Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Orhideja pomoć

Pospricala sam im samo zracno korijenje i malo po listovima... Sad nezz
2022 04 29
Pokusajen god ali ne ide 🤭 Valjda ce sad uspit. Javin,svakako 😉 Ako je korjen zelen,ne triba zalivat. Bez brige nece im bit nista 👍
2022 04 29
Oki, onda ću tako tek kad posivi pa ću zalit, da kud su jadne trunule pod onom spuzvom sad da ih jos zalije... Pustit ću ih par dana nek se prosuse... Drzim vam fige za male deje 🤞🤞🤩
2022 04 29
Fala 😊
2022 04 29
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/bc90f61db189f95558577308c60234cd.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/eb590d626b4b8499c876243309fb97fd.jpg) Znam da sam dosadna, ali nisam jos imala ovakav problem... Pa ako znate dal će ona nadoć iako su joj listovi skroz dehidrirani na očigled, skroz su se opustili, koliko im treba da dođu sebi... Bas mi ju je zao, stalno spricam zrak oko njih i malo po lisću... Nemam vise pojma kako joj mogu pomoć🤷‍♀️
2022 04 30
Ne bi rekla da je dehidrirana,bar ovako sta vidin na slikama. Ali amo ovako. List se moze rolat prstima bez problema,tj ne opire se? Ova tocka na listu kolika je i list povise je poceja zutit odozdo? Mogu lako bit gljivice ako je pocelo zutit. To je jedna od ovi presadeni? Kakav je korjen? Ima li cvitova? Vidin da ima cvjetne grane. Ako je ocvala skratit granu i posut cimetom. Grana crpi snagu. Provjerite sve ovo onda cemo dalje 😉 Btw vidin da je bacila novi list i on izgleda odlicno!
2022 04 30
List se moze rolat, ne sad onako jako ali nije čvrst kao na ostalim orhidejama, mogu ga presavit na pola, da ima cvijetove jos uvijek, koji polagano prolaze, to je ona sto su joj ostala 3 korijena, presađena, nije počeo zutit list odozdo, to sto je na njemu je mehaničko ostecenje od prije, jos iz trgovine... Da, da ovaj novi list je istjerala kod mene, vjerovatno dok je jos bilo ok... Bas me sekira🤦‍♀️🤪
2022 04 30
List je onako dosta mlohav, lagano smežuran, mozda se ne vidi na slikama, ali vidi se očita razlika od drugih orhideja...
2022 04 30
Ok,pocetak dehidracije. Ali novi list je super i pokazuje da ce bit sve ok s njom. Ja bi za pocetak odsikla granu i supstrat zalivala malo cesce. S tim da bi prvo zalivanje bilo potapanje. U zdilu vode potopit je skroz i drzat 15-tak min,potom pustit da se ocidi visak vode. Ako imate mahovine,dodajte na vrh. Odrzavat ce vlaznost. Jednom u 14 dana prihrana. Ako ne znate koju,vicite.
2022 04 30
Imam kao neki gel za prihranu, slikam vam sutra... Sutra ću joj odsjeći granu i sve rijesiti oko nje... Znala sam da ee dehidrirana, to je 100%zbog manjka korijenja, a nisam je htjela potopit jer se vec skoro bila udavila od one spuzve, ali sad se valjda vec dovoljno isusila, sutra ce bit 3 dan... Ja sam je stalno špricala po listovima, i stavila pored nje vodu da joj isparava, al ocito joj nije dovoljno, jer je vec svasta jadna dozivila...
2022 04 30
Natopila sam je jos sinoć(znam da se navecer ne natapaju) ali nisam je mogla vise gledat, nebi mogla spavat, i ovako sam je sanjala 🤦‍♀️i moram priznat da izgleda punooo bolje, znaci nije sad skroz, ali ona dva gornje lista ne vise vise onako kako su se pokunjila... Onaj doljnji je jos uvijek smezuran ali ne onako kao sinoć, jos uvijek se mogu presaviti listovi, ali joj vise ne vise... Zao mi je sto sinoć nisam slikala 🤪dns ću joj odrezati cvijetnu granu i nadam se oporavku, iako nemam pojma kaj se unutra dogada jer joj ne vidim korijen, ali valjda onda funkcionira kad je uspjela popiti vodu🤷‍♀️
2022 05 01
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/1f11561f553aa23ecb7f65efcfaf3df8.jpg) Ovaj gel inače imam za prihranu, ali jučer nisam stavljala u vodu jer sam ga stavila ima mozda 2 tj, tak da sam se bojala da joj ne sprzim jos to malo korjenja sto je ostalo.
2022 05 01
Ne bi joj bilo nista da ste pricekali jutro 😉 Ako je takvi pomak onda nemojte dirat cvjetnu granu. Nek stoji,uvik se moze odsic naknadno. Ja bi rade isla na prirodnu prihranu. Npr ljuska od jaja,aloa vera... To mozete stavit i na ostale,pogotovo one koje su sa malo korjenja. Ljuske skuvat ili malo pripec u pecnici ili osusit na zraku,samlit u prah u blenderu.1 manja zlicica se razmuti u 1 do 2 dcl vode i s tim zalivat. Sad pricekajte kad ste je natopili da joj ne bude previse vode. List aloe sa 1 do 2 dcl vode samlit u blender. 3 do 4 jusne zlice dodat svakoj deji. Ima toga jos,npr kora od krumpira,korjen od kupusa itd. Koru od banane hvale isto ali ja je izbjegavan. Musica mali miljun nakon 🙄 Prihranu kombinirat svaka 2 tj,obavezno jedno normalno zalivanje izmedu.
2022 05 01
Ja sam ih znala prije zalit sa rižinom vodom i nemam pojma zasto sam presla na kemiju. Alou imam pa ču probat bas, neću nju sad zaljevat ali druge moram sutra zalit pa ću onda tako... Kad sad trebam zaliti ovu dehidriranu, česće ili?
2022 05 01
I rizina voda je isto ok. Bilo bi najbolje kombinirat. Kupovne su kombinacija svega po malo. To koristin zimi kad je prihrana jednom u mj dana. Bilo bi dobro zalit je svaki par dana ali po par jusni zlica,dok se ne oporavi. Inace dehidracija je dugotrajan oporavak. Mozda odpadnu donji listovi...ali bez panike,koliko san vidila novi list je super 👍
2022 05 01
1 2 3 4 5 6 7 8