i farmi na kojima se uzgajaju zivotinje za prehranu, plisanac tu ne pravi nikakvu razliku.
2021 12 13
Sto se tice dodataka za prehranu kod vegeterijanaca, i potrebi mesa, sve se moze procitati jednim jako jednostavnim google searchom “do vegeterians need to take suppliments”. :)
2021 12 13
> IvanaRaz: > Draga gospodo, za pocetak hvala sto ste presli sa “ti” na “vi”, smatram da je to nuzno ako cete vec pricati o odgoju, dakle, plisanac nije u meni probudio nesto, ali su ruzni komentari probudili, pljuvanje po drugima bez razloga je probudilo, hvala vam na vasem desifriranju odgoja, ali ja sam odgojena da ako cu suditi nekome, da pocnem od sebe. Tako da kada vidim takvog plisanca i mislim suditi osobi koja ga je napravila, objavila, prvo cu se zapitati jesam li ja naudila ikada zivotinjama, sto jesam, jer su svakodnevni dio moje prehrane, a mogu hvala Bogu zivjeti i bez njih u prehrani. Slazem se s vama da djecu treba odgajati u smjeru ljubavi, empatije i postenja, i bas zato smatram da nije u redu da moje dijete odluci pljuvati nekoga jer ima takvog plisanca u sobi. Svatko ima svoje izbore, i dok ta osoba koja ima tog plisanca ne naudi pravoj zivoj zivotinji ili covjeku, mislim da nema razloga za brigu. Vi ste kontradiktorni sami sebi, kažete da ste naudili životinjama, jer ste toga svjesni, odnosno jedete ih, žao vam je, možete bez njih u prehrani, ali ih ipak jedete? Dajte se odlučite onda jel volite jesti meso ili ne? I otkud vi znate da možda to dijete, a buduća odrasla osoba ne bi naudila nekom drugom živom biću, odakle sigurnost bez brige? Zašto onda dijete koje odrasta u nasilju, razvije visoki stupanj tolerancije na nasilje ili i samo postane nasilnik? Mogli bi jedino instalirati ovaj trash okolo po par dječjih soba, pa eto sastati se tu nakon par godina ponovno i vidjeti što se djecom dogodilo u međuvremenu.
2021 12 13
Znam i vegetarijanaca i vegana, eto me bez mesa od 11 godine, pijem od punoljetnosti iste multivitamine kako i majka koja jede meso…krvna slika mi je super, B vitamin isto tako. Vrsta prehrane je izbor, sami biramo sto cemo ili necemo jesti. Svjest ima itekako veze, macka nije svjesna da joj je nije neophodno uloviti pticu ako ju mi hranimo. Ljudi su svjesni razlikovati dobro i lose, pa ako smatraju losim tj ne nuzno potrebnim jesti zivotinje, ne rade to. Nismo nuzno svejedi, nas probavni sustav se moze prilagoditi na biljke, jer da nije, vegetarijanci i vegani ne bi mogli zivjeti > O prehrani i nutricionizmu znam jako puno jer sam dugi niz godina u tome, tako da ovo što vi pričate nema veze s vezom, a kamoli veze sa čovjekovom svijesti. Određene bjelančevine koje su nam potrebne da bi funkcionirali su isključivo životinjskog podrijetla, a ne znam jel znate kojeg vegetarijanca ili čak vegana, ali svi će vam reći isto kako moraju uzeti te iste kao dodatke iz umjetnih/laboratorijskih izvora jer se nalaze isključivo u mesu. > Ovo može biti "ukras" jedino za ozbiljno poremećenu osobu, ako pričamo o odrasloj osobi, a za djecu ne zadovoljava ni jedan > kriterij koji bi bio adekvatan za psihofizički razvoj djeteta. > U međuvremenu sam pokazala sliku još par osoba iz svoje okoline koje nemaju veze sa ovom stranicom i svi dijele isto mišljenje, da nešto gadno ne štima s određenim mozgovima. > (Ljudima su poslane/pokazane samo slike, nisam ništa pisala dodatno).
2021 12 13
> leonchii: > Znam i vegetarijanaca i vegana, eto me bez mesa od 11 godine, pijem od punoljetnosti iste multivitamine kako i majka koja jede meso…krvna slika mi je super, B vitamin isto tako. Vrsta prehrane je izbor, sami biramo sto cemo ili necemo jesti. Svjest ima itekako veze, macka nije svjesna da joj je nije neophodno uloviti pticu ako ju mi hranimo. Ljudi su svjesni razlikovati dobro i lose, pa ako smatraju losim tj ne nuzno potrebnim jesti zivotinje, ne rade to. Nismo nuzno svejedi, nas probavni sustav se moze prilagoditi na biljke, jer da nije, vegetarijanci i vegani ne bi mogli zivjeti Odlicno za vas!😃 Tako je, dotatci se ne moraju uzimati sto se vidi iz vaseg primjera, ne znam kako netko tko tvrdi da zna nesto o nutricionizmu moze tvrditi tako nesto. A ovo za gadno ne stimanje s mozgovima, i navodenje da ste pokazali drugim osobama je cisti gaslighting. To sto se ljudi iz vase okoline slazu s vama ne znaci da onima koji se ne slazu nesto gadno ne stima s mozgovima, jer bi ljudi iz moje okoline tvrdili upravo to za suprotnu stranu, samo sto ja ne tvrdim da pokazujem okolo niti pitam za misljenja. Uz los odgoj takoder ide gaslighting jer je to obicno ono sto zlostavljaci rade zrtvama, tako da vam to nije pametno koristiti. A ni vrijedanje da nekome nesto ne stima u mozgu samo jer se ne slaze s vama nije lijepo, ni za odraslu osobu ni za dijete.
2021 12 13
> leonchii: > Znam i vegetarijanaca i vegana, eto me bez mesa od 11 godine, pijem od punoljetnosti iste multivitamine kako i majka koja jede meso…krvna slika mi je super, B vitamin isto tako. Vrsta prehrane je izbor, sami biramo sto cemo ili necemo jesti. Svjest ima itekako veze, macka nije svjesna da joj je nije neophodno uloviti pticu ako ju mi hranimo. Ljudi su svjesni razlikovati dobro i lose, pa ako smatraju losim tj ne nuzno potrebnim jesti zivotinje, ne rade to. Nismo nuzno svejedi, nas probavni sustav se moze prilagoditi na biljke, jer da nije, vegetarijanci i vegani ne bi mogli zivjeti > > O prehrani i nutricionizmu znam jako puno jer sam dugi niz godina u tome, tako da ovo što vi pričate nema veze s vezom, a kamoli veze sa čovjekovom svijesti. Određene bjelančevine koje su nam potrebne da bi funkcionirali su isključivo životinjskog podrijetla, a ne znam jel znate kojeg vegetarijanca ili čak vegana, ali svi će vam reći isto kako moraju uzeti te iste kao dodatke iz umjetnih/laboratorijskih izvora jer se nalaze isključivo u mesu. > > Ovo može biti "ukras" jedino za ozbiljno poremećenu osobu, ako pričamo o odrasloj osobi, a za djecu ne zadovoljava ni jedan > > kriterij koji bi bio adekvatan za psihofizički razvoj djeteta. > > U međuvremenu sam pokazala sliku još par osoba iz svoje okoline koje nemaju veze sa ovom stranicom i svi dijele isto mišljenje, da nešto gadno ne štima s određenim mozgovima. > > (Ljudima su poslane/pokazane samo slike, nisam ništa pisala dodatno). I opet krivo. Ne znam jel to radite namjerno ili ste jednostavno ograničeni kapacitetom shvaćanja. Zašto onda uzimate suplemente? Da nismo mesojedi, ne bi imali ni probavne enzime za meso, a naravno da možemo birati što ćemo jesti. Možete vi i probati jesti i kamenje i zemlju, sve je stvar izbora, pogotovo u današnje vrijeme više nego ikad, no izbor i sloboda izbora je jedno, a posljedica i ishodi mogućnosti su nešto sasvim drugo.
2021 12 13
Vec sam rekla da odlazim, a nisam otisla jer ovo pljuvanje po drugima na internetu dok se pise o odgoju djece mi je bas gadno, ali eto odlazim sada. Ugodna vecer svima.
2021 12 13
> IvanaRaz: > Vec sam rekla da odlazim, a nisam otisla jer ovo pljuvanje po drugima na internetu dok se pise o odgoju djece mi je bas gadno, ali eto odlazim sada. Ugodna vecer svima. I meni je baš gadno da si takva kukavica da se moraš skrivati iza fejk profila....baš šteta Ali odala te ova VI/JA kombinacija. @e.....e
2021 12 13
Mislim da nisam ja ta koja ima ogranicen kapacitet shvacanja, jer cim to nekom ovako otvoreno ne pisem, znaci da nemam. To sto pijem multivitamine iz dma po 40kn nema veze sa mojom prehranom niti sam to igdje napisala, nego upravo suprotno, da svejed majka i ja pijemo iste. I mislim da ako odlucim jesti kamenje ne stetim nikome osim sebi, tako da je usporedba malo nebitna. Postoje i ljudi koji ne jedu nista, nego crpe energiju iz sunca, jesu li i oni ograniceni kapacitetom shvacanja? Ili su ograniceni oni kojima je to toliko strano da imaju potrebu negirati i vrijedati? Edit: mama je svejed, ne mesojed, nije maca ipak. Za nekog tko se fura na nutricionizam bi bilo za ocekivati da zna tko je biljojed, tko svejed a tko mesojed. Ili bar za nekog tko ke zavrsio osnovnu skolu > I opet krivo. Ne znam jel to radite namjerno ili ste jednostavno ograničeni kapacitetom shvaćanja. Zašto onda uzimate suplemente? Da nismo mesojedi, ne bi imali ni probavne enzime za meso, a naravno da možemo birati što ćemo jesti. Možete vi i probati jesti i kamenje i zemlju, sve je stvar izbora, pogotovo u današnje vrijeme više nego ikad, no izbor i sloboda izbora je jedno, a posljedica i ishodi mogućnosti su nešto sasvim drugo.
2021 12 13
> IvanaRaz: > Sto se tice dodataka za prehranu kod vegeterijanaca, i potrebi mesa, sve se moze procitati jednim jako jednostavnim google searchom “do vegeterians need to take suppliments”. :) Ahaha kako smo vješto istaknuli samo vegeterijanstvo, kao primjer najzdravije prehrane, odnosno da vegani to nisu, jer naravno, vegani moraju, ali baš moraju uzimati suplemente, pa nisu dobar primjer, uostalom kako i stoji, evo sa službene stranice o veganstvu: https://www.vegansociety.com/news/blog/VEG12021/do-vegans-need-supplement A vegetarijanci ne moraju jer ipak jedu bjelančevine i životinjskog podrijetla, naravno iz sireva i jaja, iako jaja imaju zavidan broj vitamina B skupine, kao i njihovu koncentraciju, kao i ostale minerale i vitamine, no to bi se onda odnosilo kako bi u najmanju ruku trebali konzumirati mnogo mnogo jaja svakodnevno, a to nije moguće....tako da zaključno ipak i oni moraju uzimati suplemente. Čovjek je svejed, tako je čipiran. Nije zato okrutan. Čovjek može biti i vegeterijanac, i nije zato manje okrutan jer ne jede meso, jede jaja, nus proizvode životinja (na taj ih način iskorištava) i također ubija ribe (koja su isto tako živa bića). Čovjek može biti i vegan, nije ni tada manje okrutan, jest manje nego prva dva, jer ne tamani ono što krvari, ali opet okrutno skrati drugi život. Jer otkud pravo čovjeku onda da bilo kojoj biljci, cvijetu ili drvetu skrati tijek i postojanje. I uostalom sudjeluje isto tako i u ekološkom onečišćenju, jer unosi u sebe umjetne suplemente, koji dalje uništavaju i vodu i zrak, nadalje i tvornice u kojima se proizvode i tak..... Čovjek je također i hrana drugim živim bićima i koliko uzimamo od naše planete, tako isto vraćamo, prirodno je da budemo pokopani, ne spaljeni i da nas pojedu crvi, njih netko drugi i tako dalje....to je sve jedan životni ciklus, odnosno ono što se zove krug života.
2021 12 13
> leonchii: > Mislim da nisam ja ta koja ima ogranicen kapacitet shvacanja, jer cim to nekom ovako otvoreno ne pisem, znaci da nemam. To sto pijem multivitamine iz dma po 40kn nema veze sa mojom prehranom niti sam to igdje napisala, nego upravo suprotno, da mesojed majka i ja pijemo iste. I mislim da ako odlucim jesti kamenje ne stetim nikome osim sebi, tako da je usporedba malo nebitna. Postoje i ljudi koji ne jedu nista, nego crpe energiju iz sunca, jesu li i oni ograniceni kapacitetom shvacanja? Ili su ograniceni oni kojima je to toliko strano da imaju potrebu negirati i vrijedati? > > I opet krivo. Ne znam jel to radite namjerno ili ste jednostavno ograničeni kapacitetom shvaćanja. Zašto onda uzimate suplemente? Da nismo mesojedi, ne bi imali ni probavne enzime za meso, a naravno da možemo birati što ćemo jesti. Možete vi i probati jesti i kamenje i zemlju, sve je stvar izbora, pogotovo u današnje vrijeme više nego ikad, no izbor i sloboda izbora je jedno, a posljedica i ishodi mogućnosti su nešto sasvim drugo. Evo upravo ste sad i opet ponovno dokazali ono što sam u prethodnom postu napisala. Zašto uopće uzimate multivitamine, što će vam? I da zaista je bitna informacija da su 40kn i da su iz dma....🤦‍♀️ A ovo sa Suncem i nejedenjem.....samo ću vam reći ovo u svijetu umire trenutno mnogo ljudi od gladi i nije nimalo bezazleno, pa valjda bi onda glad bila u potpunosti iskorijenjena, jel tako? Barem je Sunce svima dostupno. A da ne pričamo apsurd među apsurdima, gle čuda Afrika gdje je samo Sunce i dostupno više nego igdje u svijetu ne bi imala takvih problema, a upravo se taj kontinent bori sa najviše gladi i smrti od iste, da je prejadno, prežalosno i tragično.
2021 12 14
Meni je ovo presmjesno😂😂😂 jel moguce da je jedna osoba odvojila pa sigurno 2 sata da svakom odgovori protumisljenjem? Hit😂
2021 12 14
Vegetarijanci ubijaju ribu? Za sto tocno? Za jesti, piti kolagen ili omega 3? Ne bi rekla da to piju, joj taj google Ne znam sto ste toliko zapeli pijem li multivitamine, i zasto ne bi smjela reci koje tocno? Pa da netko tko ovo cita (a nije ogranicenog kapaciteta shvacanja) ode pa si kupi jer dolazi zima i manje je izlozen suncu pa poboljsa organizam vitaminom D kojeg imaju u sebi? Malo brkate lonce i poklopce, ali ovo je vrhunac, ovo sa gladnima u Africi je toliko ne senzibilno napisano, u najmanju ruku, da se odjavljujem i s vama vise ne pricam, nemojte pls zakljuciti da ste nesto pametno rekli i da ste u pravu, odjavite se i vi > andrejama > Evo upravo ste sad i opet ponovno dokazali ono što sam u prethodnom postu napisala. Zašto uopće uzimate multivitamine, što će vam? I da zaista je bitna informacija da su 40kn i da su iz dma....🤦‍♀️ A ovo sa Suncem i nejedenjem.....samo ću vam reći ovo u svijetu umire trenutno mnogo ljudi od gladi i nije nimalo bezazleno, pa valjda bi onda glad bila u potpunosti iskorijenjena, jel tako? Barem je Sunce svima dostupno. A da ne pričamo apsurd među apsurdima, gle čuda Afrika gdje je samo Sunce i dostupno više nego igdje u svijetu ne bi imala takvih problema, a upravo se taj kontinent bori sa najviše gladi i smrti od iste, da je prejadno, prežalosno i tragično.
2021 12 14
"Džaba" svo vegeterijanstvo i veganstvo ovog svijeta kad smo i dalje najokrutnija vrsta na planeti, jer smo okrutni jedni prema drugima. Iz svih komentara izvire toliko agresije koliko je nema među lavovima koji kolju gazele da se najedu. Općenito u temama. Priroda je okrutna, a i mi skupa s njom jer smo dio nje. Ako želimo to mijenjati trebamo prvo napadati manje jedni druge zbog različitosti.
2021 12 14
> kroice&dodaci: > Meni je ovo presmjesno😂😂😂 jel moguce da je jedna osoba odvojila pa sigurno 2 sata da svakom odgovori protumisljenjem? Hit😂 Neki dan vam nije bilo smiješno kad se pričalo o vakcini i da biste mogli primiti istu i tamo ste plakali kako je život okrutan i kako su svi bez empatije, a sad vam je ovo presmiješno. Naravno tužno je samo kad se radi o vlastitoj kičmi. Jedino smiješno ovdje je tipfeler vašeg profila koji se očito trebao zvati krpiceidodaci, ali kužim u žurbi da se napravi fejk profil, hoće to.....
2021 12 14
1 2 3 4 5 6 7 8