Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

!!! JE LI MOGUĆE...........?????

> IvanaRaz: > Ni meni se ne svida bas to vidjeti, ali sto da kazem kada je na moj racun ubijeno preko 500 zivotinja da bi ja imala rucak, veceru, patike, itd. A tebe netko sili da jedeš meso, nosiš krzno i pravu kožu? Mislim ako već u tome vidiš toliki problem?
2021 12 13
> Aaandreaaa: > Svatko ima neki svoj okidac za stres i nervozu... Meni je bilo stres kad sam kao novopecena mama izgubila 2 osobe od raka u roku od 2 mj (a nakon njih su umrle jos 2 u roku od niti 6 mj sve uza obitelj). > Nervozu mi radi kad znam da za malu Kiaru skupljamo svi malo po malo, a drzava rasipa pare na stanove, rafale i slicno.... > Kad mi je lagam dan nanerviraju me tagovi zara na stranici na stvarima koje nisu zara tako da mi ta igracka i ne predstavlja apsolutno nista. Nit vas netko tjera da to kupite niti je to najvece zlo na svijetu... > Opustite se malo... ima punoo gorih stvari Jel vi shvaćate kako baš sam srž i izvor zla cijelog svijeta je upravo odgoj, odnosno izostanak ne istog, odnosno ne odgoj. A s time je povezan i uvodni artikl, a vi probajte zaključiti zašto i kako su vezi jedno s drugim.
2021 12 13
> A tebe netko sili da jedeš meso, nosiš krzno i pravu kožu? Mislim ako već u tome vidiš toliki problem? Ne poznajemo se pa bi bilo u redu da mi se obracate sa vi. Hahah, ne, nitko me ne sili niti u tome vidim ikakav problem. Vidim problem u osobama koje skacu na plisanca koji prikazuje “mrtvu” zivotinju, a na stotine zivotinja je ubijeno na njihov racun. Jedini problem vidim u hipokriziji, pljuvanju drugih, skakanju na druge itd. Kad kazem to ni ne mislim na osobu koja je objavila ovaj post, vise mislim na osobe poput vas koje nevide nikakav problem u osudivanju drugih, a da ne pocnu od sebe.😉
2021 12 13
> Jel vi shvaćate kako baš sam srž i izvor zla cijelog svijeta je upravo odgoj, odnosno izostanak ne istog, odnosno ne odgoj. A s time je povezan i uvodni artikl, a vi probajte zaključiti zašto i kako su vezi jedno s drugim. To se moze reci i za pastetu, stvarno ne znam kako je ovaj artikl povezan sa zlom i izvorom zla cijelog svijeta.
2021 12 13
S ovim zavrsavam ovu raspravu, zao mi je ako je takav artikl probudio nemir u nekima, ali mislim da svi mi radimo puno gore stvari zivotinjama nego sto je taj plisanac. Netreba se osudivati ni one u kojima je probudio nemir, niti one koji ga prodaju ili proizvode. Pozdrav.
2021 12 13
U opisu artikla (dok nije izbrisan, jutros sam ga vidjela prije otvaranja teme) je pisalo sa je osvojen u nagradnoj igri i ne koristen, samo spremljen u ormar, nemam screen, samo sam zapamtila. Sad ga vise ne mogu naci, bilo je u kategoriji “dom” > To se osvojilo u nagradnoj igri? > Dajte mi molim vas recite kakva je to bila nagradna? Baš me zanima? I što je točno pisalo ustvari što je nagrada? Što je to i čemu služi?
2021 12 13
Ja i dalje stojim kod svoga da se prvi nemaju cuditi oni koji jedu zivotinje i to je to, veoma lako izveden zakljucak. Plisanac nije prozivio nikakvo nasilje, vjerojatno nije ni proizvedeno nista osim glave ili je, jos bolje, nastao recikliranjem nekog ostecenog plisanca. Mene je taj oglas odmah asocirao na to da bi mogla i sama tako nesto napraviti, ali nisam otvarala temu na forumu gdje svima govorim da je puno 150kn za to i neka si sami rade. Ali 100 ljudi, 100 cudi. Svakako i dalje mislim da je reakcija pretjerana, artikal se najvjerojatnije tu vise nece ni pojaviti zbog novih “osuda”, tema nece biti izbrisana i samo ce nestati za dan-dva kad dodu nove… > IvanaRaz: > > A ove usporedbe da se nemaš što čuditi ako jedeš meso, su toliko idiotske, jer po tome svi ljudi koji jedu meso bi ustvari trebali po defaultu biti imuni na bilo kakvo nasilje i ubojstva 🤦‍♀️ > Naravno da ne, ali u ovom slucaju se prica o plisanoj glavi srne, i reakcija na to je strasna, ali na jedenje mesa prave zaklane zivotnje nije. Mislim da svi koji su povezali jedenje mesa i reakcije na ovu figuru, ili sto god to bilo, misle na to kako se svi zgrazaju plisanom glavom, ali dodu kuci i spreme npr. divljac za rucak od mesa prave ubijene srne. Ako se prave zivotinje ubijaju za osobnu korist, mislim da plisane nisu problem. Naglasit cu jos samo da i sama jedem meso/zivotnje, i iz tog razloga smatram da nemam pravo moralisati nekome o tome sto mu ukras prikazuje smrt istih.
2021 12 13
Ja sam ga sad još jednom pogledala, stvarno je cakani s tim okicama i ušekima i mašnekima, no taj tko ga je osvojio na nagradnoj igri, stvarno ga nije htio, ili je možda ženskog spola pošto je roz????????? Rođendan mi je još punih sat vremena pa mogu valjda iznositi svoje dojmove. Razmišljam da ga kupim...koja mu je cijena?...pa da ga postavim na neku svadbu gdje se vrti ražanj....pa da vidim tko će protiv njega i riječ da rekne!!!!!??????
2021 12 13
> IvanaRaz: > S ovim zavrsavam ovu raspravu, zao mi je ako je takav artikl probudio nemir u nekima, ali mislim da svi mi radimo puno gore stvari zivotinjama nego sto je taj plisanac. Netreba se osudivati ni one u kojima je probudio nemir, niti one koji ga prodaju ili proizvode. Pozdrav. Očito je probudio i neki nemir u vama kad ste isključivo za ovu temu otvorili trol profil kako bi mogli komentirati, da ni možda plišanac vaš? I naravno da ne razumijete mnogo toga što sam tu napisala, sasvim očekivano. Evo pa da vam dešifriram odgovor: Odgoj je nešto najvažnije što je bitno za cjelokupnu dobrobit čovječanstva. Ako se djeca odgajaju u smjeru ljubavi, empatije, poštenja, iskrenosti i prema doživotnom samoodgoju, onda se smanjuje i mnogućnost mnogo toga zlog između ostalog i nasilje, ubojstva, letargije, self orijentiranosti, mržnje..... Naravno da ljudi posjeduju mnogo emocija koje nije moguće u potpunosti kontrolirati i naravno da nikad neće biti idealno. Ali jednostavno ono smo što u sebi hranimo od malena. E pa isto tako i ta "igračkica/ukras" kod djece može jedino izazvati osjećaj TUGE jer je srna koliko vidimo tužna, kako je u redu poticati NASILJE i još to ponosno istaknuti, jer je obezglavljena, BIJES jer se ne može time igrati, NEZNANJE/OTUPLJENOST jer ne potiče razvoj i na igru i zaključno svemu tome i na APATIČNOST. Eto i zamislite sad dijete koje odrasta s takvom "stvari" u sobi kakva će biti kao odrasla osoba? I još nešto brkate oko prehrane i ukrasa, jedno je potreba, koja nam je i btw po prirodi anatomski upisana, a drugo namjerno iživljavanje i nepotrebno kićenje sa isključivim ishodima estetskog ili bolesnog izražavanja.
2021 12 13
Drage moje, sve koje ste zavirile u temu, prošle kroz nju bez riječi ili se pak uhvatile kao za zadnju bačenu kost... Neopisivo mi je žao što sam otvaranjem ove teme izazvala toliko žučnih komentara i što je u konačnici tema krenula pogrešnim smjerom. Nije mi bila namjera nikoga prozivati jer da jest, linkala bih profil i artikl (nesmotreno sam to i učinila, ali sam ga nakon prvog komentara i upozorenja i uklonila). Još uvijek se ne mogu načuditi činjenici kako je malo vas shvatilo što sam ustvari željela reći i na što upozoriti, ali očito nije problem u meni. Naravno, ja sam na kraju krajeva etiketirana u najmanju ruku kao ubojica i žderačica životinja! Da velika većina ljudi ima ikakav osjećaj za životinje i njihove patnje, ne bi ih ubijali iz obijesti i zabave, ne bi ih napuštali i zlostavljali i humano bi ih tretirali, makar dio njih morali ubijati da se prehrane. Za tako nešto moraš imati visoko razvijenu empatiju, a za prepoznati što može loše utjecati na odgoj djeteta trebaš biti i obrazovan. Kako je malo obrazovanih i visoko empatičnih ljudi, jasno je zašto su reakcije na moju objavu negativne. Dakako, ima takvih i na Krpicama, ali su, kao i svugdje, u manjini. Ostali misle, što se ova luda zgraža nad plišanom igračkom, hahaha. Očito nismo na istom stupnju duhovnog razvoja i zato se međusobno ne razumijemo. Stoga je svaka razumna rasprava isključena. Točka 😦
2021 12 13
Prehrana mesom nije “anatomska prirodno upisana potreba”, ako covjeka razdvajamo od ostalih zivotinja po tome sto ima svijest, onda je on kategoriju iznad te uvida da nije potrebno ostalim zivotinjama oduzimati zivot (nasilje kako ga nazivate) kako bi ostao na zivotu. Nema vise borbe za opstanak, bar ne ovdje gdje mi zivimo, u ovom stupnju razvoja nase civilizacije. I zasto gledate iskljucivo da je ovaj ukras za djecu, zasto ne bi bio za odrasle, npr u nekom hodniku lokala ili slicno? Mislim da bi moglo kod djece izazvati sve navedene emocije, ali sigurno ima neko dijete kojemu bi se to svidalo, meni maloj bi 😂 > Odgoj je nešto najvažnije što je bitno za cjelokupnu dobrobit čovječanstva. Ako se djeca odgajaju u smjeru ljubavi, empatije, poštenja, iskrenosti i prema doživotnom samoodgoju, onda se smanjuje i mnogućnost mnogo toga zlog između ostalog i nasilje, ubojstva, letargije, self orijentiranosti, mržnje..... > Naravno da ljudi posjeduju mnogo emocija koje nije moguće u potpunosti kontrolirati i naravno da nikad neće biti idealno. Ali jednostavno ono smo što u sebi hranimo od malena. > E pa isto tako i ta "igračkica/ukras" kod djece može jedino izazvati osjećaj TUGE jer je srna koliko vidimo tužna, kako je u redu poticati NASILJE i još to ponosno istaknuti, jer je obezglavljena, BIJES jer se ne može time igrati, NEZNANJE/OTUPLJENOST jer ne potiče razvoj i na igru i zaključno svemu tome i na APATIČNOST. Eto i zamislite sad dijete koje odrasta s takvom "stvari" u sobi kakva će biti kao odrasla osoba? > I još nešto brkate oko prehrane i ukrasa, jedno je potreba, koja nam je i btw po prirodi anatomski upisana, a drugo namjerno iživljavanje i nepotrebno kićenje sa isključivim ishodima estetskog ili bolesnog izražavanja.
2021 12 13
Ne mora se ubijati zivotinje radi prehrane, to jos uvijek ne razumijete…joj To je vas izbor, kao i otvaranje teme jer vam je plisanac neprimjeren, kao i komentiranje svih ljudi koji se slazu ili ne slazu s tim… > FlyGirl5: > Drage moje, sve koje ste zavirile u temu, prošle kroz nju bez riječi ili se pak uhvatile kao za zadnju bačenu kost... > Neopisivo mi je žao što sam otvaranjem ove teme izazvala toliko žučnih komentara i što je u konačnici tema krenula pogrešnim smjerom. > Nije mi bila namjera nikoga prozivati jer da jest, linkala bih profil i artikl (nesmotreno sam to i učinila, ali sam ga nakon prvog komentara i upozorenja i uklonila). > Još uvijek se ne mogu načuditi činjenici kako je malo vas shvatilo što sam ustvari željela reći i na što upozoriti, ali očito nije problem u meni. Naravno, ja sam na kraju krajeva etiketirana u najmanju ruku kao ubojica i žderačica životinja! > Da velika većina ljudi ima ikakav osjećaj za životinje i njihove patnje, ne bi ih ubijali iz obijesti i zabave, ne bi ih napuštali i zlostavljali i humano bi ih tretirali, makar dio njih morali ubijati da se prehrane. Za tako nešto moraš imati visoko razvijenu empatiju, a za prepoznati što može loše utjecati na odgoj djeteta trebaš biti i obrazovan. Kako je malo obrazovanih i visoko empatičnih ljudi, jasno je zašto su reakcije na moju objavu negativne. Dakako, ima takvih i na Krpicama, ali su, kao i svugdje, u manjini. Ostali misle, što se ova luda zgraža nad plišanom igračkom, hahaha. Očito nismo na istom stupnju duhovnog razvoja i zato se međusobno ne razumijemo. Stoga je svaka razumna rasprava isključena. Točka 😦
2021 12 13
> Očito je probudio i neki nemir u vama kad ste isključivo za ovu temu otvorili trol profil kako bi mogli komentirati, da ni možda plišanac vaš? > I naravno da ne razumijete mnogo toga što sam tu napisala, sasvim očekivano. > Evo pa da vam dešifriram odgovor: > Odgoj je nešto najvažnije što je bitno za cjelokupnu dobrobit čovječanstva. Ako se djeca odgajaju u smjeru ljubavi, empatije, poštenja, iskrenosti i prema doživotnom samoodgoju, onda se smanjuje i mnogućnost mnogo toga zlog između ostalog i nasilje, ubojstva, letargije, self orijentiranosti, mržnje..... > Naravno da ljudi posjeduju mnogo emocija koje nije moguće u potpunosti kontrolirati i naravno da nikad neće biti idealno. Ali jednostavno ono smo što u sebi hranimo od malena. Draga gospodo, za pocetak hvala sto ste presli sa “ti” na “vi”, smatram da je to nuzno ako cete vec pricati o odgoju, dakle, plisanac nije u meni probudio nesto, ali su ruzni komentari probudili, pljuvanje po drugima bez razloga je probudilo, hvala vam na vasem desifriranju odgoja, ali ja sam odgojena da ako cu suditi nekome, da pocnem od sebe. Tako da kada vidim takvog plisanca i mislim suditi osobi koja ga je napravila, objavila, prvo cu se zapitati jesam li ja naudila ikada zivotinjama, sto jesam, jer su svakodnevni dio moje prehrane, a mogu hvala Bogu zivjeti i bez njih u prehrani. Slazem se s vama da djecu treba odgajati u smjeru ljubavi, empatije i postenja, i bas zato smatram da nije u redu da moje dijete odluci pljuvati nekoga jer ima takvog plisanca u sobi. Svatko ima svoje izbore, i dok ta osoba koja ima tog plisanca ne naudi pravoj zivoj zivotinji ili covjeku, mislim da nema razloga za brigu.
2021 12 13
Uzasno lijepo napisano i u potpunosti se slazem, krecete se s razmisljanjima u super smjeru 😊 Od vaseg prvog komentara je sve na mjestu i sa smislom, i pogada tocno u srz ove teme > IvanaRaz: > > Očito je probudio i neki nemir u vama kad ste isključivo za ovu temu otvorili trol profil kako bi mogli komentirati, da ni možda plišanac vaš? > > I naravno da ne razumijete mnogo toga što sam tu napisala, sasvim očekivano. > > Evo pa da vam dešifriram odgovor: > > Odgoj je nešto najvažnije što je bitno za cjelokupnu dobrobit čovječanstva. Ako se djeca odgajaju u smjeru ljubavi, empatije, poštenja, iskrenosti i prema doživotnom samoodgoju, onda se smanjuje i mnogućnost mnogo toga zlog između ostalog i nasilje, ubojstva, letargije, self orijentiranosti, mržnje..... > > Naravno da ljudi posjeduju mnogo emocija koje nije moguće u potpunosti kontrolirati i naravno da nikad neće biti idealno. Ali jednostavno ono smo što u sebi hranimo od malena. > Draga gospodo, za pocetak hvala sto ste presli sa “ti” na “vi”, smatram da je to nuzno ako cete vec pricati o odgoju, dakle, plisanac nije u meni probudio nesto, ali su ruzni komentari probudili, pljuvanje po drugima bez razloga je probudilo, hvala vam na vasem desifriranju odgoja, ali ja sam odgojena da ako cu suditi nekome, da pocnem od sebe. Tako da kada vidim takvog plisanca i mislim suditi osobi koja ga je napravila, objavila, prvo cu se zapitati jesam li ja naudila ikada zivotinjama, sto jesam, jer su svakodnevni dio moje prehrane, a mogu hvala Bogu zivjeti i bez njih u prehrani. Slazem se s vama da djecu treba odgajati u smjeru ljubavi, empatije i postenja, i bas zato smatram da nije u redu da moje dijete odluci pljuvati nekoga jer ima takvog plisanca u sobi. Svatko ima svoje izbore, i dok ta osoba koja ima tog plisanca ne naudi pravoj zivoj zivotinji ili covjeku, mislim da nema razloga za brigu.
2021 12 13
> leonchii: > Prehrana mesom nije “anatomska prirodno upisana potreba”, ako covjeka razdvajamo od ostalih zivotinja po tome sto ima svijest, onda je on kategoriju iznad te uvida da nije potrebno ostalim zivotinjama oduzimati zivot (nasilje kako ga nazivate) kako bi ostao na zivotu. Nema vise borbe za opstanak, bar ne ovdje gdje mi zivimo, u ovom stupnju razvoja nase civilizacije. > I zasto gledate iskljucivo da je ovaj ukras za djecu, zasto ne bi bio za odrasle, npr u nekom hodniku lokala ili slicno? Mislim da bi moglo kod djece izazvati sve navedene emocije, ali sigurno ima neko dijete kojemu bi se to svidalo, meni maloj bi 😂 O prehrani i nutricionizmu znam jako puno jer sam dugi niz godina u tome, tako da ovo što vi pričate nema veze s vezom, a kamoli veze sa čovjekovom svijesti. Određene bjelančevine koje su nam potrebne da bi funkcionirali su isključivo životinjskog podrijetla, a ne znam jel znate kojeg vegetarijanca ili čak vegana, ali svi će vam reći isto kako moraju uzeti te iste kao dodatke iz umjetnih/laboratorijskih izvora jer se nalaze isključivo u mesu. Ovo može biti "ukras" jedino za ozbiljno poremećenu osobu, ako pričamo o odrasloj osobi, a za djecu ne zadovoljava ni jedan kriterij koji bi bio adekvatan za psihofizički razvoj djeteta. U međuvremenu sam pokazala sliku još par osoba iz svoje okoline koje nemaju veze sa ovom stranicom i svi dijele isto mišljenje, da nešto gadno ne štima s određenim mozgovima. (Ljudima su poslane/pokazane samo slike, nisam ništa pisala dodatno).
2021 12 13
1 2 3 4 5 6 7 8