Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Narudžbe iz e-dućana /

Narudžbe iz trećih zemalja - nova pravila pošte

Hej cure! Htjela bih naručiti par gluposti s ebaya/alliexpressa, ali me strah zbog onih novih pravila pošte oko dodatnih plaćanja i carine. Je li tko naručivao otkako su uvedena ta nova pravila, kako to sad ide? Stvari koje bih htjela naručiti dođu svega par dolara pa me zanima jel se isplati zezati s tim?
2022 02 06
Te stvari uglavnom prepakiraju u Nizozemskoj i ne placa se nista A ako je nesto ipak vece onda ide carina + postanska naknada. Medutim, za stvari tako male vrijednosti ja nisam platila nista, samo bude prepakirano
2022 02 06
Kada kupujete gledajte da vam na objavi piše da je PDV uključen (VAT included). U tom slučaju ne plaćate apsolutno ništa, naravno ako je pošiljka manje vrijednosti od 160 kn.
2022 02 06
Pošta je to masno naplaćivala prvih mjeseci, dok se nije reguliralo da se porez plaća direktno u cijeni proizvoda, na Aliexpressu, tako da sada tamo platite taj takozvani VAT, a onda ga Kinez od kojeg ste kupili uplati Europskoj uniji :)
2022 02 06