Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Orhideja pomoć

Na očigled joj je bolje, listovi joj jos vise al ne toliko, puno su čvršći, ne mogu se vise presavit, osim onog koji ima neku fleku na sebi, a sad se bojim da to ipak nije neko oboljenje sa kojim sam je kupila, a ne mehaničko ostecenje, ali mislim da je oboljenje ili neka gljiva, nebi li se puno brze širila, jer to vec 2 mjeseca stoji tako?
2022 05 02
Vjerovatno bi se prosirilo ali da budete sigurni,pospite malo cimeta na to 😉
2022 05 02
Hoću, hvala. 😁
2022 05 02
Ipak odrezala onaj list, na očigled je poceo propadati... Sav je bio jos uvijek smežuran i sve vise je imao onih točkica, vjerovatno gljivice... Naprasila sam rez cimetom, nadam se da se neće dalje širit... Ona ima jos dva velika lista, jedan mali i ovaj novi koji raste... Valjda joj neće nista biti.. I tako mislim da joj taj list nije nista predstavljao, samo joj je bio opterećenje
2022 05 04
Da,vjerovatno gljivice. Iako cudno da se nije sirilo dalje u ta 2 miseca... Napravili ste sve kako triba. Nece joj bit nista. Vec san rekla,koliko god su njezne,borci su 😉
2022 05 04
Jel ja smijem sad nju izvadit iz supstrata da vidim sta se unutra desava, jer joj uopce ne vidim korijenje, bas me zanima dokle smo dosli, a i nabavila sam mahovine pa bi joj malo stavila između...?
2022 05 06
Hm,ja je bas sad nebi prckala,ipak joj triba malo vrimena za adaptaciju. Ipak joj je to bija stres 🤷 Pustila bi je neko vrime,bar mj dana. Jedino ako naocigled propada,onda ce tribat nesto napravit. Pokusajte dignit samo povrsinski sloj i ugurat malo mahovine ali bit ce ok ako stavite i povise.
2022 05 07
Dobro, super, hvala na odgovoru... Onda neću nista čačkat... Samo ču nekako od gore staviti mahovine, nadam se da će tako biti ok...
2022 05 07
😉👍🤞
2022 05 07
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/a6e33e631a36761225abfc9e418e0de8.jpg) Evo je, samo da se javimo, pusta novi listić, valjda je onda ok... Nadam da će i dalje biti ok...
2022 05 12
Super! Bit ce sve ok,bez brige 👍
2022 05 13
Dobila sam jos jednu takvu, moj muz naisao u plodinama bila 15kn, nadam se da ću je spasiti kao i ovu, jer isto je bas losa, iako ima malo vise korijenja... Jedino sam njoj odmah odrezala cvijetnu granu jer je vec odcvala, pa bi joj trebalo biti jos lakse... A onoj mojoj nije niti jedan cvijet otpao, a kazu da kod presadivanje uvijek odbace cvijetove 🤷‍♀️
2022 05 13
Ne znan ko to kaze ali nije bas tako. Ako se presadi kako triba,nece odbacit cvitove. 🤷 Dobro ste ucinili,samo bi joj oduzimala snagu. Btw cijena prva liga! Jos nikad nisan nabasala po takvoj cijeni. Vridi se potrudit oko nje ako je i u losijem stanju 👍🤞
2022 05 13
Pa nezz, gdje god sam naisla na netu ili na YouTubeu svugdje se ne preporučuje raditi to dok je orhideja u cvatu, meni ni jedna nije odbacila cvijetove, cak i dalje otvaraju pupove, jer sam se zbog one spužve usr... i sve sam ih isla presadit, čak i pod rizikom da sve odbace cvjetove, samo jedna udomljena neki dan sa krasnim cvjetovima, odmah presađena i drugi dan jos se 5-6 cvjetova počelo susit, sad nezz dal je do toga, ili su ti cvijetovi stari pa zato, druge pupove normalno otvara, osusio se samo jedan... Izgleda kao skroz zdrav, korijenje joj je bilo uredu, ali joj je i jedan list mlohav, tek je treći dan od presađivanja, pratim zasad samo...
2022 05 14
Ja svoje presadujem u bilo koje vrime,kad vidin da nesto ne stima s njima 😁 Mali stres uvik postoji,triba im dat vrimena da se adaptiraju. Ako je donji list u pitanju nista cudno. Znaju odbacit. Nije dobro ako su gornji u pitanju,dehidracija.
2022 05 15
1 2 ... 4 5 6 7 8