Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Srebrni nakit

Molim savjet vezano za čišcenje srebrnog nakita.Muku mučim sa naušnicama od srebra koje stalno pocrne.Domaci recepti tipa sode bikarbone i octa,paste za zube....daju trenutni efekt koji brzo nestaje.Nekad davno sam nabavljala iz Italije neko sredstvo .Ima li kod nas nešto??
2023 03 03
Ja koristim aluminisku foliju u plastičnoj posudi, pokrijem predmet sodom bikarbonom i prelijem kipućom vodom. Cca 2 puta godišnje je dovoljno. Ako ima kamenje, četkica i pasta za zube. Sredstva za čišćemje srebra imaju nadražujuće kemikalije pa možete dobiti osip.
2023 03 03
@vintage.red.cat Da li se može gasit soda sa limunom/octom po srebrenom predmetu prilikom čišćenja?
2023 03 03
Pošto sam alergičar i nesmijem nositi metale, ranije kad sam svugdje kupovala srebro je crnilo, ali otkad kupujem po zlatarnicama i Charmu rodirano nemam problema uopće ne tamni, a ako je nešto malo potrebno zakuham vodu ključalu sa sodom bikarbonom i octom, skinem s peći i bacim sve unutra te pričekam 10 15 minuta stoji u njemu izađe kao novo, ali nije preporučljivo gdje su lijepljeni cirkoni jer hoće koji ispasti.,(zato su jako dobri tucani cirkoni ili uvijeni oni ne ispadaju, ovo iz zlatarnica doista i nakon dugog stajanja ne tamni koje je u rodiju., a tekućinama nebih ni probavala jer sam alergična, najbolje bi bilo dati da se ispolira ali bezobrazno puno to naplaćuju., isto treba provjeriti dali je srebro dosta lažnjaka posrebrenih ima sa žigom koji se prodaju pod srebro iz iskustva zbog alergije to pouzdano znam ali tada sam kupila preko nekih stranica sa kojih ne kupujem jer meni moja koža odmah kaže jednostavno reagira na to pocrveni i svrbi., a i tu sam kupila posrebreno, tako da prilikom kupnje koja nije iz zlatarnice dam odmah provjeriti. :D
2023 03 04
Može čak i sama soda bikarbona na isti način a dolje obavezno folija isto se pokazalo učinkovito.
2023 03 04
Hvala vam na odgovorima. :D
2023 03 04
> maremarenda: > Pošto sam alergičar i nesmijem nositi metale, ranije kad sam svugdje kupovala srebro je crnilo, ali otkad kupujem po zlatarnicama i Charmu rodirano nemam problema uopće ne tamni, a ako je nešto malo potrebno zakuham vodu ključalu sa sodom bikarbonom i octom, skinem s peći i bacim sve unutra te pričekam 10 15 minuta stoji u njemu izađe kao novo, ali nije preporučljivo gdje su lijepljeni cirkoni jer hoće koji ispasti.,(zato su jako dobri tucani cirkoni ili uvijeni oni ne ispadaju, ovo iz zlatarnica doista i nakon dugog stajanja ne tamni koje je u rodiju., a tekućinama nebih ni probavala jer sam alergična, najbolje bi bilo dati da se ispolira ali bezobrazno puno to naplaćuju., isto treba provjeriti dali je srebro dosta lažnjaka posrebrenih ima sa žigom koji se prodaju pod srebro iz iskustva zbog alergije to pouzdano znam ali tada sam kupila preko nekih stranica sa kojih ne kupujem jer meni moja koža odmah kaže jednostavno reagira na to pocrveni i svrbi., a i tu sam kupila posrebreno, tako da prilikom kupnje koja nije iz zlatarnice dam odmah provjeriti. :D Srebro uvijek tamni bilo kupljeno u zlatarni ili bilo gdje. Jedino srebro koje ne tamni je rodirano. No meni se takvo srebro osobno ne sviđa jer ima metalan sjaj plus ne mogu ga testirati a da ne oštetim predmet. Srebro 800 će brze tamnjeti (stariji nakit i filigran) od 925.
2023 03 05
Da rodirano srebro i djeluje kao bijelo zlato meni osobno predivno ne volim obično a ni kad crni, kvaliteta meni osobno u Charmu je sasvim nešto drugo od ostalih srebrenarnica zato kod njih je nakit triput skuplji ali vrijedi jer ga godinama imam , što će mi nešto što jako brzo pocrni i ostavlja trag na koži zato obožavam rodirano sto ljudi sto ćudi., imam ga presvučenog sa platinom isto predivno i staro po desetak godina i isto je kao kad je kupljeno tako da ja ipak volim ili rodirano ili presvučeno platinom skuplje ali vrijedi., dosta toga mi je objasnio jedan stari zlatar i otkad se toga držim nemam problema s tim., već dosta mojih kolegica je počelo isto kupovati kao i ja i prezadovoljne dok su ranije bacale u smeće što su kupile jer je bilo nenosivo , a nositi polirati to skupo naplaćuju., a ima toga puno sa žigom 925 a samo je posrebreno tako da treba se ipak paziti gdje se kupuje. :D Svatko ima neki svoj stil što mu je lijepo i kvalitetno.
2023 03 05
> maremarenda: > Da rodirano srebro i djeluje kao bijelo zlato meni osobno predivno ne volim obično a ni kad crni, kvaliteta meni osobno u Charmu je sasvim nešto drugo od ostalih srebrenarnica zato kod njih je nakit triput skuplji ali vrijedi jer ga godinama imam , što će mi nešto što jako brzo pocrni i ostavlja trag na koži zato obožavam rodirano sto ljudi sto ćudi., imam ga presvučenog sa platinom isto predivno i staro po desetak godina i isto je kao kad je kupljeno tako da ja ipak volim ili rodirano ili presvučeno platinom skuplje ali vrijedi., dosta toga mi je objasnio jedan stari zlatar i otkad se toga držim nemam problema s tim., već dosta mojih kolegica je počelo isto kupovati kao i ja i prezadovoljne dok su ranije bacale u smeće što su kupile jer je bilo nenosivo , a nositi polirati to skupo naplaćuju., a ima toga puno sa žigom 925 a samo je posrebreno tako da treba se ipak paziti gdje se kupuje. :D > Svatko ima neki svoj stil što mu je lijepo i kvalitetno. Ima li to rodirano neku oznaku ?
2023 03 06
Negdje ima negdje nema, ja ga poznam na prvu, ali ako želite da Vam nema patinu i da je kvalitetnije, najbolje da porazgovarate sa zlatarem preporučila bih starije zlatare jer puno se trude i puno više znaju te svoj posao i umijeće tj. čudo koje mogu napraviti , dok ovi mlađi s njima nemam dobro iskustvo ni kod najobičnijih popravaka (jednostavno neznaju a i ne trude se), to je samo moje iskustvo a tko zna možda Vi naletite na nekog dobrog., vjerojatno i među mlađima ima takvih ali ja ih nisam nažalost našla. :D Samo sam podijelila svoje iskustvo a Vi ćete raditi kako Vama odgovara sto ljudi sto ćudi. :D
2023 03 17