Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Orhideja pomoć

Ja bi makla na dr misto. Da nisu kraj radijatora i ne bi zalila bar 7 do 10 dana. Ne mogu ovako na pamet tocno rec koliko. Sve zavisi koliko su udaljene od izvora topline,koliko ima bubica itd. I ako mos nabavit malo duvana,ne bi bilo lose posut povrsinski po supstratu. Ne triba toga ko zna koliko,prstohvat.
2022 04 22
Sad vise i nema toliko gamadi, izgleda da im je nastetio onaj luk, ali vidim di koju, al ako se ne poduzme nesta one če se opet razmnožit...
2022 04 22
Sigurno pomaze. Kazen isproban 100%. Napravi kako san rekla. Jos jednom poprskat vodon od luka,pricekat 7-10dana da djeluje i onda promini supstrat. Ako nisi do sada to radila,vici pa objasnin sve 😉
2022 04 22
Posula sam duhanom, jedva nabavih,Haha Sad jos jednom onom vodom od luka i nadam se da ih neće vise biti... Al mislim i da ih nema vise ili su se zavukle dublje u vlažno, pratim sad kroz par dana pa javim stanje... Ako budem trebala jos sta, javim... Zanima me samo dali vi pravite sami svoj supstrat ili kupite, ja svoje jos nikad nisam presađivala pa nezz... Ako kupite, koji se vama pokazao kao najbolji? Tnx
2022 04 22
Bit ce to ok 👍 Kupujen pa misan. Onako odokativno,neman neki poseban recept tj omjer. Kokosov supstrat-blok,kokosova ljuska,spagmoss i supstrat za orhideje. Blok i sup. kupin u Pevexa,ljusku i mahovinu na ebay. Ali ne od Kinezica jer ne vridi nista. Ova prava je poprilicno skupa ali je triba jako malo pa je to ok. Jednom i nikad vise san sama radila od borove kore. Ili nisan dobro prepekla ili zato sta je otparana s bora ili ko zna sta...3 orhideje su mi na "ozivljavanju" vec 2 mj. 😌
2022 04 22
Ajde kad ste se već ponudili za pomoć jos jedno pitanje... Na jednoj orhideji mi macka prozvakala svo zaračno korjenje, ostao je jedan, nisam odmah skuzila, a poslje je izgleda bilo kasno, sad su se ti ostatci korjenja posusili i onako su prazni na dodir, nezz dal da ih odrezem do kraja i naspricam hidrogenom i cimetom ili? Moze orhideja prezivit sa 1 korijenom, cini mi se da pusta i jedan novi ili je to jos jedna cvijetna grana, nisam 100%sigurna...
2022 04 24
Ma naravno,koliko god triba 😉 Odrezat malo po malo,ne mora bit da se osusilo skroz i posut cimetom. Nozice dezinficirat prije hidrogenom. Nece joj bit nista.
2022 04 24
Bas ću vam sutra slikat pa ćete vidjeti kako je gadno, nadam se da neče otići cijela biljka zbog toga...
2022 04 24
Nesto ca san naucila do sada. Orhideje koliko god su njezne,pravi su borci za prezivljavanje. Nikad nije gadno dok god im kruna ne propadne totalno. Evo samo 1 primjer moje,koja je u najlosijem stanju. Totalno je bila dehidrirana,bez iti jednog unutarnjeg i zracnog korjena. U vodenoj kulturi vise od 2 mj ali ne da se...pustila korjencic 👍 ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/faddf0026f17b601f52778b0912f1610.jpg)
2022 04 25
Btw bilo bi lipo da nam se pridruzi jos neko na temi sa svojim iskustvima 😉 Amo ljubitelji orhideja,samo hrabro sa svojim iskustvima. Uvik mozemo jos nesto novo naucit 😊
2022 04 25
Ajde, stanje je bilo bolje neg sto sam mislila, nek se malo oporavi od ovog soka, pa ču je presadit, iako joj drugo korijenje ok, pa nemam pojma dal da je uopće presađujem...
2022 04 25
Samo sam joj 3 morala odrezati do pola, dalje je zdravo i zeleno iznutra... Valjd joj nist neće biti...
2022 04 25
> Mystery: > Nesto ca san naucila do sada. Orhideje koliko god su njezne,pravi su borci za prezivljavanje. > Nikad nije gadno dok god im kruna ne propadne totalno. Evo samo 1 primjer moje,koja je u najlosijem stanju. Totalno je bila dehidrirana,bez iti jednog unutarnjeg i zracnog korjena. U vodenoj kulturi vise od 2 mj ali ne da se...pustila korjencic 👍 > ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/faddf0026f17b601f52778b0912f1610.jpg) O stvarno nevjerojatno... Ja mislim da kod mene to ne bih uspjelo, niti bi znala, ja se bojim i presaditi ih, da ih ne potrgam, uvijek mislim da su jako njezne... Treba mi pola sata, samo da poskidam stari supstrat sa korijenja🤦‍♀️
2022 04 25
> Mystery: > Nesto ca san naucila do sada. Orhideje koliko god su njezne,pravi su borci za prezivljavanje. > Nikad nije gadno dok god im kruna ne propadne totalno. Evo samo 1 primjer moje,koja je u najlosijem stanju. Totalno je bila dehidrirana,bez iti jednog unutarnjeg i zracnog korjena. U vodenoj kulturi vise od 2 mj ali ne da se...pustila korjencic 👍 > ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/faddf0026f17b601f52778b0912f1610.jpg) A gle pogled iza... Neprocjenjivo 🤩di neće pustit korijenje 😂
2022 04 25
Danas mi je bas mama donjela svoju dendrobium orhideju, iako nemam ni jednu takvu nadam se da je briga za nju ista kao i kod ove obične... A zasto ona nije u prozirnoj posudi? Kako onda znati kada je zalit... Sjećam se da sam negdje čitala da se one nesto rijeđe zalijevaju? Ili sam ja to nesta masila🤷‍♀️
2022 04 25
1 2 3 4 5 6 ... 8