Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Orhideja pomoć

Ja znam da moja ni jedna stara orhideja nema tu spužvu ispod, dal je sad to postao neki standard ili? Meni se čini da samo one Ocean orhideje to imaju... Prije sam ih kupovala samo u cviječarnoj i nikad nikakvih problema... Sad kad sam ih dobila nekoliko iz dućana, stalno nesta, dali je losa genetika u pitanju ili je sama kvaliteta uzgoja, prijevoza, skladištenja... Nezz i one jadne svasta prođu dok dođu u dućane, a ni tamo se o njima ne brinu nezz koliko🤷‍♀️
2022 04 28
Naravno da mozete,pozeljno je pritrest. Ja provjerin svaku novu. 😉 Upravo to,sve "ducanske" ih imaju. Zbog skoro svega sta ste nabrojali. Moraju prizivit put a ovako je najlakse. Iz cvjecarne su i dalje bez i bolje su kvalitete,bolje se brinu za nji. Ali naravno, cijena nije bas pristupacna. 😌
2022 04 29
Hvala, hvala, hvala😀😀sad ću ih mirna srca sve lagano pregledat... Nadam se da im ne bude nis😁 Držte fige da nes ne smrdam🤞
2022 04 29
Kod moje cvjećarice budu 100kn,ako ima kakav popust dobijem je za 80...kad pogledate da znam da je zdrava i prava i da nema nekih buba i bolestina i nije tako puno... Sad vidim i u Lidlu su 80 do 120one jadne u staklu... Bas previse, za dućansku orhideju...
2022 04 29
Hahaha ma nnc 😉 Nece im bit nista,samo hrabro 👍🤞 Bome kod nas su,ako se ne varan,duplo. Rade "riskiran" sa lidlovon ili kojon dr sa akcije 😁
2022 04 29
Sve sam ih pretresla... Svima je korijenje bilo zuto oko te spuzve, ali stanje drugog korijena je bilo odlicno, a ima ga puno, tako da se nadam da će sve bit ok, nebi one dočekale kraj cvatnje, to bi sve potrunilo... Hvala na pomoći, ja ih sama na svoju ruku sigurno ne bih dirala... Kad ih sad trebam nakvasit? Kao da sam negdje vidjela za 3-4 dana ili mogu sutra vec?
2022 04 29
Sad i ja mogu kupit u dućanu, kad znam sta treba da ne propadne... Hahha lako tako... Ove bi sve umrle da nije bilo vas... Hvala od ❤️
2022 04 29
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/10d052358e943b97a4d958e96ee6411a.jpg) 🤞😀🤞
2022 04 29
Ma snasli bi se i bez mene 😉 Pricekajte par dana pa onda zalite. Prstom provjerite,tako cete najbolje znat. Vauuu super su orhidejice 💞 Moje su iscvitale i odrezala im cvjetne grane. Inace ne sicen odma ali pokusajen dobit keiki 🤗
2022 04 29
Jos mi je ova mini, u fazi cvatnje 🤗 ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/dbff6407234b69df7579e3e289e60194.jpg) I ovde osta jos 1 pup . Ovo san uslikala samo radi usporedbe sa mojon rukon. 🤭 ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/c3b1163fccb0f8451b732bf45c4c440c.jpg)
2022 04 29
Ma ove su koje sam presadila, pa su tu na intenzivnoj, na oku... Druge stare su po sobama, one su uvijek ok... Samo jedna trenutno počinje bacat pupove, ove druge su zasad svoje ocvale.. Bas mi je slatka ta mini, ja nemam ni jednu, a nisam nikad ni naisla da je uzmem, taman bi imale mjesta među ovim velikima... 🤩Kad bi barem ja imala koji keki, al nikako... Za sve ove godine niti jedan, samo kao izbaci koji listić i to je sve🤷‍♀️
2022 04 29
Da,pretoplo im je sada za cvatnju,bar ovde kod mene 😌 Na mini je tesko nabasat po ducanima. Bar ih nisan vidila do sada. Imaju ih cvjecarnice 😉 I meni svi ovi god ne uspiva dobit bebu orhi. Sad san ih sve tretirala,pa cemo vidit. Valjda bude koja 🤞
2022 04 29
S cim ste ih tretirali, keki pastom ili?
2022 04 29
Pola s keiki pastom a pola aloa verom
2022 04 29
Ja nisam jos dosla do te faze... Ako izbaci keki ok, ako ne opet dobro, a ne znači da me neće dovest i do toga... Mozda jednog dana.. Javite rezultate.. Svakako... Sad sta sam htjela... Znam... Iako je taj supstrat skroz suh da ih ne zaljevam? One su natopljene jucer, jer ih nisam mislila presadivat, pa im je korijenje skroz zeleno...
2022 04 29
1 2 3 4 5 6 7 8