Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Za buduće mame /

Pitanje za trudnice

Pitam ovdje, jer sama nisam sigurna...Možete mi se i privatno putem poruke javiti ako ne želite pisati po forumu. Trebala bih informaciju od trudnica (ili znate tko je u istom slučaju), a da je u radnom odnosu. Što je bolje: otići na bolovanje ili na komplikacije? Mislim, kako to doktori najčešće pišu; kako trudnica zatraži? I koja je razlika u primanjima, što se više isplati? I što se tiče naknade kad se dijete rodi, tada se prvih 6 mjeseci prima puna plaća? Utječe li na tu naknadu što je pisano bolovanje, a ne npr.komplikacije prije toga. Hvala puno svima na odgovorima ❤
2021 12 16
Na komplikacijama dobivate normalnu placu (odnosno prosjek place), a na bolovanju 70% place. Koliko znam u trudnoci najcesce pisu komplikacije. Porodiljni je prvih 6 mjeseci puna placa (iako se nesto prica da bi od sljedece godine trebalo biti cijelih godinu dana porodiljnog puna placa) i za porodiljni se gleda prosjek zadnjih 6 placa. Da li utjece bolovanje na iznos porodiljnog stvarno ne znam, ja sam ravno iz radnog odnosa isla na porodiljni.
2021 12 17
ovisi kolika vam je plaća. puna plaća za komplikacije koju će vam isplatiti hzzo je 4250 kn (tu negdje). ako imate veću plaću, definitivno vam se ne isplati. prvih 6 bebinih mjeseci dobivate prosjek svojih zadnjih plaća, nakon toga naknada pada, opet ovisno o visini plaće.
2021 12 17
> mirnaz: > ovisi kolika vam je plaća. puna plaća za komplikacije koju će vam isplatiti hzzo je 4250 kn (tu negdje). ako imate veću plaću, definitivno vam se ne isplati. prvih 6 bebinih mjeseci dobivate prosjek svojih zadnjih plaća, nakon toga naknada pada, opet ovisno o visini plaće. Ali nije 100% bez obzira na visinu plaće
2021 12 17
Hvala vam puno ❤❤ To mi je bilo nejasno u vezi komplikacija i bolovanja, što se piše... Znači za odlazak na komplikacije koliko sam shvatila mora se na hzzo priložiti onda ovjerene platne liste od poslodavca za prethodnih 6 mjeseci i maksimalna primanja su oko 4250 kn dok traju komplikacije. A za odlazak na porodiljni opet treba donijeti 6 novih ovjerenih platnih lista ili se mjeseci provedeni na komplikacijama ne broje za prosjek te prve naknade do 6.mjeseca djetetove starosti? Taj dio nikako shvatiti 😁
2021 12 17
ne broje se, odnosno, prvih 6 bebinih mjeseci dobivate prosjek svoje normalne plaće. ne morate ponovo nositi, gledaju liste koje ste donijeli kad ste otvarali komplikacije. mogu vam reći svoj primjer za prvi porodiljni, plaća mi je tada bila oko 8000. dva mjeseca sam bila na komplikacijama, dobivala tih famoznih 4250, onda do bebinih 6 mjeseci oko 8000, i onda zadnjih 6 mjeseci opet oko 4000. (sad bi bilo 5600) sad sam na drugom porodiljnom, ali uskoro ću ga prekinuti i vratiti se na posao. također imajte na umu da vam porodiljna naknada sjeda kasnije, oko 20. u mjesecu, kao i da je to naknada, a ne plaća. za slučaj da budete trebali kredit nakon porodiljnog (kao ja) nećete ga moći dići odmah, nego kad dobijete barem tri plaće. sretno :-)
2021 12 18
Hvala puno. ❤ Sad mi je jasnije. Hvala još jednom 🥰🥰
2021 12 19