Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Orhideja pomoć

![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/06eb06a9a270d155b176069f6d72bcf2.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/24eff4b2a0865132c231bda3862d7811.jpg) Ipak je završila u vodenoj kulturi pa sta joj bude, nezz dal imate iskustva, jel to pomaže ili je osuđena na propast?
2022 05 18
Iako ona ovako iz vana izgleda super, cak pušta i zračno korijenje, ali uzalud kad iznutra je samo nastavila trunut...
2022 05 18
Triba strpljenja,nekad im zaista triba dugo da se oporave. Nekad jednostavno ne ide,sta god se napravi... Ako je kruna pocela trunit tesko ali valja pokusat 🤞 Btw opet nista od moji keiki 😏 Po ovome sta vidin,opet cvjetne grane 😁
2022 05 23
Već je 5 dana u vodi i za sad je ok, po listovima vidim bara za sad da joj nista ne fali, bas su čvrsti i zdravi onaj jedan raste, korjenje je jos malo naraslo, samo se bojim da će se skroz adaptirati na vodu i da je vise ni neću moći vratiti u supstrat... 🤪🤭 Steta za keikije, al to je tako kad te neće, neće... Kad budete odustali onda če oni potjerati same od sebe 🤪
2022 05 23
Ma prilagodi se one bez problema. Ako i ne,meni predobro izgledaju u vodenoj kulturi sa par kamencica ili sl 😉 Najvaznije da prezivi 🤞 Hahaha mozda tako bude. Nada umire zadnja 😁
2022 05 23
Neznam kad je uopće mogu vratiti natrag u supstrat, ili vise neće moći nazad? Vidim da pusta 5novih korjena? Mislila sam je vratiti nazad, ili je ipak to losa ideja?
2022 05 29
Ide Vama to,izgleda da im pase kod Vas 👍 Kuc kuc da ne ureknem... Naravno da cete moc. Pustite nek naraste bar 5 cm i onda moze. Ja se borin sa dehidriranim ali slabo i nikako napreduju 🙄 Ali iman i novost. Dvi mini su mi bacile keiki 🥰 Nadan se da ce uspit potirat do kraja 🤞 ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/dbe96c36ddd6a23face26c049de76a6f.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/44ed6ae85512628171a9fa2824c1ac60.jpg)
2022 05 29
O woow, super👏drzim 🤞. Javljate razvoj situacije 😁🤭ipak ste uspjeli? To je ono sto ste mazali pastom? Tako sam nekak i mislila, kad malo razvije korijen da je probam vratiti, al svuda sam citala da se one jako tesko ponovno naviknu na supstrat... Ako i ne bude nista od toga kupit ću neku fora vazu i bit će u full vodenoj kulturi... 😎
2022 05 30
Zaboravih jos pitat... Cvijetnu granu sam odrezala iznad trećeg koljena, sta mislite da je odrezem do kraja ili?
2022 05 30
Da,naravno! Fala 🥰 Izbacile i masu cvjetni grana iako nisan mazuckala s nicin. Da,keiki pasta kupljena priko njuskala (btw cura ima interesantna i poucna videa s orhidejama). Di san mazala aloa verom 0 bodova 😁 Malo je problem da se ponovo priviknu jer igra masu cimbenika. Najvaznija je toplina,zato ekipa stavlja lampe da ih griju...ali ko ce sve to 🤷 Ne triba,to je dovoljno. Jedino ako bas nikako ne napreduje onda odrizat. Ali Vase pustaju korjenje,znaci napreduju. 😉
2022 05 30
Jel ima sta novog? Kako napreduju keikiji? Jel se drze? 😄
2022 06 13
Lipo od Vas sta pitate 🤗 Bome kako me je krenilo u zadnja 2 tj morat cu ja pitat Vas za savjet 😁 Sve naopako. Ostala san na 6 orhideja. Ostale (ne smin niti rec koliko ih je propalo,cak i koje san imala jako dugo). Odjednom su listovi poceli odpadat. Sve san ih pritresla da vidin u cemu je kvaka ali ama bas nista nisan mogla otkrit. Mislin da ih je ubila visoka temp 🤷 2 sa keikima su u mahovini. Od jed sig nema nista a dr se za sada drzi. Nadan se da su Vase sve zive i napreduju 🤞
2022 06 14
O Bože, ajd sad... Da nije možda fusarium, jeste probali prepoloviti krunu? Kod mene za sad sve ok, sve se super drze, cak i ona u vodi raste kao luda, ali generalno sam zadovoljna jer na svima se stalno pojavljuje neki korijenčić, listić... Jedino od ovih kupusa nema nikakvih novih cvjetnih grana, ali valjda će biti, napreduju stalno, a sad i nema bas nekih temperaturnih oscilacija da bi cvjetale... Ma neka prezive ljeto pa ćemo vidjeti...
2022 06 15
To mi je prvo palo na pamet ali nije bilo nikakvi tragova bakterija,gljivica,virusa, ama bas nicega. Na izgled cili dojam super. Isla zalit i kako san koju uzela tako listovi poceli padat 🙄 Pitala na forumu i yt,kazu da bi stvarno moglo bit zbog prevelike i brze temperaturne razlike. Ostale su mi samo one koje su stajale u sjeni. Istina,kod nas je naglo zavrucilo...ali nema veze,obnovit cu kolekciju kad tad 🤭 Aj super,bas mi je drago da napreduju! Bit ce i cvjetni grana samo polako 😉
2022 06 15
Jedan dan sve ok, drugi nemas nista... Valjda je onda to, ako su rekli da se to može desiti, meni jos nikad nije al uvijek stigne😱🤭kod nas je isto vruče ko pas, klima radi 100 na sat, al nisam primijetila da im smeta... Iako je veliki prostor pa ne bude frižider u nutra, a i zbog djece nije frizider... Rolete ne dizem do podne, samo malkoc jer sve stoje na istočnoj strani pa poslijepodne imaju svjetlosti u izobilju.. Nisam primijetila niti da se nesto brze suse nego po zimi budu vlažne skoro 7 dana, tako da ih natapam na 8-10dana... Ja sam jučer u konzumu uzela cambriu, snizili su ih na 15kn, generalno izgleda ok, iako ih nikad nisam imala, al za 15kn sta joj bude... Osim phalova imam samo 2 dendrobiuma koji rastu ko mutavi, al generalno oni i jesu takvi, zalijem ih jednom mjesečno i bok... Ako ova cambria prezivi bit će super....
2022 06 16
1 2 ... 5 6 7 8