Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Jel itko ovo razumi??

Jebo me pas ako išta razumin od ovoga, ili nismo normalni ili će biti mrtvih... https://www.rtl.hr/vijesti-hr/novosti/hrvatska/4179718/tomislav-tomasevic-ima-novi-plan-za-odvoz-otpada-gradjani-nisu-zadovoljni-ovo-je-sramota/ Kupovat vrećice od 4 kn po komadu???? Netko će ga zagušit s ton vrećicon...
2022 01 22
Znači ne da mu ovo neće proći nego je ideja gluplja od većine glupih koje je do sada iznio. Ukratko, laički: u dućanu ćeš moći kupiti točno određene vrećice u koje stavljaš nerazvrstani otpad. Ovisno o zapremini, plaćat ćeš ih 4 ili 8 kn. Dakle, ako želiš da ti smeće dulje doma smrdi dat ćeš 8 kn za vrećicu, koju ćeš naravno htjeti napuniti do vrha jer inače bacaš lovu, a ako želiš kraće usmrđivanje, onda puniš onu od četiri kune. Zbilja ne znam tko bu kontrolirao te vrećice i na koji način. I već vidim scenarij: ekipa baca sve i svašta u plave i smeđe jer evo, tko će kupovati vrećice od 4 i 8 kuna non stop!? Dakle ne da ne napunim crnu kantu inače, nego za svaki odvoz imam minimalno tog smeća. Jedina je razlika za mene to kaj bum morala štedjeti na tim usranim vrećicama i čekat da se napune. Dakle usmrde. Fuj! Ne želim nabrajati do koje mjere pazim/o na separaciju otpada jer stvarno pazimo. Ono, imam grižnju savjesti ako neku npr. ambalažu ne mogu rastrančirati kako bih razvrstala njezine dijelove. Pri čitanju te nebuloze, "...bijes me obuze", kako bi rekao Johnny.
2022 01 22
Ma jooojjj svasta oni lupetaju, tako to i ide kad imas ovce koje ogradis sa svim svojim glupavim zakonima i idejama. Sve ce to biti cirkus kao i inace kada uvode te svoje divnoce
2022 01 23
Kako će umirovljenici sa mizerijom od mirovine kupovati te vrećice? Nemaju dovoljno ni za život.
2022 01 23
I sigurno će trebati zaposliti ljude koji će "kontrolirati" jesmo li ubacili smeće u prave vrećice. Dakle novi trošak... Baš čitam članak... kako će se kontrolirati ljude iz zgradurina?! Niz neodgovorljivih pitanja u ovoj i mnogim drugim besmislicama iz pera dečka i ekipe mahača zastavicama i transparentima. Nije se baš snašel.
2022 01 23
Nije lako biti aktivist pa voditi grad, ajoj! To je kao da meni daš Rimčevu firmu da njome upravim i vodim mu gradnju kampusa u Kerestincu. Najbolje mi je ovo u zgradama- tražit će se krivac koji je nepropisno odložio otpad! Kako? Prpajući po vrećici i tražeću neki trag da je to smeće od Pere Perića, a ne Mate Matića. Zamisli penzionera koji će trebati podijeliti tuđu kaznu ako se ne nađe krivac. Pa i kriminaliste i forenzičare će trebati tu uposliti. Ja čitam i ne vjerujem, gledam sanjam li..
2022 01 23
Kad već ne možemo ni po čem' drugom, ajmo biti "švicarci" po smeću! :') :')
2022 01 23
Dobra namjera, ali će realizacija biti teška. Mi imamo balkanski mentalitet, ljudi će pokušavati ušićariti što više mogu nauštrb drugih. Bacati u tuđe kante, bacati u krive spremnike. I tako to. Ježiga. ,:(
2022 01 23
To je lakse kontrolirati u malim zgradama i kućama. I zašto bi cijela zgrada plaćala kaznu zbog tog jednog koji ne razvrstava... U Švicarskoj su ljudi drugačiji, ali teško da bi ovdje to funkcioniralo
2022 01 23
Nije problem reciklirat ako imas kante ispred svake zgrade i normalno ako ne moras kupovat te posebne vrecice itd. Ja bas razvrstavam sve sto se moze i nemam puno otpada. Problem kod odvozenja plastike recimo je taj da ako nemam zutih vrecica za plastilu i stavljam je u neke druge vrecice, ili je oni ne pokupe ili je smetlari odvezu sa obicnim smecem(problem sam rijesila da na zutu punu vrecicu zavesem obicnu). A da ne pricam o onom kupujte ekoloske proizvode(detergente, omeksivace i ostalo) koji su minimalno duplo skuplji od regularnih. Pa tko ce im to kupovat, jadni ljudi jedva obican kupe, a kamoli.taj. A to sa smecem.nece proci jer ce ljudi ionak ubacivat u tude kante pa ti dokazi da nije tvoje. Mi imamo kucu na moru i ako je kanta ispred kuce, ljudi cesto znaju dovuc svoje smece jer im valjda ne stane u njihovu kantu(kod njih je pravilo da si mogao kupit malu ili veliku kantu koja je normalno skuplja i rekli su tko kupi malu njima ako budu imali viye smeca i ostavljali ga kraj kante necemo to pokupit dok se kod vecih moues ostavljat i kraj kante i eto). A ovdje tocno to tko ce u velikoj zgradi mov otkrit cije je smece ako bacis u njega sve osim podataka koji te mogu otkrit tipa racun placen karticom i tako, samo nema sanse da ce kod nas to zazivjeti. Takve stvari rade u Britaniji i oni zbilja orekopaju po smecu i traze krivca. Kod njih je cak zabranjeno prevozit sutu i otpad ukoliko se prije ne prijavis i isunis formulare i za to imaju velike kazne.
2022 01 24
Pa i kod nas ne možeš random prevoziti šutu. Imaš ograničenja u masi i određenom vremenskom intervalu. Kao i svaki drugi otpad. Problemi su tu puno dublji. Odgovorni građani koriste reciklažna dvorišta, neki i na tjednoj bazi. No ona su često krcata određenom vrstom otpada, a tu se opet vraćamo na (ne)sposobnost organizacije onih u čijoj je to domeni. On bi uvodio vrećice, a ja moram po gradu tražiti dvorište koje će mi primiti par kg tekstila. Smiješno.
2022 01 24
> kkorina: > Nije problem reciklirat ako imas kante ispred svake zgrade i normalno ako ne moras kupovat te posebne vrecice itd. Ja bas razvrstavam sve sto se moze i nemam puno otpada. Problem kod odvozenja plastike recimo je taj da ako nemam zutih vrecica za plastilu i stavljam je u neke druge vrecice, ili je oni ne pokupe ili je smetlari odvezu sa obicnim smecem(problem sam rijesila da na zutu punu vrecicu zavesem obicnu). > A da ne pricam o onom kupujte ekoloske proizvode(detergente, omeksivace i ostalo) koji su minimalno duplo skuplji od regularnih. Pa tko ce im to kupovat, jadni ljudi jedva obican kupe, a kamoli.taj. > A to sa smecem.nece proci jer ce ljudi ionak ubacivat u tude kante pa ti dokazi da nije tvoje. Mi imamo kucu na moru i ako je kanta ispred kuce, ljudi cesto znaju dovuc svoje smece jer im valjda ne stane u njihovu kantu(kod njih je pravilo da si mogao kupit malu ili veliku kantu koja je normalno skuplja i rekli su tko kupi malu njima ako budu imali viye smeca i ostavljali ga kraj kante necemo to pokupit dok se kod vecih moues ostavljat i kraj kante i eto). A ovdje tocno to tko ce u velikoj zgradi mov otkrit cije je smece ako bacis u njega sve osim podataka koji te mogu otkrit tipa racun placen karticom i tako, samo nema sanse da ce kod nas to zazivjeti. Takve stvari rade u Britaniji i oni zbilja orekopaju po smecu i traze krivca. Kod njih je cak zabranjeno prevozit sutu i otpad ukoliko se prije ne prijavis i isunis formulare i za to imaju velike kazne. Isprobaj eko proizvide iz Eurospina, cijena je u rangu obicnih ako ne i jeftinija, sve za ciscenje i pranje uzimam tamo i meni je odlicno.
2022 01 28
Moji susjedi su dobili stan od Grada na top lokaciji, plaćaju najam 150 kn za 55 kvadrata i to je sve, ostalo im Grad plaća. Ti isti su jedine štetočine u zgradi koje godinama prijavljujemo, zadnje za konstantno bacanje mješovitog otpada u kontejnere za razvrstavanje, da ne velim da smeća ima i oko kontejnera, njihovog u raznim poderanim vrećama.. i takvi su samo jedni od njih masa.. koje nemožeš preodgojiti i zašto bi onda cijela zgrada na teret takvih ispaštala kazne.. ps. nije da nemaju novca pa su dobili stan nego je očito moj-tvoj-njegov zna nekog bio u igri, ne samo za njih nego i za sve gradske stanove koje znam. Nadam se da ovo neće zaživjeti kao pravilo jer će nastat još veći smećograd nego je sad. Da naprave i kotejnere s kamerom opet će bacat van po podu.. nemoš ti preodgoj sad 2022.
2022 01 30
Ma joj... Toliko rupa u zbrinjavanju otpada, čitavoj toj infrastrukturi i debilnim idejama da je ovo smiješno koliko je glupo. On bi kontrolirao ubacivanje vrećica u kontejnere, a nije u stanju ni najmanje kontrolirati neodgovorne vlasnike pasa koji seru po cijelom gradu. Da ne velim kak se s vrećicom psećeg govanca također moraš šetati uzduž i poprijeko jer ju nemaš gdje baciti. Sve skupa je jedna teška lakrdija u režiji ideološki obojenih nesposobnjakovića. Sramota!
2022 01 30